Dosled,dohledavka,zážitky a zkušenosti....

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Dosled,dohledavka,zážitky a zkušenosti....

Příspěvek od Zdenek41 »

Já to zase vidím na ranu pod plec u krku ven.Ta tkán mi připadá jak z pod škáry u krku.Podle mapy to prase hledalo zbytek rudlu.Věřím,že pokud by nebylo popohnáno i po těch 45 minutách by zalehlo v nejblížší vodě.Zřejmě jsi zasáhl jen jednu část trupu.Tohle stříkání barvy jen z kapilár nejčastěji zásahu pod plecí.Zásah ryje je slyšet,vždy hlasitá reakce a ve stopě v prostřed barva se slinami.Pokud to bylo sele i výška odpovídá na plec.
Jenže v prasatech se člověk už jen tak nevyzná.Co jsem popisoval s tím jak kolega hledal sele a druhý den dostřeloval po 6,5km byl zásah do světla a plecí ven.A ted babo rad.Já to chtěl už 5km vzdát.Obrovská vitalita.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Dosled,dohledavka,zážitky a zkušenosti....

Příspěvek od motolada »

Střílel jsem z pravé strany,otěr na první fotce je z pravé strany kmínku což značí průstřel nebo skrtnutí.Po ráně zlostně zachrochtalo motalo se v lese a po 30s ven z lesa a pryč.Ten nalezený kousek mě taky připadá jako část blány,tuku nebo jak to nazvat,když děláte velký vývrh i s trubicí i lízákem tak ta okolní tkaň kolem řezu škáry na krku.Kolem vody šlo asi 2km ani ho nenapadlo se přiblížit,šlo v lokalitě kde jsem nacházel čerstvě ryté takže ten rudl asi hledalo.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Dosled,dohledavka,zážitky a zkušenosti....

Příspěvek od kopov.c »

N tu achylovkujak někteří typují se mi otěr zdá dost vysoko.Je pravda,že na sněhu vypadá barvení vždy masivněji.Ale nemyslím si,že by to barvilo zrovna málo.Krom toho bych z jedné fotky řekl,že to barví po obou stravách.Těžko říct,ale viděl bych to tak,že v tom vynohradu vytušilo,že mu jseš v patách a proto šlo a šlo bez zálehu. Proto zastávám čím dál víc názor nechat tyhle věci na ráno-když už nic,tak bys alespon viděl,že na té štrece nemělo snahu někde zalehnout.Takhle to mohlo být spůsobeno tvou přítomností.Ale zas je vidět tvá snaha ho najít-spousta lidí by to po 200m vzdalo a ráno už byse nevrátila :oops:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Dosled,dohledavka,zážitky a zkušenosti....

Příspěvek od Zdenek41 »

Ano moje řeč.Prase se zapaří pouze při velkém mrazu.Je pravda,že někdy tahle krupička barvy je při komorové raně a pak to barvilo opravdu dobře.Pokud se nemění počasí sníh z deštěm určite bych to nechal na dýl-ráno.Člověka to svádí i když prase stojí a je si jistý dobrým zásahem.Pamatuji si ještě z mládí jak jsem vystřelil na odbíhající prase z rudlu to se svalilo,ale uteklo.Šel jsem na nástřel našel kus škáry s masem.Popošel jsem asi 50m a prase tam stálo a čučelo na mě,kdybych nešel a nedostřelil hned tak jsem taky běhal a nikdy ho nenašel.Proto dnes už lovím v klídku a s přehledem,ale i tak se může stát.Jsme jem lidi a ne stroje.Vzal jsem ho pouze přes hřbet a obrnu dostalo až po těch 50 metrech.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Dosled,dohledavka,zážitky a zkušenosti....

Příspěvek od motolada »

Ok moje chyba,špatná rána,brzký dosled......
Po nalezení znaků(barva,otěr) jsem si byl jist,že ho pes najde jak je zvykem do 80m,do toho ráno nástup do zaměstnání,proto jsem šel asi do té hodiny na dosled:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Otázka však je pokud to není smrtelné zranění(a jsem přesvědčen,že ne) jestli by vůbec zalehávalo...
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Dosled,dohledavka,zážitky a zkušenosti....

Příspěvek od Zdenek41 »

Bohužel to se už těžko dovíš,to ví jen to prasátko.Tady jsem tomu taky nevěřil.A asi by to nepřežilo ráno,když ho kolega dostřelil bylo už v horečce.Jak už jsem psal zásah přes světlo a tou samou stranou plecí ven.Několikrát strčena kulatina vstřel výstřel.Neuvěřitelné,ale pravda.
viewtopic.php?f=30&t=6350&start=225#p75208
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3414
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Dosled,dohledavka,zážitky a zkušenosti....

