3006 Sprg.

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: 3006 Sprg.

Příspěvek od František Fořt »

Chlapci, koupil jsem si patrony Federal se střelou Fusion 180 gr. Na to, že je to kule typu bonded, je cena 28,50 Kč bezkonkurenční. Kupodivu stejnou cenu stojí stejný patron se střelou power-shock, což je obyč SP typu PSP.

Máte někdo zkušenosti s touhle kulí Fusion, tj. přesně řečeno s tímhle nábojem od Federal? Hlavně mě zajímá přesnost a lovecké účinky. Je to obligátní dotaz, vím, ale zatím jsem potkal jenom jednoho člověka, co ten Fusion zkoušel, a navíc v jiném patronu.
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Re: 3006 Sprg.

Příspěvek od Tomáš Karel »

František Fořt píše:Chlapci, koupil jsem si patrony Federal se střelou Fusion 180 gr. Na to, že je to kule typu bonded, je cena 28,50 Kč bezkonkurenční. Kupodivu stejnou cenu stojí stejný patron se střelou power-shock, což je obyč SP typu PSP
Co zas vymejšlíš neradil si mi kup megy a neotravuj :lol: :lol: :lol:
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: 3006 Sprg.

Příspěvek od pufr »

Plášť Fusion je nanášený galvanicky (Speer - dnes součást stejného koncernu jako Federal - to umí i v tloušťkách okolo 0,5 mm - a neporézní - odtud asi fouká vítr :) ). Proto asi ta dobrá cena. Střely Federal prezentuje jako "měkčí", uvidíš :)

Jeden nedokonalý obrázeček

Obrázek

Spojení jádra a pláště u "pistolových a revolverových" Speer GoldDot, vyrobených stejnou technologií, je téměř absolutní - i při "totální" destrukci střely na plášti vždycky nějaké olovo zůstane.
Pufr
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: 3006 Sprg.

Příspěvek od František Fořt »

Mega je super. Ale cenově se docela houpla nahoru, běžně 42-43 Kč. Navíc co do přesnosti jsem s továrně laborovanou Megou neměl v poslední době moc spokojenosti. Tady se přiznám, že těch 28 Kč za bonded kuli mi přišlo neodolatelné. Pokud to bude chutnat mojí flintě a dobře střílet, koupím asi hned karton. Cena se blíží skoro k ceně SPCE, leč kvalita bude někde jinde.

Já jsem ale hlavně psal dotaz, jak to komu chodí a tak.

p.s. Tomáš Karel: Ke tvé poslední volbě na nějaký Winchester se ani nevyjadřuju .... :D :D :lol: :lol:
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

Re: 3006 Sprg.

Příspěvek od roedear »

Zdravím. Mám poslední krabičku nábojů se střelou Sierra GK (SB), po pěti letech používání si myslím, že to v 30-06 není špatná střela, na srnčí jsem byl spokojen, nerozbíjela jako SPCE, u těžší zvěře bylo horší barvení, pokud zvěř odběhla... na druhou stranu musím říct, že pokud jsem se za nimi musel projít, bylo to horším umístěním zásahu. Za těch 5 let jsem neprostřelil pouze 3x, z toho dvakrát přes hooodně kostí šikmo na ostro - kule zůstala na dece - kusy v ohni a jednou zástřel přes hrudní kost, kule nenalezena, zůtala někde v pajšlu.

Přemýšlím co dál - budu lovit těžší zvěř (prase, vysoká, muflon) a navíc v lesní honitbě, ... rozhodně chci lepší barvení, stopefekt není nikdy 100%ní ale to mi nevadí a na dohledávky mám v případě nutnosti psa. uvažuji o UNI Classic od RWS - vyšší výkon, konstrukce zaručující průstřel, střižná hrana.. to by mohla být dobrá volba, co vy na to :?:

Boužel jsem limitovaný ve výběru střel tím, že delší střely s širším koncem typu SP, Lapua Mega i Vulkán se mi při nabíjení příčí a zasekávají.. Sierra nebo SPCE ne. Časem je v plánu nová kulovnice, ale musí ještě chvilku počkat :wink:
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2062
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: 3006 Sprg.

Příspěvek od lovec »

Nez RWS, skusil by som radsej Federal, Normu alebo Winchester, prip. Hornady - velky vyber vhodnych striel.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Misak
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pon 04.4.2011, 11:43
Bydliště: Jablonne v podjestedi

Re: 3006 Sprg.

