Kulová jednuška z Holic

Vše o kulovnicích a malorážkách
anton102
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 28.10.2010, 14:01
Bydliště: Valašsko

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od anton102 »

Taky by mě zajímaly nějaké praktické zkušenosti. Jinak toho Raptora v celopažbě už jsem si objednal, čekací doba přibližně 8 týdnů, no co se dá dělat. Původně jsem chtěl spíš nějakou jinou ráži, než standardních 7,62x39, ale byl jsem od toho zrazován, jelikož prý u delších nábojnic nestačí kvůli krátké hlavni vyhořet prach než střela opustí hlaven a ta pak zdaleka nedosáhne plné rychlosti, čím delší nábojnice tím větší ztráta. Jelikož ji chci hlavně na srnčí, do leče a na dosledy, tak myslím že bude bohatě stačit i tato ráže. Ještě mi říkali, že dělali na zakázku pár kusů do Španělska v 243win, ale že to prý taky nebylo úplně ono.
Početná čtyřnohá smečka.
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od klouda »

Nevím jestli je to jen můj problém, ale viděl jsem tu jednušku a mohl si jí pořádně ošahat a dle mého názoru jsem již dlouho neviděl tak opravdu "nehezkou" zbraň. Temenní klička vypadá jak klika od dveří, ostatní ovládací prvky jsou na tom dost podobně. Lučík se mi jevil jak z dětské špuntovky...uživatel s většími prsty např. v rukavicích podle mě v zimě, také nebude spokojenej s ergonomií a na zlomení zbraně je potřeba hodně statný dub o kterej se s tím praští. Prostě to na mě působí opravdu neesteticým dojmem...něco mezi ZH101 a IZ18 a rozhodně bych za to nedal 15 000.
Humorný mi přišel reklamní článek v myslivosti o speciálním modelu dle požadavků nejzkušenějšího myslivce ze všech myslivců na světě ( http://www.myslivost.cz/Casopis-Myslivo ... prani.aspx ). Tento model má být jako speciálka na dosledy atp..takže vlezete s jednuškou do houštiny, první ranou kňoura díky podrostu netrefíte dobře, pak vylezete ven na světlo z houštiny. Vší silou pomocí nohou a rukou jednušku zlomíte nabijete a tento proces opakujete dle potřeby :lol:
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 297
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od xtaup »

Naprostý souhlas, tato zbraň je opravdu velice nevzhledná, ne že bych si na to extra potrpěl, ale co je moc. Některé věci by se přitom daly doladit za minimálních nákladů, takto to opravdu vypadá jako polotovar. Navíc mi známý sdělil, že při zájmu o nákup této zbraně mu bylo sděleno, že se u těchto zbraní objevují podobné problémy s přesností, jako u IŽ 18.
Uživatelský avatar
ridgeback
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 185
Registrován: pon 14.4.2008, 16:20
Bydliště: pardubice

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od ridgeback »

Měl jsem doma IŽ i Brno Effect. Jednušku Holice jsem prohlížel v Lysé. Raději bych si vybral rozumnou IŽku, nežli jednušku z Holic. :roll:
Ruger M77 LH 30-06 Meostar R2 2-12x50, dvojka 16/70, hnědý Labrador, Forester
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od Michal P »

Někomu se možná líbí, ale já jsem hodně dlouho nic tak škaredého neviděl. Připadá mě to jako krakonošova berla. Sděluji pouze můj názor.
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od Žanek »

Michal P píše:Někomu se možná líbí, ale já jsem hodně dlouho nic tak škaredého neviděl. Připadá mě to jako krakonošova berla. Sděluji pouze můj názor.
To je i můj dojem pokud jde o raptor, ráž sympatická, ale flinta hnusná jak prd...l :)
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od kojot »

Kováři a tesaři se sjeli ze širého okolí do Holic a tam začali skládat do hromady kamion zbytků z Brna. Čekal jsem něco novýho, neokoukanýho. ZBK měl skoro každej v ruce a kdo ho dneska doopravdy ve skříni má? Těším se až rozjedou výrobu starých dobrých kulobroků ZH, nejlépe od řady 101. Snad budou mít alespoň gumovou botku:-)
Naposledy upravil(a) kojot dne stř 16.2.2011, 15:30, celkem upraveno 1 x.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
kosta
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: ned 28.11.2010, 13:45

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od kosta »