Příspěvek od dalas »

Já bych to typnul na průstřel krku, chycená průdušnice. To by vysvětlovalo relativně vyšší otěr i ten drobný ke stopě symetrický rozstřik barvy i chování při dosledu. I ta tkáň by mohl být kousek průdušnice. Je to ale jen domněnka.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Dosled,dohledavka,zážitky a zkušenosti....

Příspěvek od curil »

ahoj,včera jsem vystřelil cca na 50kg prase v kukuřici,kviklo,na nástřelu barva ve výšce asi 35cm na kukuřici,po 2h jsem šel pro psa,nasadil na nástřel,barvy jako bys lil z konve po celá dráze,opravdu furt barva,asi po 300m lože,opět barvy jako při vývrhu a dál už ani kapka nic a prase jsem nenašel.ráže 8/57JS a zkušený pes.můžete si tipnout kam to bylo střelené? už mně i napadlo že to nějaký houbař nebo chatař sbalil,záleh byl kousek za chatami.dík
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Dosled,dohledavka,zážitky a zkušenosti....

Příspěvek od MiraDuchek »

ryj nebo spodek hrudníku
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Dosled,dohledavka,zážitky a zkušenosti....

Příspěvek od curil »

to jsem myslel taky z ryje bych našel nějaké kosti a nevím jestli by zalehlo i když po ztrátě tolika barvy asi jo.už je to no,škoda.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Dosled,dohledavka,zážitky a zkušenosti....

Příspěvek od Leon »

podle mě spodek hrudníku a kdyby to někdo odtáhnul tak by to pes určitě našel mě by čuba probourala dveře do chalupy :lol: ,když je čas tak jí to tahám ještě kus dál aby měla zábavu
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Dosled,dohledavka,zážitky a zkušenosti....

Příspěvek od curil »

no právě to nechápu.ten záleh byl ale kousek od chaty.ono to nějak vždycky vyjde najevo.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Dosled,dohledavka,zážitky a zkušenosti....

Příspěvek od kopov.c »

Chatu bych asi neřešil-málo kdo by jej hodil na rameno a odnes.Většina lidí by ho táhlo po zemi a dráhu by našel pes i ty :) Nevím,ale tipl bych to měkotou zešikma dovnitř,krajem kýty ven,možná zásah kosti podle kviknutí. Měkotou to moc barvit nebude,ze svaloviny ano.Jenže tam se rána po nějaké době zatáhne a je to bez barvy. Ale tohle sou jen dohady a spekulace a kam to dostalo ví jen to prase. Z ryje to chvíli barví pěkně,ale prase nemá tendenci zalehnout a jde. Ještě bych tipl,že jsi šel se psem hned večer :oops: :?
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Dosled,dohledavka,zážitky a zkušenosti....

Příspěvek od curil »

stříleno ve 3h se psem v 5h.nevím proč mně pes dál nevedl a na tom loži bylo tolik barvy že už toho muselo mít dost a suché.celá dráha nebyla kapaná ale doslova litá.pro představu asi centimetrová čára od barvy celou stopu,cca 300m.taky myslím že by na ryj nezalehlo ale bez tolika barvy muselo mít dost at bylo střeleno kdekoliv.ach jo.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Dosled,dohledavka,zážitky a zkušenosti....

Příspěvek od fesoj »

Jestli bylo v loži barvy jak po vývrhu a dál už ani kapka, já bych to tipoval na nezvaného pomocníka s kolečkem, případně terénním vozidlem /ale to by snad zanechalo nějakou tu kolej/. A že by dokázal pes jít i po takovéhle stopě, o tom dost pochybuji. Plechové kolečko, pokud není prorezlé, zpravidla nebarví, ať v něm vezeš cokoliv. U nás se kdysi stalo, že jeden náš člen v noci střelil prase. Vyvrhl ho, na běh uvázal kapesník kvůli škodné a když proň ráno dojel, prasete nebylo... Umíte si představit, jak řádil a když přijel na mysliveckou chatu, zjistil, že kolegové mu ho ještě v noci odvezli - prý aby ho náhodou někdo neukradl, ale hlavní důvod byl ten, že ho chtěli vytočit a to se jim perfektně povedlo.
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět