GPS pro psy

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
skrkajda
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: stř 03.11.2010, 17:02

Re: GPS pro psy

Příspěvek od skrkajda »

Komu chybí pejsek s anténkou? :
Dnes se podařilo našemu sousedovi /Podluhy/, hajnému, odchytit ve vojenském prostoru Brdy fenu bígla, která se již skoro 2 měsíce chodila živit do jeho krmeliště.
Zjistil, že přespává v nedaleké stodole. Protože byla evidentně vyhublá a opuštěná, začal jí nosit granule. Po odchytu jsme zjistili, že se zřejmě ztratila nechtěně, neboť má obojek se jménem Bessi a na oranžovém obojku navigaci GPS. Ta ovšem po tak dlouhé době nefunguje.
Prosím Vás všechny o přeposlání tohoto mailu co nejvíce lidem, aby se našel někdo, kdo o ztrátě této fenky bude vědět. Určitě bude mít majitel i Bessi velkou radost.
Fenka se nyní nachází u hajného Radka Hůrky, Podluhy u Hořovic.
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od trapa »

Nejdna se o fenu bigla, ale o fenu nemecke braky a fena je majitele z nemecka, ktery se jiz nalezl.
Marťass
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: pon 07.11.2011, 20:11

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Marťass »

Máte někdo zkušenosti s tímto prodejcem? Samozřejmě s českou mapou ani servisem nepočítám, ale i přes to se mi cena zdá zajímavá.
http://zvirata.euinzerce.cz/Psi/Prod%C3 ... ovani.html
Zvědavec
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: stř 01.6.2011, 20:51

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Zvědavec »

Ahoj,

testovali jste už někdo Garmin GTU 10 Tracker? Mohli byste prosím hodit své zkušenosti? Předem díky
Zvědavec
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: stř 01.6.2011, 20:51

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Zvědavec »

Na můj dotaz směrem k oficielnímu prodejci Garmina GTU 10, co znamená ta malá poznámečka, že za pořizovací cenu 4.990,- Kč (k 20.4.2012) je v ceně, vyjma zařízení, i "Přístroj je dodáván s předplacenou sledovací službou na jeden rok" ,jsem se nakonec dostal k odpovědi, že po uběhnutí "startovního roku" si Garmin účtuje ročně 50 EUR za trackovací službu. Údajně se dá připlatit i víc a získat nadstandard, ale ani prodejci se nepodařilo sehnat okamžitou odpověď, cože nadstandard obsahuje a tudíž ani nemám definici "standardu". Nicméně předpokládám, že on-line vyhledávání bude standard a nadstandard bude obsahovat filtry na trajektorii historie pohybu atp.. (jen můj dohad). Přístroj obsahuje vestavěnou pevnou SIM a Garmin by měl mít nasmlouvanou službu s místními operátory (snad Vodafone). Další informací od prodejce bylo, že na Slovensku to snad, jako v jediné zemi v Evropě nefunguje a to ani ne tak proto, že tam mají víc provoněný vzduch jehličím, což snižuje propustnost signálu o 100%, ale kvůli problémům s e smluvním ujednání s operátory (nemám to nijak ověřeno - berte s rezervou). Toť asi vše, co se mi na dálku povedlo vykomunikovat. V ruce jsem to ještě neměl a nenašel jsem zatím nikoho, kdo by mi dal informaci k tomu, jaké s tím má zkušenosti z praxe.

Lovu, psu a GSM zdar :-)
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od RuStaff »

Zvědavec píše:...Lovu, psu a GSM zdar :-)
no raději: GPS zdar! To zatím funguje u nás bez poplatků...! ;)
6,5x55SE☝️❤️ 8)
Zvědavec
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: stř 01.6.2011, 20:51

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Zvědavec »

...tak GPS a mé blbosti zdar :-)
malak
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: úte 02.11.2010, 18:14

Re: GPS pro psy

Příspěvek od malak »

neviem ci ste to uz niekto zachytil,ale na trhu je novinka od garminu a ak som to spravne pochopil jedna sa o el.obojok kombinacii s GPS pre psov http://wingshot.blogspot.sk/2012/07/gar ... a-100.html na mape si oznacite body kam nechcete aby pes zabehol a obojok ho zvukovo a (zrejma podla tych kolikov) aj elek.signalom upozorni aby dalej nepokracoval.
- vyzera to ako velmi prakticka vecicka na vycvik a myslim,ze by nasla uplatnenie aj v pohonoch,kde by sa dalo docielit aby sa psy pohybovali len v pohone a nestvali zver ,kde to uz nieje potreba ...
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od trapa »

Mám ji již objednanou a jak dorazí tak bude k dispozici test ve Světě myslivosti. Ted tam vyjde krásný článek o Garmin astro systemu. Doporucuji do nej nahlednout.

Ještě pro názornost:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... y-MmfTemrw
malak
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: úte 02.11.2010, 18:14

Re: GPS pro psy

Příspěvek od malak »

objedvas ju z USA? ten clanok co ma vyjst teraz by mohol niekto zavesit aj sem ...
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od RuStaff »

V zářijovém čísle Světu Myslivosti (09/2012) je článek věnovaný GPS navigacím používaným v lovecké praxi (popis technologie, princip a důvody používání, praktické zkušenosti)
6,5x55SE☝️❤️ 8)
Narex
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: stř 10.12.2008, 23:16
Bydliště: Praha

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Narex »

Na Slovensku se už ASTRO 320 oficiálně prodává s plnou zárukou:
http://www.garmin.sk/default.asp?cls=stoitem&stiid=3267

Tak to už by se mělo pomalu asi prodávat i oficiálně od Picodasu pro český trh, nebo na Slovensku mají povolené jiné frekvence VHF vysílání?
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od trapa »

Garmin Alpha 100 je již v republice.... Vypadá úžasně a je skutečně velmi svižná.
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od RuStaff »

...
Naposledy upravil(a) RuStaff dne pát 22.3.2013, 12:27, celkem upraveno 1 x.
6,5x55SE☝️❤️ 8)
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: GPS pro psy

Příspěvek od kasari »

To je dost stručná recenze... :wink:
Rozvedte to trochu, prosím...
Ulkomaalainen...
Odpovědět