Střílíme s Baikalem

Vše o brokovnicích
Odpovědět
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od precechtel »

4Rene, brokovnic mám několik a všechny jsem si nejprve nastřelil na papírový arch, abych věděl, kam flinta střílí, to doporučuji i tobě. Prostě některá střílí "na flek", některá nadstřeluje a nejhorší varianta je, když brokovnice sřílí dolů. Taky se může stát - chtěl jsem jednou koupit klasickou dvojku r. 20, že pravá hlaveň střílela vlevo dolů a levá hlaveň vpravo nahoru - prostě špatně sletovaný svazek a to je potom tragedie. - tehdy s koupě sešlo. Za dva roky jsem s ní náhodou na honě potkal pána a ten s ní trefoval, tak jsem se ho ptal a řekl mi, že ty dva roky se s flintou hledal. Ideální je, když obě hlavně brokovnice ve svislé ose bez odchylky nadstřelují asi deset cm.
politice a politikům zmar
Pavel Marek
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: pát 14.11.2008, 13:14
Bydliště: pardubicko

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od Pavel Marek »

Nemáte zkušenost s odstraněním vyhazování obou nábojnic,když jsem pouze jednou vystřelil
Pavel Marek
kajinek.sniper
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: úte 01.6.2010, 17:12

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od kajinek.sniper »

Tak jedině vyhazovače vypnout, ale to ti už nebude vyhazovat :-D
Jinak moje zkušenosti s Bajkalem (Sporting), mám ji už 1,5 roku, tak si myslím, že je již z čeho vycházet. Chtěl jsem zbraň především na sportovní střílení a neměl jsem moc financí, tak volba byla jasná. Musel jsem si ji lehce doladit (špony, lak apod.) a dokoupit nějaký choke ale teď už vypadá k světu. Do této doby jsem byl naprosto spokojen až přibližně před měsícem začaly problémy takřka ze dne na den. Začal blbnout vyhazovač, někdy vyhodil při jednom výstřelu plnou patronu nebo nevyhodil žádnou a co mě naštvalo ze všeho nejvíc bylo, že už poměrně často nevyšla rána ze spodní hlavně. Zkoušel jsem různé druhy střeliva a pořád stejné závady. Tyto závady mě stály dvoje poslední závody a tak jsem si řekl, že je již čas na reklamaci. V tuto chvíli mám zbraň druhý týden na reklamaci, tak jsem zvědav co s tím vyvedou. Letos jsem se do střílení celkem opřel a vystřílel jsem něco kolem 5000 nábojů (vše 24g) a loni asi 2000 ks. Myslím, že mi posloužila dobře, ale nečekal jsem že jen tak krátce. Je to asi kus od kusu, ale už bych si ho asi znovu nekoupil.
Teď si zatím na střelnici půjčuji brokovnici od kamaráda (Browning Ultra XS) a je to nesrovnatelný rozdíl, samozřejmě i cena je několikanásobně vyšší. :D Sám jsem tomu nevěřil, že v brokovnicích může být až tak velký rozdíl, dokud jsem to na vlastní kůži nevyzkoušel. Takže už začínám vehementně šetřit.

Mějte se vespolek
(sice jsem trochu odbočil od tématu Bajkal ale musel jsem se o to podělit)
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od cejlon »

Nemůže tě potkat nic horšího, než že ti na závodech nefunguje flinta. To vídávám pravidelně, jak borci lámou IŽ-ky přes koleno.
Pokud střílíš od 3000tis ran za sezonu a víc, tak pořádné náčiní je vyloženě nutnost.
Nic jiného než Browning, nebo Beretta. S větším příklonem k Browningu, protože ho mám a přijde mi obecně lépe zpracovaný.
JanV
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: pon 15.3.2010, 21:32

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od JanV »

Trochu mi není jasné, proč srovnávat zbraně naprosto jinných kategorií. Sportinga jsem já osobně koupil za 14.300,-Kč a Browning Ultra XS stojí nejméně 80.000,-Kč. Zde by asi opravdu měl být znát rozdíl. Berme Sportinga, ale i celkově IŽ 27 jako zbraně v cenové kategorii okolo 15.000,-Kč. V té cenové kategorii to beru jako dobrou volbu. Já osobně než jsem si jej pořídil, tak jsem střílel kamarádovým Browningem Citori. Je to solidně zpracovaná a funkční zbraň. Při přechodu na Sportinga musím říci, že jsem neměl pocit, že bych získal něco podstatně horšího. Z hlediska funkčnosti a výkonnosti jsem zůstal na stejné úrovni. Trochu hrubší zpracování a větší váha, ale u mě naprostá spokojenost. Nikdy jsem si na nějaké pozlátka nepotrpěl. Na druhou stranu je pravdou, že jsem zatím vystřílel tak cca 3.000 nábojů. Asi až se vyskytne nějaká závada, tak také budu nadávat :D , ale jedno vím jistě a to, že v kategorii do 20.000,-Kč bych si asi jinou zbraň než Bajkala nepořídil!!! Kdybych měl zbytečných 80.000,-Kč, tak bych ale ani Browning Ultra XS nepohrdl :D :D :D
kajinek.sniper
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: úte 01.6.2010, 17:12

