První lovecká kulovnice...

Vše o kulovnicích a malorážkách
Jápamek
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: pát 11.3.2011, 12:17

První lovecká kulovnice...

Příspěvek od Jápamek »

Ahoj, jsem tu novej a chtěl bych poradit a znát vaše názory. Jde mi o koupi první lovecké kulovnice.Mám možnost koupě cca 3roky staré CZ 550 polopažba v 308W s meoptou 2100 3-12 * 50 za nějakých 22tis a nebo potom mě velmi pohledná nová Remington 770 s optikou 3-9 * 42 v 308W nová za 12500,- .... Máte někdo nějaké zkušenosti??? Lov v zalesněné honitbě, převážně černá, mufloní, dančí a srnčí ve vzdálenostech cca 50m na hromadu nebo mufloní kolem 100 - 120 na polích (víc si netroufám, pač nemám dost zkušeností)...
Díky za rady a názory
sterbik8
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 12.6.2008, 15:14
Bydliště: Jablonné nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od sterbik8 »

Dřevo je pro MYSLIVCE, plast je pro LOVCE.
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od zispo »

Myslím si, žebisis to měl prvně ujasnit. Je tu dost o zbraních, tak si to pročti a dej si to dohromady co hledáš? Jinak si myslím že Remington není protebe vhodný a na tvé využití. Ale je to jen můj pocit.
losthorizon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: ned 22.11.2009, 20:26

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od losthorizon »

Sice jsem se tomu bránil, ale nedá mi to a musím napsat.

Jak se tedy mám vyrovnat s tím, že mám zbraně jak ve dřevě tak v plastu?!?! Jsem tedy nějaká rozpolcená osobnost, nebo co? Takové kategorizování mě vážně štve. Nechci zde rozebírat téma myslivec vs. lovec, pouze chci zdůraznit, že kastovat lidi podle toho jakou kdo má pažbu je hloupost!

K samotnému dotazu-na fóru je k oběma zbraním poměrně dost informací a já si naopak od figiho nemyslím, že by tyto zbraně měli být nevhodné pro tvůj způsob lovu. A navíc to až tak není otázka vlastní zbraně jako spíše otázka optiky a také vhodného střeliva. Víc psát nebudu, protože se nechci dostat do křížku s demagogií, která se tu na fóru občas vyskytne...
vhool

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od vhool »

sterbik8 píše:Dřevo je pro MYSLIVCE, plast je pro LOVCE.
...a na to jsi prisel sam nebo ti to nekdo vsugeroval?takove to vykriky do tmy si laskave nech pro sebe a kdyz uz mas potrebu to zde ventilovat tak to prosim rozumnou formou rozved a podloz fakty :!: :!: :!:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od figi »

Situace v naší "krásné české myslivosti" je velmi tristní. Nikdo se nepozastaví nad větou pisatele o lovu veškeré spárkaté na hromadách. Tento způsob lovu se v posledních letech velmi rozšířil a většina už si na něj zvyká, jako na nejzákladnější způsob lovu zvěře.
Nedovedu si představit takto lovit srnčí, dančí či mufloní zvěř, připadal bych si jako naprosto neschopný lempl, který vůbec nic neumí, a proto mu nezbyde nic jiného, než tuto zvěř lovit na hromadách. To raději nelovit vůbec.
UBOHOST.
Pro tento způsob lovu se dá samozřejmě použít naprosto jakákoli zbraň, od krátkého štucu po těžkou odstřelovačku, jen ten štuc bude vhodnější.
PROTO PÍŠU O NEVHODNOSTI JAKÉKOLI ZBRANĚ K TOMUTO ZPŮSOBU LOVU

Řešit, zda plast či dřevo je v dnešní době nesmysl. A proti názoru sterbika8 je právě odolný plast vhodnější ke každodennímu tahání po honitbě a práce v ní, a pěkné dřevo spíše pro ty, kteří chodí jen lovit.

CZ 550 nelze s Rem 770 srovnávat, a uvedené optiky nelze srovnávat také.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3405
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od dalas »

Je tam rozdíl 9,5 litru. Zaměř se na tu optiku a podívej se co stojí ta na Remingtonu a ta Meopta. Možná je to ten cenový rozdíl. Remington má poměrně dobrý hlavně, jinak je to spotřebák. Já osobně bych uvažoval více o CZ. Kupuješ to přeci jen na delší dobu, aspoň si myslím.
No a s těma pažbama, asi mám taky schízu. :lol:
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
vhool

