308 Winchester

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Re: 308 Winchester

Příspěvek od sw_fox »

jako letitý uživatel obou ráží bych řekl, že 6,5 "kope" trochu víc jak .308, nicméně obě ráže patří stran intenzity vnímaného zpětného rázu k velmi mírným, slušně se chovajícím (samozřejmě v kombinaci s ultralight zbraněmi to neplatí).
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
holub88
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: pon 11.4.2011, 11:11

308 Winchester

Příspěvek od holub88 »

Toto vlákno jsem pročetl snad celé a dost se v něm motá odlov zvěře od srnčího přes muflony, černou, až k vysoké. Blíží se doba lovu srnců a proto se chci zeptat, jaký typ střeliva používáte na srnčí v této ráži. Jen takové shrnutí všeho co tu bylo napsáno. Jde mi spíše o tovární střelivo.
Osobně jsem ještě s .308W nelovil, ale od dvou kolegů moho potvrdit, že SaB SPCE dosti devastují.
Loni u 3 kusů srnčího to samé:
-vstřel krásná komorová rána (průměr střely), ovšem v těle se střela vždy někam ztočila a vyšla úplně někde jinde-před plecem, plecem (průměr tak 5-8cm).
Lovíme ročně max. 2-3 ks srnčího na jednoho, proto si chceme dát záležet a vybrat co nejlepší střelivo, bez ohledu na cenu.
Děkuji
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: 308 Winchester

Příspěvek od johnyc77 »

Holub38- já jsem střílel SB SPCE 9,7g a když to střelíš přes žebra, vždy jsem měl vstřel i výstřel stejný (průměr střely), ale bez barvy a snad vždycky to odešlo.. Proto jsem to vyřešil přebitím Sierry pro hunter. Zatim bez zkušenosti, protože chodím jen s osmou, ale snad se povede nějakej srnec..
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: 308 Winchester

Příspěvek od michalos »

holub88 píše:Toto vlákno jsem pročetl snad celé a dost se v něm motá odlov zvěře od srnčího přes muflony, černou, až k vysoké. Blíží se doba lovu srnců a proto se chci zeptat, jaký typ střeliva používáte na srnčí v této ráži. Jen takové shrnutí všeho co tu bylo napsáno. Jde mi spíše o tovární střelivo.
Osobně jsem ještě s .308W nelovil, ale od dvou kolegů moho potvrdit, že SaB SPCE dosti devastují.
Loni u 3 kusů srnčího to samé:
-vstřel krásná komorová rána (průměr střely), ovšem v těle se střela vždy někam ztočila a vyšla úplně někde jinde-před plecem, plecem (průměr tak 5-8cm).
Lovíme ročně max. 2-3 ks srnčího na jednoho, proto si chceme dát záležet a vybrat co nejlepší střelivo, bez ohledu na cenu.
Děkuji
Dost si taky kluci chválí Lapua Mega 12gramů....tvrdší střela je vždy lepší na srnčí kvůli devastaci ale zase musíš počítat že to musíš střílet hned za plece aby to tak neodcházelo... přes obě plíce a podobné umístění ....mě například s oryxem v osmě vše zůstalo a to je taky tvrdá střela...
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: 308 Winchester

Příspěvek od Leon »

mám dotaz koupil jsem na zkoušku dvě krabky 308 WIN. XRG dal jsem deset ran na střelnici a po každý ráně musím rvát za kliku jak hovado abych otevřel závěr tak jsem vyzkoušel geco a silvertipy a žádný problém do teď mám ve flintě odzkoušený SAKO LAPUA HORNADY RWS WINCHESTER a nikdy se mi nic podobnýho nestalo.Nedělají to ty XRG normálně?
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2058
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: 308 Winchester

Příspěvek od lovec »

Hm, zrejme neexistuje nic, co by v S&B nedokazali skur....t.
Priebeh vystrelu? Nejaky extra plamen na usti? Hilzna po vytiahnuti vyzera ako? Nie je zapalka prilis rozlisovana? Nie je na dne nabojnice otlaceny vytahovac? Prip. nejake dalsie stopy na tele nabojnice?
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3406
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: 308 Winchester

