45-70Gov

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Uživatelský avatar
BR-RADKO
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: úte 21.11.2006, 9:53
Bydliště: str. Slovensko

Re: 45-70Gov

Příspěvek od BR-RADKO »

Obrázek
Obrázek
1. Federal - Speer Hot-Cor z piesku
2. Remington - SJHP z piesku
3. Federal - Speer Hot-Cor z vlka (vstrel vpredu na hrudi strela prešla chrbticou ostala pod kožou v oblasti obličiek)
4. Federal - Speer Hot-Cor z jeleňa (po zásahu na "mäkko" ostala pod kožou) ideálny hríb
5. Remington - SJHP z jeleňa (po priestrele oboch lopatiek pod kožou)
IZ-18 .308 Winchester
H&R Handi Rifle .45-70 Government
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Re: 45-70Gov

Příspěvek od Olaf »

Tak při nastřelování Marlina se vyskytly problémy v rozsahu puškohledu, putoval k puškaři. Zřejmě se lízne trochu přední kroužek. Zatím jsem vyrobil nějaké krmení: prach Tubal 3000, střely Remington 405 gr. Při nastřelování jsem si ověřil že po výstřelu nepůjdu na znak, tak je to ok. Po té 405gr. střele se musí selátko jen překlopit, je to strašná střela. Vzala by zřejmě vrata i s panty :lol: . Pouští někdo z Vás z této kulovnice i Pb střely?
kpt.stone
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 145
Registrován: stř 11.7.2007, 15:44
Bydliště: Praha

Re: 45-70Gov

Příspěvek od kpt.stone »

Bohužel z Marlina jsem v ráži 45-70 olověné střely nevypouštěl, pouze z jednoranové Sharpsky.....nicméně olovo se osvědčilo velice. Střely 340 grs + Vectan TU 2000.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Re: 45-70Gov

Příspěvek od Olaf »

Chci využít plně výhod tohoto knedlíkometu a laborovat do toho těžší střely 400-500gr. Nehodlám střílet daleko ale více mi jde o stop-překlápěcí efekt u kukuřic. Jinak kulovnice upravená od puškaře je již doma.Vzhledem k tomu, že má doma v této ráži kulový dvoják, tak jsme chvilku debatili. On sice myslivost nedělá ale doporučil mi střely Ares. Vzhledem k tomu, že střílí pouze do terče, tak nezná účinky těchto střel na zvěř. Chci se Vás zeptat, zda někdo tyto střely používáte k lovu a když ano, tak jaké s nimi máte zkušenosti.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: 45-70Gov

Příspěvek od pufr »

Ares používá poměrně tvrdou slitinu - pro terčové střely je to výhoda. Revolverové WC potřebují dopadovou rychlost na hranici 400 m/s aby se v želatině měřitelně zdeformovaly.
Nedávno jsem zkoušel 300 greinové Ares poplastované střely .429 (pro 44Rem. Mag.) do starého dvojáku v ráži "blízké" 10,5x47R. S cca 2 g Lovex D 060 byla úsťová rychlost z 63 cm hlavně lehce nad 500 m/s. Střely byly perfektně vedené ale v zadní třetině se při výstřelu zkomprimovaly, plastový nástřik tam byl setřený, v hlavni byly otěry plastu i olova. Ale střílel jsem jen několik ran (těma "poplastovanýma").
Pufr
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Re: 45-70Gov

Příspěvek od Olaf »

Něco jsem se o těchto střelách již dočetl na fóru " střelectví.cz". Některým lidem se stává při terčové střelbě to samé co Tobě.Jeden kolega pod nickem SW-Fox zřejmě tyto střely používá i k loveckým účelům, konkrétně střelu 500gr a nemůže si vynachválit její použití na černou. Dle přiložené fotky předpokládám že je střílí buď z Winchestra pákovky, nebo Marlina. Nejsem si jistý, ale pokud se nemýlím ,tak se objevuje i na tomto fóru.
Carnivore
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: stř 08.2.2012, 22:19

45-70Gov

Příspěvek od Carnivore »

Uz se zde neobjevuje skrz konflikt s nejmenovanym moderatorem, nicmene strili to z Winchestera se zkracenou hlavni na 20".
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: 45-70Gov

Příspěvek od Zbrojovák »

Olaf píše:...střely Remington 405 gr. Po té 405gr. střele se musí selátko jen překlopit, je to strašná střela. Vzala by zřejmě vrata i s panty :lol:
Na tuto sezónu mám nachystané právě tyto 26g relativně měkké střely (tenký plášť) v laboraci v5 645m/s v 458win. Jsem celkem zvědavý co to bude dělat. Pokud můžu hodnotit ze zkušeností do terče, je to poměrně dost přesná střela, cenově velmi přijatelná - kus do 10-ti kč.

