CZ, Remington, Browning, Tikka či něco jiného?

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1202
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: CZ, Remington, Browning, Tikka či něco jiného?

Příspěvek od Marpie »

Tak sám začínám zvažovat že bych vyměnil své ZKK kupované jako nové ještě za studentské finance v roce 97 - takže prostě na víc tehdy nebylo, za něco lepšího. Opět bych asi šel do ráže 270W nebo možná bych byl ochotný jedinou změnu a to za 6,5x55SE. Co od toho chci? Určitě napínáček, polopažbu dřevěnou raději s lícnicí nejlépe MonteCarlo ale není nutností,hlaveň je mi jedno jestli černá nebo nerez, pevná mířidla asi ano ale také nejsou bezpodmínečnou nutností. No a limit za samotnou flintu by byl někde asi kolem 30 tis i příp. lehce nad asi tak max. 35tis. Asi zvažuji to co se v této ceně tady nejvíce propírá Tikka T3 popř. Rossler Titan 6 ale co jsem koukal na netu tak v limitu byl např. Remington 700 BDL nebo popř. něco od A.Zoli. Popř. jsem uvažoval něco kvalitního staršího, ale to nevím co by se v tom limitu dalo sehnat. Co z toho byste radili nebo ještě snad něco jiného?
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
Jindrich Camek
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 21.2.2008, 17:13
Bydliště: Vsisko u Olomouce

Re: CZ, Remington, Browning, Tikka či něco jiného?

Příspěvek od Jindrich Camek »

Odpovim ti docela presne.Bud spokojeny s tim co mas a nemen.Sam jsem mel nekolik flint a mam i ted.Jak nasich cz tak italskych,ci rakouskych.A muzu ti rict docela presne svuj nazor.Jedine s flintamy od cz nebyl nikdy problem.Proto si jich vazim a koupil jsem si dalsi.Pokud jsi opravdu myslivec a mas moznosti lovu.Nedoporucuji Resler ani remington.Tikka uz je lepsi,ale Brod je Brod.
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: CZ, Remington, Browning, Tikka či něco jiného?

Příspěvek od Mr. Fox »

Koukal sem na internetu na kulovnice Remington 770 copact. Co si o tom myslíte?? Hledám nějakou cenově dostupnější zbraň cirka do 20 tis. A tedle remington nabízejí za 10990.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1410
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: CZ, Remington, Browning, Tikka či něco jiného?

Příspěvek od Choochoo007 »

Hlidej si radsi akci na novou Howu za 15, nebo na nejakou starsi pusku CZUB 10-15. Treba Marpieho ZKK, to by byl jiste dobrej kup :wink:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: CZ, Remington, Browning, Tikka či něco jiného?

Příspěvek od Mr. Fox »

Jo na Howu sem taky koukal ale ty se pohybujou kolem 20 za 15 sem i nikde nenasel
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: CZ, Remington, Browning, Tikka či něco jiného?

Příspěvek od Jiskra »

Tikka už je lepší,ale Brod je Brod?? Včem prosím.Mam Tikku Huntera ,to uznávám není terčovnice,ale pokud koupíš Varminta,tak garantuju,že bude daleko přesnější než 90% zdejších návštěvníků.A v čem prosím byl ten problém u Tikky??
To byl žblept jak z hospody.

PS:tím nechci říct že naše zbraně jsou špatné,to určitě ne.
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: CZ, Remington, Browning, Tikka či něco jiného?

Příspěvek od sided »

Fox: zkus Wby, http://bestpatron.shop5.cz/cz-kategorie ... herby.html železo je s Howou stejné jen je větší výběr v pažbách, případně pokud máš hodně omezený rozpočet tak Marlin XS7
Jindrich Camek
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 21.2.2008, 17:13
Bydliště: Vsisko u Olomouce

Re: CZ, Remington, Browning, Tikka či něco jiného?

Příspěvek od Jindrich Camek »

Kolik toho mate prosim Vas nastrileneho jake flinty a montaze jste meli.Kazdy zkuseny strelec vi,ze hlaven strili,pazba trefuje.Na Tice je pazba uplne o nicem.Je to jen kus klacku.Brod ma slusne pazby nekolik druhu provedeni.Kvalitni opracovani.Jak kovu tak dreva.Coz se tyce presnosti chlapce sahni si do svedomi casto je to rukama.Moderni flinty maji hlavne take jeden nesvar.Pokud neni vyfrezovana rybina na uchyceni montaze primo v telese zaveru,a montuji se kostky pomoci sroubu k telesu zaveru, je to zbran na nic.Na tuto zbran se nedaji pripevnit tessi pristroje,hrozi,ze to srouby neudrzi.Jediny nesvar ktery vidim u Brodu je zaver.Nechodi jak moderni zbrane treba i Tikka.Ale me staci jen prvni rana.A na nahanky mam jinou zbran.
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: CZ, Remington, Browning, Tikka či něco jiného?

