Zbrojní oleje & čištění zbraní

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Zbrojní oleje & čištění zbraní

Příspěvek od fesoj »

Dnes jsem objevil rez na Marlinu, kterého mám od dubna - ale ne na zbrani jako takové, ale na poutkách na řemen. Ta nejsou součástí této zbraně a musel jsem je dokoupit zvlášť - a kvalita materiálu je zřejmě proti flintě úplně jinde.
Kritériem pravdy je praxe.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 623
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Zbrojní oleje & čištění zbraní

Příspěvek od Toma »

Jestli je řemen kožený tak to dělá tříslovina.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Zbrojní oleje & čištění zbraní

Příspěvek od Lesomil »

Že by to byla i příčina vytváření "měděnky" na nábojích uložených v kožených pouzdércích v prodeji dostupných..... :oops: ????? Někdy se to dokáže řádně "obalit", než jednoho napadne zkontrolovat si uložené střelivo v plecháči... :oops: :shock: A to i v naprosto suchém prostředí.....
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 623
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Zbrojní oleje & čištění zbraní

Příspěvek od Toma »

Určitě!
Lovec zabíjí jednou ranou.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Zbrojní oleje & čištění zbraní

Příspěvek od fesoj »

S tou oxidací nábojů v koženém pouzdře mám naprosto stejnou zkušenost, ale u těch poutek je to o něčem jiném. Nereznou v místě kontaktu s řemenem, ale kolem šroubu, kterým jsou upevněna v pažbě.
Kritériem pravdy je praxe.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbrojní oleje & čištění zbraní

Příspěvek od kopov.c »

Ty poutka měly tendenci reznout i u mé CZ550,tak jsem konce řemenu vymáchal v silikonovým oleji a už nereznou.U nábojů v koženým pouzdře jsem měděnku ještě nikdy nezaznamenal.Ale možná to bude tím,že když pouzdro naláduju,tak se tam náboje nezdrží dýl jak max.10dní :lol:
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Zbrojní oleje & čištění zbraní

Příspěvek od fesoj »

U mě většinou také na nějakou oxidaci nemají čas - ale stalo se mi, že jsem pouzdro s náboji založil a nemohl najít a když jsem ho asi po 2 měsících objevil - no děs a běs ! Mít vše na patřičném místě se vyplácí, i když zastávám názor, že pořádek je pro blbce a inteligent se v bordelu vyzná. :D
Kritériem pravdy je praxe.
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Zbrojní oleje & čištění zbraní

Příspěvek od Mr. Fox »

V pátek sem byl v jedné prodejně a koukal sem že tam prodávájí čistící šňůry. Ptal sem se prodejce jestli je to lepší na čištění než obyčejná ocelová tyčka s kartáčkem. Tvrdil že jo ale prodejci sou prodejci. Jakou máte zkušenost vy s čistící šňůrou?? Ptal sem se dědy a ten řikal že se to používalo něco podobnýho na vojně u samopalu. Ale že se tim prej vydírala hlaveň :(
losthorizon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: ned 22.11.2009, 20:26

Re: Zbrojní oleje & čištění zbraní

Příspěvek od losthorizon »

To Mr.Fox:

už několikrát tě různí členové fóra upozorňovali, abys vyvinul trochu úsilí a zkusil si zjistit, jestli tebou poptávaná informace nebo téma na fóru už není. Takže se přidávám i já - dřív než se zeptáš, tak zkus HLEDAT!

O šňůrách je tady celé vlákno: viewtopic.php?f=2&t=3421&hilit=snake
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Zbrojní oleje & čištění zbraní

Příspěvek od Mr. Fox »

napsal sem to do hledání a jedinou šňůru kterou mi to našlo byla barvářská šňůra a éma o dohledávce.
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Zbrojní oleje & čištění zbraní

Příspěvek od Lesomil »

Ono asi záleží právě na tom použitém materiálu.... Některá kožená pouzdra to dělají a jiná zas ne... Mimo jiné mám i dvě pouzdra na 6ks z jakés přírodní "jelenice" a tam jsem dosud takový problém nezjistil...

Fesoj :) pokud se ty úchyty pro řemen dají vyšroubovat (zřejmě alespoň ten z pažby půjde...) nebylo by řešením nechat jej nachromovat......? Vím, je to "blejskavý...." ale tak malá součástka by snad tolik nevadila a jistě by to už nerezlo...
CBFranta
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: sob 19.6.2010, 6:45

Re: Zbrojní oleje & čištění zbraní

Příspěvek od CBFranta »

Lesomile, chrom??? :roll: Ty si barbar. :lol: :lol:
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Zbrojní oleje & čištění zbraní

Příspěvek od Mr. Fox »

Někde sem tu četl o Tombak Killeru můžu se zeptat kde to kupujete já to dal do googlu a našlo mi to jedinej obchod u břeclavi a to je trochu z ruky. Chtěl bych vidět co to udělá v hlavni která byla 30 let čistěná konkorem a mosaznym kartáčkem a hadrovim vytěrákem.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Zbrojní oleje & čištění zbraní

Příspěvek od fesoj »

CBFranta má pravdu. Černá plastová pažba, tmavohnědý řemen a chromovaná poutka... To je raději zkusím máznout nějakou vazelínou a v nejhorším případě bych je vyměnil za nová, ale to zatím rozhodně nehrozí.
Kritériem pravdy je praxe.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Zbrojní oleje & čištění zbraní

Příspěvek od motolada »

Řešením je povrchová úprava-Nikl,v černém provedení.Mohu zařídit...
Odpovědět