prof. Hromas

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

prof. Hromas

Příspěvek od zoubeek »

Dnes ráno po těžké nemoci nás opustil velikán české myslivosti prof. Hromas. Upřímnou soustrast pozůstalým a čest jeho památce!
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
niva
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: úte 14.12.2010, 21:02

Re: prof. Hromas

Příspěvek od niva »

Dík za bohužel smutné info.
Upřímnou soustrast pozůstalým, čest jeho památce.
niva
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: prof. Hromas

Příspěvek od Lotr »

Teď jsem tu zprávu obdržel taky. Čest jeho památce!

http://www.myslivost.cz/Aktuality/Odese ... romas.aspx
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: prof. Hromas

Příspěvek od Lesomil »

Čest jeho památce! Ať má klid a nekonečný revír... České myslivosti bude scházet. Je to citelná ztráta!
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: prof. Hromas

Příspěvek od Alda »

Cest jeho pamatce - a at si uziva zeleneho kralovstvi... Mel jsem tu cest u pana profesora absolvovat nekolik predmetu a hlave byl vedoucim moji diplomky - nikdy na nej nezapomenu!
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: prof. Hromas

Příspěvek od rimar77 »

alda - tak tak mluvíš mi plně z duše na jeho přednášky ani na zkoušku nejde zapomenout, byl to úžasnej člověk s obrovským humorem a znalostma a jsem rád že jsem ho mohl poznat a absolvovat u něj předmět a zkoušku z myslivosti
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: prof. Hromas

Příspěvek od Žanek »

měl jsem to obrovské štěstí, že mi přednášel při přípravě na zkoušky z myslivosti a mám jeho podpis i na zkoušce pro myslivecké hospodáře - odešel největší z největších, hlavně co do velikosti srdce, neboť v srdečnosti jen těžko hledal sobě rovného, zůstane tu s námí jeho nepřehlédnutelné dílo, ale po jeho osobnosti veliká mezera. Čest jeho památce.
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: prof. Hromas

Příspěvek od precechtel »

ano, také si pamatuji prof. Hromase z brněnské Alma Mater, byť lovecký lístek jsem získal již na střední škole, jeho přednášky byly nezapomenutelné a jako examinátor byl obávaný. V té souvislosti bych poznamenal, že T.G.M. na téma latinského "o mrtvých jen dobře" se údajně vyslovil "o mrtvých jen pravdu". Snad to z předchozích příspěvků zaznívá dostatečně. F.
politice a politikům zmar
SEDM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 339
Registrován: stř 21.2.2007, 11:27
Bydliště: jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: prof. Hromas

Příspěvek od SEDM »

Výborné byly přednášky z myslivosti, hlášky typu samice od daňka je "daňková", případně zkoušení nejmenované slečny, která měla říct jak se řekne mysliveckou mluvou pohlavní ústrojí lišky - feny, nápověda byla že slovo začíná na p..., co řekla asi tušíte. Nebo poslední leče v Lednici na Stovce, někdy jsem slzeli smíchy.
Odpovědět