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od kajinek.sniper »

Já jsem samozřejmě také moc peněz neměl (i když teď to není o moc lepší :D ) a tak nebylo nad čím přemýšlet. Sporting byla jasná volba. Právě jsem sledoval ostatní kolegy na střelnici, když jim třeba nevyšla rána, nebo již zmiňovaný vyhazovač zazlobil a já si v duchu říkal, že jsem si vybral asi dobrý kus, když střílím bez potíží. Ale pak jak když utne a měl jsem stejné problémy. Ono naštve, když si na závodech v prvním kole na LK dáte 19 terčů a ve druhém kole selže 6x první výstřel. Můžu říct, že psychiku mám celkem odolnou, ale tohle už bylo i na mě moc. Neříkám, že je IŽ 27 špatná zbraň, v této cenové kategorii určitě konkurenta nemá, ale asi to nebude pro ty, kteří za rok vysmaží x tisíc nábojů (ale i takový kousek se může najít). Pro někoho kdo začíná a ještě si není úplně jist, jestli u střelby vydrží, je zbytečné investovat velké peníze, takže nejde dělat nic jiného než doporučit. :wink:
braka
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: pon 18.1.2010, 7:51

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od braka »

Dá se u Baikala vyměnit stávající kovová muška za světlovodnou? Jak? Dneska jsem si ji koupil a nejde mi ta stará vyndat. Poradte nejaký fígl jak tu starou vyšroubovat, Díky,
kajinek.sniper
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: úte 01.6.2010, 17:12

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od kajinek.sniper »

To zda jde vyšroubovat nebo ne ti teď nepovím, jelikož ten svůj mam na reklamaci, ale co si pamatuju tak vyšroubovat by měla jít jen ta muška uprostřed, ne na konci. Pokud se tedy nemýlím. To by ti pomohla jen muška na magnet.
o.r.k.o.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 222
Registrován: ned 15.7.2007, 11:59

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od o.r.k.o. »

Zdravím,muška jde určitě vyšroubovat,sám jí mam vyměněnou za světelnou.
Tikka T3x varmint 243win, GRS bifrost, Zeiss V6 2-12x50 BT
Blaser R93 profesional 8x57JS, Doscter 3-12x56
CZ452FS 22wmr sightron 4-9x40
Iž26 16/70-16/70
braka
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: pon 18.1.2010, 7:51

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od braka »

Ale čím jste ji vyšrouboval, mně to nejde ani se nehne jaké náčiní jste použil?
o.r.k.o.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 222
Registrován: ned 15.7.2007, 11:59

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od o.r.k.o. »

J8 sem zariskoval a povolil kleštěmi...ZKusiml jsme takovou síli abych to neutrhl a povolila se...
Tikka T3x varmint 243win, GRS bifrost, Zeiss V6 2-12x50 BT
Blaser R93 profesional 8x57JS, Doscter 3-12x56
CZ452FS 22wmr sightron 4-9x40
Iž26 16/70-16/70
krcoun308
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: stř 27.8.2008, 20:54
Bydliště: Severní čechy

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od krcoun308 »

Mám dotaz na někoho zkušeného, kolega (lakomec) si koupil nejlevnější provedení IŽ 27 s pev čoky a dvouspouští a teď běduje, že už neumí přehmatávat. I zatracované ZH od 2 a 3 řady lze odpálit jako jednospoušť. Takže - lze spoušťový mechanismus upravit na jednospoušť ? Jinak to prý raději prodá a koupí to samé, ale v lepší verzi. Díky za info........
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od Lotr »

Samozřejmě že ano, jednospoušťový mechanismus se přeci vyrábí pro ostatní modely, ovšem obávám se, že dovézt spoušť z Ruska a následná předělávka vyjdou dráž, než prodat levný model a koupit nový. Zejména, když málo jeté brokovnice s jednošpouští a výměnnými choke jsou teď v bazarových prodejích tak levné.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
krcoun308
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: stř 27.8.2008, 20:54
Bydliště: Severní čechy

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od krcoun308 »

Právě o to mu šlo - z výrobce nic nevypáčíme, komunikace veškerá žádná, takže si buď zvykne, nebo mude muset měnit flintu. Původně to chtěl výhradně na lov, teď si čuchnul k asfalťákům a . . . . . . .
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od Lotr »

Jestli si čuchnul k asfalťákům, tak si už nezvykne :D Ať hodí flintu do bazaru, pár kaček připlatí a bude mít jednospoušť i choke. A časem, čert ví . . . . . .
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Odpovědět