Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Odpovědět
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od František Fořt »

Já do jisté míry nechápu, jak třeba takový Detex může prosperovat. Neznám nikoho, kdo by řekl, že si objednal třeba Tikku a v rozumné době ji dostal. Opravdu nikoho.

Ale hlavně chci potvrdit, že www.zbranenaobjednavku.cz funguje opravdu dobře. Ty mnou zmiňované a u něj objednané 9,3x57 dle dohody v minulém týdnu přivezl do Prahy. No prostě OK, spokojenost. Navíc má i veškeré přebíjení. Taky vyzkouším.

Třeba i Anděl - Soukup se dost pokazil. Nejednou se v poslední době stalo, že vůbec neotevřel a několik dní nebral telefony. Chlapi před krámem nasraní jak hrom. Asi před půl rokem jsem se s ním dohodl, že mi udělá a nacení seznam věcí na přebíjení. V podstatě jsem po něm chtěl, aby mi udělal komplet sestavu na přebíjení. Nic. Vůbec se neozval, nic. Takže na něj kašlu. Koupím to jinde.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od Petr1970 »

já myslím že detex má nějaké zastoupení nebo něco..

jinak vtip dnešního dne.. jeden střelec(a čirou náhodou obchodník) viděl mojí flintu a rovnou začal co je špatně - co by šlo vyměnit, pažba, hlavně...(nevím co by z toho zbylo) atd atd...
první otázka byla "kolik sem za to dal"....
flinta co střílí je za 200.... na druhou stranu, fakt mu to šlo:-)

takže spoustě obchodníků jde hlavně o kšeft a nechápou že některým stačí oktávka a nemusí mít x6 ...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 537
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od kounek »

Tak zase jedna krásná reklama pro pány Řeháky...

podívejte se na televizní noviny na Nově z 7. 7. 2011, je tam reportáž o tom, jak byli dva muži a jedna žena z České Třebové obviněni z nelegálního prodeje zbraní, vyšetřování prý stále pokračuje, bylo jim prý zabaveno kolem 300 zbraní které byly dány k expertize...

Záběry jsou z jejich prodejny a jeden z pánů je tam dokonce s titulkem... :D
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 537
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od kounek »

Tak už jsem to našel přesně:

http://voyo.nova.cz//multimedia/televiz ... -2011.html

reportáž začíná v čase 2:40 a je to typická Novácká senzační bomba... :D
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od kojot »

Na Řeháky jsem neslyšel nikdy mnoho chvály, nicméně tato kauza se vleče už poměrně dlouho a je dosti divné, že by si nedali od začátku vyšetřování pozor a pokračovali v tom vesele dál.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
MartinP
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: stř 02.3.2011, 22:58

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od MartinP »

Alda: smazano moderatorem
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od Alda »

MartinP píše:xxx
to MartinP: pokud mas konkretni argumenty, napis je sem. jinak prispevek smazu...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
MartinP
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: stř 02.3.2011, 22:58

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od MartinP »

Alda: smazano moderatorem
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od Petr1970 »

no pár odkazů je prázdných a pár směřuje na xxx.cz :-) (nepíšu tam to www)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Pyros82
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: pon 09.8.2010, 16:09

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od Pyros82 »

Nedávno jsem si nechal u puškaře pana Matyška z Ráječka u Blanska namontovat na flintu úsťovou brzdu a dělal mi nějaké šrouby na pažbu. Na tohoto puškaře jsem dostal tip od kamaráda, který jeho služby využívá léta a je sním maximálně spokojen. Byl jsem s jeho službami maximálně spokojen. Rychlé bezproblémové jednání, vstřícný přístup a hlavně kvalitně a rychle odvedená práce za z mého pohledu velice dobrou cenu. Už dlouho jsem se nesetkal s tak profesionálním přístupem. Mohu všem vřele doporučit.
Naposledy upravil(a) Pyros82 dne ned 02.10.2011, 17:40, celkem upraveno 1 x.
Remington 700XCR long tactical range 308 win.- puškohled Meopta ZD 6-24x56mm Mil-Dot 2
Baikal IŽ-43 E 1C ráže 12/76, 12/76 -puškohled Meopta Artemis 2000 6x42mm
Malorážka ZKM 456 model 4 - puškohled Leupold Mark4 8,5-25x50mm LR/T ilum.
preparator
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 24.12.2009, 9:41

