Nastřelování kulovnic, co a jak

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1410
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nastřelování kulovnic, co a jak

Příspěvek od Choochoo007 »

Shiva myslel hlavne srouby ze spodku pazby, sroub 88, 90
http://www.czub.cz/zbrojovka/cz-rozkres ... Magnum.pdf
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
běžkař
Častý návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 21.1.2010, 21:14

Re: Nastřelování kulovnic, co a jak

Příspěvek od běžkař »

Ty dva šrouby jsou taky jako skála. Dík moc Choochoo007, že se s tím takhle hledáš, abys mi to ukázal. Je to ale supr, že jsi ten obrázek tady dal, protože jak budu opět mimo mísu, tak stačí zase jen číslo a jsem v obraze......
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Nastřelování kulovnic, co a jak

Příspěvek od figi »

O těchto šroubech a všem ostatním se tady na fóru psalo už mnohokrát :roll:
Stačí číst, jinak se tu pořád opakujeme dokola..........
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1410
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nastřelování kulovnic, co a jak

Příspěvek od Choochoo007 »

Hlavne aby to pomohlo a chodilo to jednou dirou :D
Osobne kdyz mi treba nesel satelit, tak jsem taky nemel chut neco hledat cely den. Kdo chce poradi a jinak je treba kdyz je cas porad procitat forum. Je fakt jak pise Figi, vsechno uz tady asi bylo a forum by se skoro mohlo zakonzervovat jako knihovna :D
Je treba pri strelbe natrenovat pozici a nemenit ji,obcas se mi stavalo,ze mensi zmena znamenala zmenu zasahu a uz jsem myslel ze je neco v spatne s puskou.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
běžkař
Častý návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 21.1.2010, 21:14

Re: Nastřelování kulovnic, co a jak

Příspěvek od běžkař »

Jasné, já taky s Figim veskrze souhlasím. Na druhou stranu už jsem pročítáním fóra strávil desítky hodin a zrovna na problém, který řeším jsem nenarazil (samozřejmě věřím, že to tady někde je). Ale to nemá cenu tady rozebírat. Kdo bude chtít poradí, kdo nebude chtít, neporadí. Mějte se....
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Nastřelování kulovnic, co a jak

Příspěvek od figi »

pavelstrycek píše:Jasné, já taky s Figim veskrze souhlasím. Na druhou stranu už jsem pročítáním fóra strávil desítky hodin a zrovna na problém, který řeším jsem nenarazil (samozřejmě věřím, že to tady někde je). Ale to nemá cenu tady rozebírat. Kdo bude chtít poradí, kdo nebude chtít, neporadí. Mějte se....

O to neporadit vůbec nejde :D , ale ty šrouby jsou tu už nejméně patnáctkrát :lol: :lol: :lol: .
Já už strávil čtením všemožných fór o střelbě a lovu snad tisíce hodin. A stále v tom pokračuji a pořád nacházím pro mne nové a nové informace.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
krkam
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: pon 14.9.2009, 5:59

Re: Nastřelování kulovnic, co a jak

Příspěvek od krkam »

při nastřelování Meopty 3-12x56 na kulovnici ZKK 600 3006 mám optiku i s montáží lehce vyosenou mimo osu hlavně, přesto jsem se stranovým klikáním ještě vešel a kulovnici na 80 metrů nastřelil. Jsem však asi 5 kliků od stranového dorazu. Bude mi zbraň střílet přesně i na delší a kratší vzdálenost???? Děkuji za rady
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Nastřelování kulovnic, co a jak

Příspěvek od kasari »

To krkam - stranová korekce přece nesouvisí se vzdáleností. Tedy pokud nebudeš klikat kvůli derivaci na velmi dlouhý vzdálenosti. Jinak to potřebuješ jen kvůli větru. Ale problém může nastat až změníš střelivo.
Ulkomaalainen...
krkam
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: pon 14.9.2009, 5:59

Re: Nastřelování kulovnic, co a jak

Příspěvek od krkam »

Stejně raději vyměním montáž... Já se zamýšlel nad tím, že když vezmu pomyslnou osu hlavně a pomyslnou osu puškohledu, tak na 500m už podle mě bude osa hlavně mimo zorné pole puškohledu...... Dál jak na 200m nestřílím, nejlepší bude to vyzkoušet...
krkam
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: pon 14.9.2009, 5:59

Re: Nastřelování kulovnic, co a jak

Příspěvek od krkam »