Příspěvek od dalas »

Dle mého názoru budou tlaky tohoto náboje na samé hranici CIP. 795m/s na 180gr střelu je slušnej kvalt u 308 W. Vzhledem k menší specifické hmotnosti střely díky monolitu vychází tato delší a tím i větší síly při zaříznutí do drážek. V důsledku je strmější tlaková křivka. Nic jinýho mě nenapadá.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: 308 Winchester

Příspěvek od Leon »

na nábojnici není vidět nic výstřel je normální žádný plameny střílí to v pohodě na 100m jsem byl 4cm na tři rány když nabíjim tak to jde lehce ale když mám po výstřelu otevřít závěr tak musím zabrat u všech deseti náboju to bylo stejný tak jsem ještě po tom zkusil pár ran s geco a jednu se silvertipem a žádný problém tak mě zajímá jak jsou na tom ostatní jestli někdo další neměl podobný problém

dalas to mě taky napadlo jestli tam nejsou moc velký tlaky a pak tam je nábojnice víc napěchovaná ale měl jsem hornady gmx a tam žádný problém nebyl možná mají kvalitnější nábojnice chtěl jsem je znova ale po měsíci čekání až budou v čr a pořád nejsou jsem vzal na zkoušku XRG :?
CZ 550 american 308win.
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: 308 Winchester

Příspěvek od sided »

kolega v Ticce T3 s nima nemá problém, a v srnčím se chovají úplně ukázkově. Líp než GMX které střílel vloni (a já dodnes)
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Re: 308 Winchester

Příspěvek od sw_fox »

Ono je to taky dost o volnosti či těsnosti komory, Tikka má komoru těsnou, tam se ta hilsna nemusí tolik nafouknout (přes mez tvarové paměti) tlaky to asi mírně vyšší má.
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: 308 Winchester

Příspěvek od Leon »

Tak mi to nedalo napsal jsem do sellieru a byl velmi překvapen seriozním přístupem večer jsem poslal mail a hned druhý den byla vyřešena výměna munice krabice za krabici i když jsem už jednu načal a deset kusu vystřílel.Podle pana Bartoně začaly tyto problémy potom co začali používat nové nábojnice ,tak že nejsem jediný komu se to stalo a hlavně že to není flintou :D
CZ 550 american 308win.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: 308 Winchester

Příspěvek od pufr »

Prima, ale pak se "vtírá" otázka, kdy začli používat ty "nové nábojnice" a zda se to nějak pozná na dnovém razidle :?: :?: :)
Pufr
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: 308 Winchester

Příspěvek od Leon »

mám dotaz máte někdo vyzkoušený DK už mě to u nás začíná vytáčet koupím dvě tři krabky co má na krámě a když chci další tak už ty samý nemá s RWS prý problém není KOZAP prý není DETEX :lol:
http://www.rws-munition.de/en/products/ ... -107g.html
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Re: 308 Winchester

Příspěvek od jakub203 »

to leon: loví s nimi kamarád (hajný u VLS) zejména vysokou a nemůže si je vynachválit. Zásahy zejména přes plec, zvěř do 10m
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
nisus
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: pát 04.1.2008, 9:47
Bydliště: Královehradecko

Re: 308 Winchester

Příspěvek od nisus »

Zdravím,

k problému nevytažení nábojnic:
Mám kulovnici Remington 770 v r. 308. Win. Střílím pouze S&B PTS. Mám s ními nastříleno několik kusů srnčí + nějalé lišky atd.
Pokud jde o rozbíjení zvěřiny je to super a nikdy bych asi neměnil ( je fakt, že jsem nikdy nevyzkoušel nic jiného).
Ale mám problém s vytažením nábojnic. Někdy jde po výstřelu vytáhnout normálně, ale většinou musím " páčit" záver abych jí vytáhl. A to v případě že potřebujete rychle a tiše přebít je zcela neůčelné.
Včera jsem zkoušel dát do komory vystřelený náboj a také nešel vyndat. Tam šel a ven už ne :oops:


Tak to jen pro zajímavost.
Odpovědět