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od vhool »

jen bych verejne napomenul a zaroven poprosil figiho aby zvolnil ton v prispevku a sam to trosku diplomaticky poupravil :wink:
ono totiz je lehke vybouchnout ale co kdyz tazatel myslel lovem na hromadach obecne lov a treba to myslel jinak ... lze na to upozornit i lehci formou alespon napoprve (proto jsem smazal ony dva prispevky)
...jinak s tim co figi napsal vcelku souhlas ...jenze ten lov je dnes takto bohuzel velmi casto provozovan a mnoho mladych zacinajicich myslivcu toto prebira od tech starsich MYSLIVCU kteri toto zavedli uz davno prave kvuli pohodlnosti a lenosti.
...takze zpet k vecne diskuzi pls....
sterbik8
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 12.6.2008, 15:14
Bydliště: Jablonné nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od sterbik8 »

vhool píše:
sterbik8 píše:Dřevo je pro MYSLIVCE, plast je pro LOVCE.
...a na to jsi prisel sam nebo ti to nekdo vsugeroval?takove to vykriky do tmy si laskave nech pro sebe a kdyz uz mas potrebu to zde ventilovat tak to prosim rozumnou formou rozved a podloz fakty :!: :!: :!:
jak sem na to přišel? Pro mě jít do lesa jako pro myslivce to je pocta a chvíle, které si vážím, a dřevěná zbraň k tomu patří odedávna, již naši otcové, dědové, pradědové chodili do lesa s dřevěnou zbraní, na tohle sem stará škola i když si stár nepřipadám, prostě to mám v sobě dané. Nebráním se ničemu novému, a jestli se budoucnost české myslivosti bude ubírat zrbraní z plastu, tak beze mě. Viděl snad někdo v přírodě někde růst plast, který by tam patřil stejně tak jako stromy, ptáci, zvěř? :)
Jápamek
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: pát 11.3.2011, 12:17

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od Jápamek »

Omluva všem za mou pohodlnost při psaní dotazu, ale jak píše posledně zmíněný, lov na hromadu je u mě všeobecný pojem, ve zdejší dosti zalesněné honitbě je lov na hromadě jen částí lovu... Samozřejmostí je letní hlídání polí, šoulačka nebo jen tak procházka lesem za vzduchem a odpočinkem se zbraní na rameni.
Ráži už jsem vyřešil a myslím, že tím nic nezkazím ( 308W), jestli je plast nemyslivecký také neřeším, se zbraní budu střílet já, budu jí platit já a starat se o ni také já....
Slyším mnoho názorů z mnoha stran ať tady na fórech nebo běžně v honitbě.
K tomu Remingtonu, počítám, že bych z toho vystřeli tak max 40 ran ročně, nemusím střelit vše co vidím a tak by mohla být životnost levné flinty celkem slušná.CZ by asi byla sázka na jistotu, ale mě osobně přijde nemastná-neslaná.
Co třeba Rosler Titan6 v 8*57 ???
Pokud už tady to téma je, omlouvám se že se opakuji...
temat o ruznych zbranich ruznych vyrobcu i typu je zde mraky a snad kazda tu ma sve vlakno,hledej a najdes :wink:
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od kasari »

sterbik8 píše:
vhool píše:
sterbik8 píše:Dřevo je pro MYSLIVCE, plast je pro LOVCE.
...a na to jsi prisel sam nebo ti to nekdo vsugeroval?takove to vykriky do tmy si laskave nech pro sebe a kdyz uz mas potrebu to zde ventilovat tak to prosim rozumnou formou rozved a podloz fakty :!: :!: :!:
jak sem na to přišel? Pro mě jít do lesa jako pro myslivce to je pocta a chvíle, které si vážím, a dřevěná zbraň k tomu patří odedávna, již naši otcové, dědové, pradědové chodili do lesa s dřevěnou zbraní, na tohle sem stará škola i když si stár nepřipadám, prostě to mám v sobě dané. Nebráním se ničemu novému, a jestli se budoucnost české myslivosti bude ubírat zrbraní z plastu, tak beze mě. Viděl snad někdo v přírodě někde růst plast, který by tam patřil stejně tak jako stromy, ptáci, zvěř? :)
Pokud jsou tvé pohnutky takovéhle, doporučuju ulomit jasanovou větev a přilepit šlachou pazourek. Protože s tím chodili naši prapradědové ještě dřív... :lol: :lol: :lol:
Ulkomaalainen...
vhool

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od vhool »

to kasari: .... :twisted: slachou se nelepi ale vaze :wink:
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od kasari »

to vhool - to ano, ale musíš jí pořádně nalíznout, aby byla pružná a svázala se líp... :lol:
Ulkomaalainen...
sterbik8
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 12.6.2008, 15:14
Bydliště: Jablonné nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od sterbik8 »

Ať si každej chodí do lesa s čim chce, sem rád, že v mém okolí se ctí tradice a zvyky a s plastem nikdo nechodí, je to na každym jak se chce prezentovat. Viděl jsem i spoustu zahraničních myslivců, kteří jezdí k nám do čech a neviděl jsem jediného s plastem, každý měl dřevo a byl rád, že může lovit tady u českých myslivců. No a doba pravěkých lovců, kdy si obstarávali lovem kořist pro svou nezbytnou potřebu je dávno za námi, dnes jsme přeci jen poněkud jinde a nelovíme pro maso, SNAD!
Naposledy upravil(a) sterbik8 dne pát 11.3.2011, 18:32, celkem upraveno 1 x.
vhool

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od vhool »

je videt ze jsi mladsi dobu kamennou nezazil :D :D :D ...slacha musi byt radne predzvykana jednou z zen z tlupy :lol: :lol: :lol:
Odpovědět