Vyzkoušeno, na 150 m už jsem netrefil desku s terčem šlo to cca 30cm v pravo a v 80m nastřel tak jak v sobotu na střed, na bližší vzdálenost jsem to ani nezkoušel. Vyměnil jsem kroužky na montáži a vše bylo OK. Na jednom z původních 30mm kroužků pevné montáže Kozap, byl o 4desetiny excentricky vyfrézovanej ten výstupek zapadající do základny montáže.......
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Re: Nastřelování kulovnic, co a jak

Příspěvek od Michal P »

Byl jsem si nastřelit nový puškohled (Artemis 3-12x50) na mém ZHáčku. Problém nastal v tom, žer jsem na konci horizontální rektifikace a nemůžu dál. Mám jednodílnou násuvnou montáž CZUB. Poraďte jak dál.
Díky
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Re: Nastřelování kulovnic, co a jak

Příspěvek od nimrod nimrod »

2 možnosti:
1) Reklamovat montáž

2) Upravit výšku ok od základny montáže, pokud potřebuješ jít se zásahem nahoru - sniž přední, pokud dolů - sniž zadní

pokud je to mimo rektifikační pole puškohledu, jak píšeš, bude to chtít odfrézovat nebo odbrousit na magnetce 1mm a zkusit
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Re: Nastřelování kulovnic, co a jak

Příspěvek od Michal P »

Potřebuji jít s ranou dolů, tzn. s křížem nahoru. Tím pádem bych měl nechat snížit zadní oke ne? Protože jak se říká kam puška, tam muška. Je to tak ?
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastřelování kulovnic, co a jak

Příspěvek od Shiva »

Podkladani ci ubrusovani zakladny Ok absolutne nedoporucuji. Toto je jedna z nejcastejsich chyb a verim, ze to je i v mnoha pripadech duvod spatne funkce (chodu) nebo dokonce i poskozeni vnitrniho mechanismu u puskohledu.
Oka by mely byt v ose (a ted mluvim o jejich stycnych vnitrnich plochach kde se puskohled opira). U nekvalitnich (a to je vetsina u nas bezne pouzivane produkce) se doporucuje po montazi ok, tyto oka dobrousit kulatinou o patricnem prumeru a nejakym brusivem, Pri ruzne vysce ok, at uz vyrobni vadou nebo dokonce jejich podbrousenim ci podlozenim, se stane to, ze tubus puskohledu bude ohyban. Coz puskohledu samozrejme nedela dobre. Myslim ze nikdo z vas neveme puskohled, neupne ho do sveraku nezacne ho ohybat aby ho ohnul o ty desetinky co je potreba.
To je totiz to co se deje kdyz oka o proti sobe vyskove posunete.
Pokud tak ucinite, je nutne oka dobrosit do osy. Nebo koupit oka, ktera umoznuji tuto korekci delat bez uprav. Napr. Burris signature, ktery ma, stejne jako Sako Optilock, uvnitr ok plastikove futra. Burris nabizi pouzdra ruzne odstupnovana (exentricka), ktera umoznuji tento vzajemny vertikalni posun, eliminovat.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastřelování kulovnic, co a jak

Příspěvek od Shiva »

Michal P píše:Potřebuji jít s ranou dolů, tzn. s křížem nahoru. Tím pádem bych měl nechat snížit zadní oke ne? Protože jak se říká kam puška, tam muška. Je to tak ?
Pokud ti rozsah puskohledu neumozni "naklikat" na delsi vzdalenost nez XYm a ty potrebujes dal, tak jsi na doraz vyskove vnitrni korekce puskohledu. potrebujes tento rozsah posunout.
rekneme ze mas rozsah 50MOA (kazdy manual puskohledu tuto hodnotu ma mit uvedenou ve svych specifikacich), tak pri normalne udelanem pouzdru zaveru jsi na +/- 100m nekde v polovine tohoto rozsahu. tj. zbyva ti 25MOA na vyskovou korekci. Coz ti staci u 308 rekneme do nejakych 750m (zalezi na balistice tve laborace tj. ustove rychlosti a pouzite strely). Pokud vsak potrebujes strilet na rekneme 800m tak to uz nedoklikas. potrebujes posunout ten korekcni rozsah 50MOA tak aby na 100m nebyl v prostredku, ale v prvni tretine. jinymi slovy. ted ti zbyva 25MOA od 100m ty potrebujes reknem na 1000m 35MOA takze potrebujes aby na 100m jsi mel kriz tak aby jsi mohl kliknout "dolu" treba jen 5MOA a nahoru 45 MOA, pri vynulovanem puskohledu na 100m.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Odpovědět