otázky na Myslivce Mildu

Vše o kulovnicích a malorážkách
Zamčeno
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

otázky na Myslivce Mildu

Příspěvek od figi »

Re: Protrhávání nábojnic u saueru 303
od figi » úte črc 05, 2011 1:00 pm

Měl bych také dotaz, vlastně několik
- co znamená věta .. exploze nábojnice po proražení zápalky ?
- v čem konkrétně je koncepce Saueru 202 zastaralá, a který typ odsuvného válcového závěru zastaralý není ?
- proč mají všechny spoučasné BR zbraně pouzdra závěru ( včetně integrované rybiny pro uchycení kroužků montáže ) duralová, a přesto jsou to nejpřesnější současné zbraně ?

Předem děkuji za odpovědi.

figi
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Jarin
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: ned 03.4.2011, 9:56

Re: otázky na Myslivce Mildu

Příspěvek od Jarin »

Hmm, tak ta exploze nábojnice mě taky zajímá :lol:
V závěru 2.svět.války nechávali ustupující němci na východní frontě jakoby zapomenuté zásoby munice do ruských zbraní,
a mezi normálními náboji byl sem tam namíchán speciální náboj, který místo prachové náplně obsahoval trhavinu.
Při vystřelení došlo k "explozi nábojnice" kderá roztrhla zbraň, a zmrzačila či zabila obsluhu.
Tomu říkám EXPLOZE !!!

A kdybych si měl vybrat mezi zastaralou parní lokomotivou Sauer 202, a jakýmkoliv samonabíjecím pendolínem, tak radši tu
páru :lol:
6,5x52R/8x57J/8x57JRS/8x64S/9,3x62
SAUER78
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: sob 09.5.2009, 13:28
Bydliště: Vizovice - Zlínský kraj

Re: otázky na Myslivce Mildu

Příspěvek od SAUER78 »

Mám otázku na "odborníka" Mildu, vlastním 2 roky SAUER 202 Elegance a velmi by mě zajímalo, proč jsem vyhodil nemalé peníze za zastaralou lokomotivu ????

Blaser jako firma patří ke špičce (na podzim mám objednanou Blaser F3 Game), ale např. R93 rozbila více "ksichtů" než Saeur 202. Nejen dle mě patří Sauer 202 na špičku mezi loveckými továrně vyráběnými zbraněmi.

Blaser R93 je módní záležitost, ale stačí si přečíst pár fór (především) v zahraniční, tak uvidíš, kde a jak soudruzi udělali chybu. Až najdeš někde OBJJEKTIVNÍ CHYBUna Saueru 202, tak mi dej vědět.

Ono si stačí přečíst tvé názory např. z oddílu "Afrika" a každý si udělá názor.

Lovu Zdar !!!

R.
SAUER 202 ELEGANCE 8x57 JS, 3-12x56 ZEISS VICTORY DIAVARI RD - osnova č.60 - 2. optická rovina
Broková kozlice CZ UB 581-4 (12/12)
Jarin
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: ned 03.4.2011, 9:56

Re: otázky na Myslivce Mildu

Příspěvek od Jarin »

Lovče Mildo (záměrně nepoužívám oslovení myslivče) mám na tebe dva dotazy:

1. Svůj lovecký lístek jsi získal legálně? To jest zkouškou z myslivosti po absolvování kurzu myslivosti, i s povinou praxí ?
Nebo sis ho koupil za prachy jako nějaký zážitek ? Nechci tě urazit, ale sám si napsal že je vše o penězích.

2. Slyšel někdo v africe něco o průběrném odlovu ? Nebo se tam jen mačká spoušť na vše co se hne ? :lol:
6,5x52R/8x57J/8x57JRS/8x64S/9,3x62
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: otázky na Myslivce Mildu

Příspěvek od fesoj »

Jarine, zbytečně reješ... Nebo si snad myslíš, že kdyby si kdokoliv lovecký lístek koupil, že se k tomu přizná ? Jakou odpověď čekáš na takovouhle oiázku ? Už víckrát jsem doslova prosil o větší míru tolerance. Musíme se zaměřit na to, co nás spojuje a ne rozděluje, jinak tohle forum pohřbíme ! A když se začneme "škatulkovat" a vzájemně napadat, budeme nasraní všichni.
Kritériem pravdy je praxe.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: otázky na Myslivce Mildu

Příspěvek od kasari »

Tohle téma je celý pitomost. Mrzí mě figi a spol., že tohle potřebujete řešit veřejně ve speciálním tématu...
Dál v tom určitě nemá cenu pokračovat.
Ulkomaalainen...
Zamčeno