Krátká kulovnice

Vše o kulovnicích a malorážkách
PaF
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: sob 30.8.2008, 14:22
Bydliště: Brno

Re: Krátká kulovnice

Příspěvek od PaF »

No asi by to byla dobra volba, pokud bych nebyl konzervativni konzerva. Nemam rad veci, co funguji jen s elektrikou nebo sklem. A American nema mechanicka miridla a nenapada mne, jak je nahradit.
PaF zabíjí pouze papír
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Krátká kulovnice

Příspěvek od Leon »

čím jiným než tou trubkou se sklem :lol: nebo chceš na 50m střílet přes pevný podhledem a na 150 puškohledem
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Krátká kulovnice

Příspěvek od Reno »

Pro PaF: Fápu tě... :D Také jsem konzervativec, takže na žádné z mých zbraní mechanická mířidla samozřejmě nechybí... :lol: 8) Faktem ale zůstává, že pro tebou uváděné sportovní využití je asi opravdu nepotřebuješ, nebo ano? Každopádně můžeš jít i třetí cestou - zvolit si pušku bez mechanických mířidel (např. tu Leonem zmíněnou CZ 527 AMERICAN) a nechat si na ni od puškaře hodit nějaká jednoduchá světlovodná mířidla (podle mého názoru náklady do 1.000 Kč). Ohledně rozdílu délky hlavní - při sportovním využití až na 150 metrů těch 13 cm rozdílu mezi CZ 527 CARBINE a CZ 527 LUX asi už trochu znát bude, ale na to by ti zde lépe zodpověděli jiní. Já vyznávám šoulání, takže střílím ze vzdáleností, na které s trochou nadsázky trefíš komoru prakticky čímkoli, co je schopné vystřelit směrem dopředu... :lol:
vhool

Re: Krátká kulovnice

Příspěvek od vhool »

na 150 metru je totalne putna jestli mas 52 nebo 60 cm nebo 65 cm ...ano je rozdil v rychlosti ale pouhych cca 40m/s coz uz 223 je nepodstatne pro tercovou strelbu...tot muj nazor :wink:
PaF
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: sob 30.8.2008, 14:22
Bydliště: Brno

Re: Krátká kulovnice

Příspěvek od PaF »

No hlaven ma jen 470mm, ale do tech 150m to snad tolik vadit nebude. Ale je otazkou, jestli jit do .223, coz je asi lepsi pro tercovou strelbu, nebo do 7,62x39, ktera je asi pouzitelnejsi na skutecny lov a tedy lepe prodejna, kdybych ji chtel vymenit (jak jsem nabral rozumy tady na foru).
Tu .223 bych asi tezko prodaval, co?
PaF zabíjí pouze papír
vhool

Re: Krátká kulovnice

Příspěvek od vhool »

no rekl bych ze prodejny to bude stejne ...zalezi jakou vyberes cilovou skupinu :D :D :D
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1410
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Krátká kulovnice

Příspěvek od Choochoo007 »

Co to take zhodnotit z hlediska ceny munice a presnosti. Nejak jsem tyhle raze v posledni dobe nezkoumal,ale myslim,ze na takove to domaci zvikani bude asi 7,62x39 asi levnejsi,ale fakt nevim, tak me kdyztak opravte. Z hlediska presnosti si nedokazu predstavit, ze bych se chtel jen tak ucastnit a nemit co nej vysledek. Nebude na druhou stranu 223 presnejsi a mit lepsi vyber presnejsiho streliva?
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Krátká kulovnice

Příspěvek od kojot »

Přemýšlel jsem nad tím samým. Na takové to "domácí bóchání" je 7,62x39 určitě lepší z hlediska finančí dostupnosti různorodého střeliva. Oproti tomu .223 není o tolik dražší, střelba je taktéž velice příjemná a v průměru asi přesnější. Je to spíše otázka vkusu, ale osobně bych bral 7,62x39 pro z mých potřeb vycházející větší univerzálnost.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
PaF
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: sob 30.8.2008, 14:22
Bydliště: Brno

Re: Krátká kulovnice

Příspěvek od PaF »

Zatim jsem dospel k temuz. Sniperka to nebude a .223 by v lovecke flinte byla max. na lisku. A na tech tercich v K4 je i kanec :D
PaF zabíjí pouze papír
zevlik
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: stř 28.7.2010, 15:26
Bydliště: Zlatá Koruna

Re: Krátká kulovnice

Příspěvek od zevlik »

Shiva píše:v podstate zadnou. :-)
odlehceni hlavne o par desitek gramu
pro nekoho lepsi vzhled.

odebranim materialu se stava hlaven mene tuha a rychleji se zahriva. samozrejme diky vetsimu povrchu zase rychleji chladne. ale to je nula od nuly.
navic kdyz ti treba prodam flintu ktera strili s nejakou presnosti a ty si ji nechas tady upravit timto zpusobem od nejakeho matlala, tak riskujes ze ti to uz tak dobre strilet nebude. je to stejne jako upravy na chteny profil. z tohoto duvodu radeji objednavam hlavne v pozadovane uprave rovnou od vyrobce. puskar tu uz muze dodelat komoru a zavit.
zkurvene hlavne se totiz blbe reklamuji.

a proč většina odstřelovaček Barret, Accuracy International atd má kanelovanou hlaven?
ptám se proto, že si chci koupit kulovnici a kanelovaná hlaven se mi líbí a uvažuji nad příplatkem za ní.
Brno Super 7x65r/12 Meopta Meostar R1 3-12x56
Browning BAR Eclipse gold .30-06 Spr Meopta Meostar R1 1-4x22
Beretta 687 Silver Pigeon III 12x76
Odpovědět