Příspěvek od sided »

Ty máš ve zbojovce podíl? :twisted:
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3414
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: CZ, Remington, Browning, Tikka či něco jiného?

Příspěvek od dalas »

to sided: Ne všechny Weatherby mají totožnou hlaveň s Howa. Např. Accumark má Krieger-Criterion, což je dcera Kriegra. To jen na doplnění.
to Jindrich Camek: Je trochu nešťastné tvrdit, že Tikka má pažbu na dvě věci a CZ super. To je silně individuální věc. Mě to sedí právě naopak. U Tikky mě vyhovuje vyšší posazení botky a tím i menší zdvih zbraně. Naopak mě nevyhovuje "kapří hřbet" u CZ stejně jako obdobná koncepce u mýho Weatherbyho. (velká vzdálenost botky od osy hlavně) Jinak u Weatherbyho v .300 WinMag mám kameny a na nich jsem měl ATN 6-18x65. Kdo ho zná, ví že už toho těžšího moc není. Nebyl s tím po stránce pevnosti žádný problém. Teď je tam Zeiss VD 6-24x56 a nic se taky nehne. Jenže ten je proti ATN doslova pírko. Musím ale uznat, že osobně mám ale lepší pocit z rybiny. Jenže už jsem ji viděl právě u CZ vyfrézovanou šikmo. Pak se to musí dohánět montáží.

Tikka má vinikající poměr cena/kvalita. Obecně je známo, že kvalitou je o třídu výše, než odpovídá ceně. Já ji nefavorizuji proto, že ji mám, ale právě z výše uvedených důvodů jsem ji koupil. Nenašel jsem ani vně ani uvnitř stopu po nástroji, chod závěru je hudba a do komory jde hladce vše, co se vejde do zásobníku. Přesností zcela jistě převyšuje mé prozatímní schopnosti a varmintová hlaveň mě doslova překvapila malou citlivostí na laboraci. Zatím nelituji. U Remingtonu je známo, že má výborný hlavně. Tímto nechci nijak snižovat jiné značky, jen s nimi nemám toliko zkušeností abych porovnával.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Jindrich Camek
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 21.2.2008, 17:13
Bydliště: Vsisko u Olomouce

Re: CZ, Remington, Browning, Tikka či něco jiného?

Příspěvek od Jindrich Camek »

S pazbou u Brodu je to trosku jinak.Nemaji jen kapri hrbety.Je nekolik druhu pazeb.Starsi modely,ted nove atd.Je tam rozdil v prumeru pistolove rukojeti napriklad.Takze starsi model sedel vice mensimu cloveku s kratkymi prsty.Pak jsou take zbrane tipu amerikan.Ty maji zcela odlisne pazby a rozmery.Tu jsem si napr.koupil ja nyni,kdyz jsem se rozhodoval mezi Tikkou.Coz se tyce varmintu,jsme na loveckem foru,ne na strelnici.A ja si nedovedu predstavit,ze bych do lesa tahal Varminta-). :lol:
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: CZ, Remington, Browning, Tikka či něco jiného?

Příspěvek od sided »

dalas: vím, měl jsem na mysli řadu Vanguard. Ten má s Howou společný nejen hlavně ale i celý železo. Accumark je vyšší řada.

Co se týká varminta do lesa, asi ho tahá víc lidí než by se zdálo :wink:
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: CZ, Remington, Browning, Tikka či něco jiného?

Příspěvek od Mr. Fox »

Dobrá a co je špatnýho na tom remingtonu??
Jindrich Camek
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 21.2.2008, 17:13
Bydliště: Vsisko u Olomouce

Re: CZ, Remington, Browning, Tikka či něco jiného?

Příspěvek od Jindrich Camek »

Ja bych ho teda po lese a na soulacce tahat nechtel . Jeste mne rekni,ze ho mas na trojnozce a strilis zver na tri sta metru :roll: a das tomu opravdu korunu :lol: i takovi tu uz byli
vhool

Re: CZ, Remington, Browning, Tikka či něco jiného?

Příspěvek od vhool »

Jindrich Camek píše:Ja bych ho teda po lese a na soulacce tahat nechtel . Jeste mne rekni,ze ho mas na trojnozce a strilis zver na tri sta metru :roll: a das tomu opravdu korunu :lol: i takovi tu uz byli
:?: :?: :?: a jaky je prosim rozdil v REM 700 CDL a napr CZ 550 LUX ? ...co odrazuje od tahani do lesa?
mno a ja napriklad s remingtonem strilim lisky na 450 metru pouze z bipodu :wink: ...kdyz uz jsme u toho pane kolego :wink:
Odpovědět