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od preparator »

Zdravim, chci se zeptat jestli nemá někdo skušenosti s Panem Marečkem z Bystřice pod Hostýnem www.zbranebystřice.cz děkuji.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od kojot »

Výzva pro všechny kumštýře. Chtěl bych na 550tku zvýrazněné naháňkové hledí a mušku se světlovodným vláknem. Nevíte o někom, kdo to přímo vyrábí, třeba seriově, nebo na zakázku. Uvítám i zaslání na dobírku, abych pro to nemusel přes celou republiku. Montáž zvládnu sám. Puškař, co využívám jeho služeb nad tím jen kroutil hlavou a nakonec si řekl takovou palbu,, že by mě vyšel levněji kolimátor.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od Rogam »

Jen si dovolím upozornit na negativní zkušenost s prodejcem p. Bučokem viewtopic.php?f=2&t=3159&start=15.
běžkař
Častý návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 21.1.2010, 21:14

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od běžkař »

Taky se s vámi podělím o pár úsměvných vět, které jsem zažil v minulém týdnu v prodejně Factory arms Olomouc, kterou provozuje pan Sentivani a asi jeho syn. Již dříve se stalo, že si tam kamarád objednal puškohled Swarovski Z6i, na který měl čekat 3 dny a nakonec čekal 3 týdny. Pak k nim dal flintu na nastřelení a dali mu tam úplně jinou montáž, než která byla domluvena (samozřejmě dražší). Tehdy jsem si říkal, že to tady nebudu uvádět, protože stát se může všechno a nechtěl jsem hned po někom plivat jedem....... Nicméně už tehdy jsem po pár zkušenostech měl svůj názor, ale minulý týden jsem si řekl, že jim dám ještě jednu šanci a půjdu se poptat jestli nemají náboje Lapua mega v 308W.
Tak se ptám, jestli tyto náboje nemají a prodavač (myslím syn Sentivaniho) mi sděluje, že neboje nemají a hned se ptá proč chci zrovna tyto náboje. Tak jsem mu řekl, že po dobrých referencích bych je rád vyzkoušel, protože RWS evo, které mi minule doporučil mě nepřesvědčilo především z důvodu velmi slabého (takřka žádného) barvení. Na o teď to začalo. Začal mi říkat, že to nábojem není, že je to ráží, která není moc dobrá. Tak jsem na něj vykulil oči a ptám se proč? Říká: no, je to nejpomalejší "sedmičková" ráže, tak proto to špatně barví. Tak jsem na něj vykulil oči ještě víc a říká, že se ní čemu divit, že 308W neletí na ústí ani 800 m/s. To už jsem se mu začal smát, čehož si všiml jeho tatík, který se vynořil z vedlejší místnosti (asi to celé poslouchal). Každopádně přišel a zeptal se mě co mám za zbraň (věděl jsem, že jediná zbraň, kterou uznává je Blaser), tak jsem mu rovnou řekl, že Blaser ne (jen CZ550), ale i kdybych měl Blaser, tak by byl výsledek při stejném zásahu a identickém typu náboje stejný. Řekl mi, že se hluboce mýlím, že s Blaserem by to barvení bylo o moc lepší. Začal jsem se mu taky smát a zeptal se ho, proč by to barvení mělo být výraznější. Řekl, že to je právě ten rozdíl mezi Blaserem a ostatníma flintama. Už jsem neměl sílu ani chuť se s nimi bavit, navíc přišel jiný zákazník, kterému se začali intenzivně věnovat. Řekl jsem jim, ať se mají fajn a s úsměvem jsem odešel. Samozřejmě už se tam nikdy neukážu..........
Mám respekt ke všem lidem, co v nějakém oboru poctivě podnikají a je potřeba je podporovat. Ale takovéto lidi absolutně odmítám podporovat, protože aby někdo říkal takové bludy v oboru, který ho živí, to je prostě nepřípustné........
Jirka C.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: úte 25.11.2008, 14:00

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od Jirka C. »

No, tak vzhledem k tomu, že jde o kvelb páně Myslivce Mildy, tak mě tyhle názory ale vůbec nepřekvapujou :lol: :lol:
Odpovědět