zajímavý článek na idnes

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

zajímavý článek na idnes

Příspěvek od Fery »

http://xman.idnes.cz/zaplatte-150-tisic ... n-styl_fro

Bohužel už ten název provokuje k negativním reakcím, ale několik statečných se to v diskusi snažilo vysvětlit. Opět marně :oops:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: zajímavý článek na idnes

Příspěvek od Zdenek41 »

Sám o sobě ten člověk špatný neni.Drsnější a háklivější slova to je pro novináře to pravé,předělají si k obrazu svému.Ten chlap prostě mluví jen o své každodení práci co by drsnej chlap z hor.
Jindřich Beran
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 128
Registrován: úte 22.1.2008, 20:50
Bydliště: Podorlicko

Re: zajímavý článek na idnes

Příspěvek od Jindřich Beran »

Takový je účel novinářských článků, aby nadpisem co nejvíc upoutali. A nadpis rozhodně nemusí vystihovat podstatu nebo téma daného článku. Novináři vytrhnou pár slov z rozhovoru a ty použijí. Moc lidí by si tento článek nepřečetlo, kdyby jako nadpis byl např. práce revírníka.
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: zajímavý článek na idnes

Příspěvek od Vojta »

Sám o sobě je ten článek jen a jen pouhou realitou. Ten revírník skutečně popisuje svou každodenní činnost. Pár slov vytržených z kontextu tomu dává ten správný novinářský náboj. Mně osobně nijak tento článek nepohoršil a docel se zaujetím jsem si ho přečetl až do konce.
Kde je u článku diskuze jsem bohužel nezjistil, ale určitě by mně nijak neobohatila, protože si dovedu živě představit, na jaké úrovni je vedená.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: zajímavý článek na idnes

Příspěvek od kasari »

Po zkušenostech s několika novináři, ať už z regionálních, nebo celostátních periodik můžu jen pochválit za takový článek. Je to zajímavě laikem popsaná práce revírníka, pro většinu obyvatel měst, ale dnes už i vesnic, naprosto neznámá. Musíme vycházet z toho, že to popisuje člověk, který musí ten svůj článek " prodat", aby mu ho otiskli.
Ulkomaalainen...
Odpovědět