To Olaf: jakou máš rychlost na ústí, že tě to nekope? Mě už se zdá těch 650m/s v0 tak tak akorát :lol:
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: 45-70Gov

Příspěvek od rimar77 »

U Soukupa jsem pořídil remingtony 405gr za 8kč/kus
Jinak mám pár nábojů s čistě olověnou střelu od původního majitele mého marlina v této ráži dřívějšího moderátora Eda tak když by byl zájem mohu zkusit delaborovat a zvážit navážku jak to plnil.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Re: 45-70Gov

Příspěvek od Olaf »

To :Zbrojovák Průšvih je v tom, že jsem koupil prach Vectan Tubal 3000, který není v QL zařazen. Takže jsem použil pouze tabulku kterou mi ofotil prodejce a V0 by se měla pohybovat okolo 520m/s. Vezmu to na hradla a uvidíme. Já jsem z kulovnice s tímto nábojem ještě nevystřelil tak dost možná to bude i fackovat. Při nastřelování jsem použil tovární střelivo Hornády, střela FTX 325 gr a to byla celkem příjemná záležitost. Až bych řekl, že kulovnice ZKK v ráži 7x64 kopala víc. :lol:
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: 45-70Gov

Příspěvek od tornádo »

Carnivore píše:Uz se zde neobjevuje skrz konflikt s nejmenovanym moderatorem, nicmene strili to z Winchestera se zkracenou hlavni na 20".
to je dobře,advokát Jančík mě už lezl krkem i na jiných forech,jistě nejsem jediný s tímto názorem.
Nevíte jestli se u nás prodávají náboje do 45-70 se střelou FMJ ? hledám,zatím marně.
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: 45-70Gov

Příspěvek od xHonza »

To tornado: Přesně takhle obvykle začíná flame... :evil: SW_Fox (podotýkám není ex-strarosta Prahy 4) a přispívá na fóra kam chodí kvalitní příspěvky, ve zbraních má spoustu prachů a dost se v nich vyzná (dokáže známým i "poskytnout instruktáž na svém vybavení ohledně přebíjení". Mě takhle dělal třeba 7x65R když jsem ji ještě měl). Takže pokud Ti nějak šlápl na kuří oko, nebo tě obdařil nějkou trofejí, tak si to bebíčko foukej někde mimo fórum a neotravuj s tím.

Co se FMJ 45-70 týče, v čechách nesežneš a nečekej že bude. Jednak se tady se s tou ráží buď loví, nebo si ji všichni přebíjí a co je podstatnější jako FMJ se nevíc tahle ráže vyrábí jen velmi zřídka - továru vyrábí pokud vím jen Buffalo bore (http://www.buffalobore.com/index.php?l= ... _list&c=35) a Corbon (http://www.shopcorbon.com/Search.aspx?s ... text=45-70) Tyhle muničky sem ale co vím nikdo nevozí. Na plinking doporučuju olovo - třeba 340 grs Lee.

tornádo píše:
Carnivore píše:Uz se zde neobjevuje skrz konflikt s nejmenovanym moderatorem, nicmene strili to z Winchestera se zkracenou hlavni na 20".
to je dobře,advokát Jančík mě už lezl krkem i na jiných forech,jistě nejsem jediný s tímto názorem.
Nevíte jestli se u nás prodávají náboje do 45-70 se střelou FMJ ? hledám,zatím marně.
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: 45-70Gov

Příspěvek od Zbrojovák »

Olaf píše:To :Zbrojovák Průšvih je v tom, že jsem koupil prach Vectan Tubal 3000, který není v QL zařazen. Takže jsem použil pouze tabulku kterou mi ofotil prodejce a V0 by se měla pohybovat okolo 520m/s. Vezmu to na hradla a uvidíme. Já jsem z kulovnice s tímto nábojem ještě nevystřelil tak dost možná to bude i fackovat. Při nastřelování jsem použil tovární střelivo Hornády, střela FTX 325 gr a to byla celkem příjemná záležitost. Až bych řekl, že kulovnice ZKK v ráži 7x64 kopala víc. :lol:
No když vemu že by to mělo mít na ústí o zhruba o 130m/s méně než u mě, tak je možné že to bude jenom takový pohodový žduchanec :) ačkoliv 45-70 má zase o dost menší prachový prostor...
V mojí flintě a laboraci už to moc pohoda není, ale zase při lovu je to něco jiného než do terče, to známe všichni.
Když jsem u toho jak ti lítaly ty FTX? Co do přesnosti? A už stím někdo něco ulovil? Výhledově bych je možná zkusil do 458Win.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Re: 45-70Gov

Příspěvek od Olaf »

To: Tornado
Pokud vím tak celopláště dělají za humny v DE a to fa. Haendler-Natermann
http://www.hn-sport.de/produkte/geschos ... hosse.html

To: Zbrojovák
Ještě jsem přesnost Hornady FTX od doby co přišla kulovnice od puškaře neměl možnost vyzkoušet, snad se to povede o tomto víkendu.
Carnivore
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: stř 08.2.2012, 22:19

Re: 45-70Gov

Příspěvek od Carnivore »

Pro průměr .458 se poměrně běžně dostanou monolity, proto nevidím důvod kupovat celopláště, ale i ty se dělají, většinou na lov tlustokožců.
Odpovědět