Otázka dopadové energie náboje 9,3 x 72 R ja nepodstatná,je to jen otázka laborace.Já osobně si tento náboj přebíjím už 18 let a divili by jste se jaký výkon se dá získat. Je to jen o tom jak kvalitní máte zbraň.Propočtem IPSC se dá výkon zvýšit až o 30procent. Jinak pro Zděnka-Náboje 6,5 x57 mají v nábojové komoře právě dost vysoký tlak ,v průměru 4200 piezo(podle CIP) Z praxe vím,že nejvíce havárií zbraní je právě u této ráže.Právě mnoho lidí se mylně domnívá že tento náboj je slabý.Např náb.7x57,8x57 nebo 308W nemá z daleka takové tlaky. Zdravím -Kosťa.
dřevák
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: úte 03.11.2009, 15:54

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od dřevák »

Zdravím,
dnes mi říkal kolega puškař,že tato jednuška nejde skoro vůbec nastřelit.Některé mají rozptyl horší než rusandy.A jaké máte vy zkušenosti s touto jednuškou.Z počátku to vypadalo na dobrý kompromis mezi IŽ 18 A Brno Effect.Teď jsem v rozpacích zda si ji koupit. :(
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 537
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od kounek »

Nastřelit se dá, měl jsem ji v 308win, soustřel byl v mezích střeliva SB PTS řekl bych dobrý, stejný jako s mnou tehdy vlastněnou CZ 550 ve stejné ráži.

Celopažbená verze nevypadala zase tak zle, ale opravdu nejhorší bych na té zbrani viděl spoušť, to je něco šíleného. Pokud by ti tedy nevadila neforemnost a tvrdost spouště, velmi ztuha jdoucí lámání (při nastřelování na střelnici většinou přes koleno) a řekl bych větší váha než se na jednušku sluší, pak si ji někde předem ozkoušej a kup...

Jo a pokud si budeš chtít koupit celopažbené provedení, tak si hlavně nech ukázat, jak se zbraň rozebírá, protože sundat předpažbí na tom kusu co jsem měl podle návodu vůbec nešlo to bych dřív to předpažbí rozlomil než sundal...
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
dřevák
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: úte 03.11.2009, 15:54

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od dřevák »

Ta spoušť by mi nevadila.Střílím bez napínáčku.Zlamování jsem zkoušel na prodejně zbraně šubrt a nebylo to tak hrozné.Měli ji tam polopažbu v ráži 243Win,což by na letní tahání bylo ideální.
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od zispo »

Měl jsem možnost tuto zbraň vlastnit když jsem lovil v polní honitbě. Jak jsme se shodli ta spošť je hrozná ale zdarma my ji přeleštili a zjemnili v Brno Arms. Byli hrozně ochotní a práce se jim zdařila a cena 100kč. Ale už je to rok. Nevím za kolik a zda to dnes ještě dělají.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od Zbrojovák »

No kámoš má ZBK v 5,6 Savage, je to na tu ráž a zlamovačku hrozně hmotná flinta a i docela nevzhledný patvar (srovnám li s zk99 např.).
Nicméně od jara do zimy nenosí nic jiného, nedá na ni dopustit. A to má merkel troják 7x65R a ZKK v 6,5x55 :roll:
On zase kroutí hlavou, když jsem mu řekl že tahám celoročně ZG v 458win. proti gustu...
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 537
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od kounek »

Přesně tak, proti gustu...

Když jsem přemýšlel jestli si tu Holickou jednušku nechat upravit nebo ne, tak jsem uznal za vhodné ji radši poslat někam dál do oběhu, bylo by to na té mé povícero věcí na opravu nebo předělání a to mi nepřišlo zrovna vhodný.

Ještě k té spoušti, chod by se dal poladit, ale ten tvar jazýčku spouště, pokud se tomu bloku kovu dá vůbec říkat jazýček, to bylo řek bych na kompletní předělání, mělo to ostrý hrany a vůbec to nějak nesedělo na prst...

S pojistkou ať jsem zacházel jak chtěl, tak potichu přepnout taky nešla žádným způsobem.

Ale třeba jsem měl páteční kus, přeci jenom z jedné flinty se nedají dělat jasné závěry...
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od MiraDuchek »

Pokud ale chce firma uspět nesmí se bát recenze na jakýkoliv kus co vyjde přes závěrečnou kontrolu takže (páteční) kusy by neměli jít vubec na trh,tím by se vyhnuli negativní ohlasum nejen tady na foru.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Odpovědět