Příspěvek od Misak »

Nemate nekdo zkusenost s brenneke torpedo 10,7g?.mam s nima sloveno 3 kusi cerne loncaky okolo do 40 kg.zadnej kus neodesel z nastrelu,ale dost poskozujou zverinu :evil: Dostal jsem je od kamarada z Rakouska jinak jsem pouzival win.nevim presne co,ale meli cerny kuke a stribrny telo.snima jsem slovil 5 dancat vse okolo 100m.a vsechny v ohni a u prasat vetsinou do 10 m od nastrelu a nebo v ohni,srileno vetsimou na 70m.Odeslo jen 1 streleno na meko dohledano 400 m druhy den zhasle.Drobna devastace zveriny.jen chci rict ze nestrilim prez plece ani na hlavu.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: 3006 Sprg.

Příspěvek od kojot »

Tak už proběhlo testování střeliva Federal Fusion 180 gr.? Zajímalo by mě to co do přesnosti.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Patrik-30-06
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: pon 16.6.2008, 12:09

Re: 3006 Sprg.

Příspěvek od Patrik-30-06 »

Já po žkoušení všeho možného RWS tug, tig, nosler partition, sst, cdp, mega se vracím na letní sezonu k 165gr Federal ballistic tip a na zimní sezonu Hirtenberger NP 180gr. Tato kombinace se mi celkem dobře osvědčila.
22lr, 22 hornet, 222 rem, 243 win, 6,5x52r, 6,5x57, 6,5x55SE, 30-06, 6,5 Creedmoor
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: 3006 Sprg.

Příspěvek od RADEK »

Tak jsem vyzkoušel geco v ráži 3006 na zvěři.Knourek 45kg vstřel zadní kraj plece výstřel za plecí.Průstřel plic,ustřelené srdce,a játra taky na kaši.Prase šlo po ráně ještě cca 140m barvy byl dostatek.Po stažení na vstřelové straně velké podlitiny v pleci i žebrech,u výstřelu jen díra jak pětikoruna.Stříleno na 60m.Takže napoprvé nic moc.
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: 3006 Sprg.

Příspěvek od RADEK »

Tak zase jedna zkušenost s geco v 3006 .Dnes ráno v 3.30 mi přišlo 5 prasat,nejmenší cca 25kg jsem se rozhodl slovit ale pořád šli nezastavovali tak jsem s nejmenším táhnul ale z okamžiku výstřelu zastavilo a já přetáhl a výsledek byl vsřel na hlavě,což není takový neštěstí zůstalo na místě.Ale pak to překvapení když jsem k praseti došel a výstřel byl teměř u plece.Přitom prase bylo úplně kolmo.To znamená že tato špičková střela se stočila o minimálně 45stupnů.Vůbec si nedovedu představit střílet s tím někde na nahánce to je tak někoho zastřelit.Jaká je devastace nevím bourat budu až v úterý protože u nás jsou tak rychlí s vzorkama,tak potom se pokusím nafotit tu spoušt.
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
Lubba
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 24.12.2010, 0:21

Re: 3006 Sprg.

Příspěvek od Lubba »

co jsi měl za naboj?
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: 3006 Sprg.

Příspěvek od RADEK »

poloplášt 11g
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
calidor
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 21.10.2010, 11:28

Re: 3006 Sprg.

Příspěvek od calidor »

Po zkušenosti s S§B (ani špatné,ani dobré), jsem pátral po něčem novém. Lovím většinou černou. Na doporučení, jsem zkusil Normu.Nejdřív jsem vystřílel krabičku Oryxů, a k mému překvapení zvěř odcházela od nástřelu(do 40m,ale i silně barvila).Průstřelový kanál byl jasně zřetelný po celé délce průstřelu, dá se říct ve většině případů stejný.Nějak mě to neoslovilo.Tak jsem vyzkoušel od Normy Vulkan 11,7g. A vše bylo rázem jinak. Zvěř většinou v ohni (zbytek chyba střelce),maximální spokojenost !... Totiž Oryx se zdá být oněco tvrdší než Vulkan a tudíž asi vhodnější na vyšší váhový kategorie...
Vulkan enegii umí předat asi líp pro mé myslivecké vyžití(sele,lončák)
S ničím jiným už ze svý 30.06 nestřílím.
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: 3006 Sprg.

Příspěvek od Nik.308 »

Vulkan Spriengfieldu opravdu sedí. Na černou výborný, nedavno jsem u kukuřice špatně zasáhl lončáka (65kg) - játra. Pes ho měl okamžitě - odskočil 30m. Jinak veškerá zvěř v ohni. Používám tuto kombinaci i na srnčí, kousek za plec a bez problémů. Asi už měnit nebudu, ale nemáte někdo v 30-06tce vyzkoušeno Norma Balistik tip nebo Hornady Interbond? Díky.
Odpovědět