AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Vše o lovectví v jiných zemích (něco jako poradna)
Odpovědět
george.barley
Častý návštěvník
Příspěvky: 78
Registrován: stř 30.7.2008, 18:05

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od george.barley »

Zdravim vespolek.Procetl jsem si dneska celou diskuzi ohledne streliva na lov tezkych antilop v Africe.Kdyz mam kalibr 8x68S a nemam moznost prebijet,jsem tedy v zavisly na bezne dostupnem strelivu,co je tedy nejvhodnejsi?Norma s A Framem?Nebo je nekdo ochoten a schopen strelivo prebit nejakou vhodnejsi strelou?Pokud je nekdo ochoten prosim ozvete se.Dekuji.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od BwanaHunter »

V 8x68S je Swift A-frame moje 1. volba. Osobně si myslím, že nic jako vhodnější střela na velké antilopy v téhle ráži není.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
george.barley
Častý návštěvník
Příspěvky: 78
Registrován: stř 30.7.2008, 18:05

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od george.barley »

To BwanaHunter:Diky za odpoved.Posledni dotaz na tema strela na velke antilopy.Pro raz .338LM by jsi doporucoval Scenar/nacetl jsem,ze se s nim da i lovit/ nebo Naturalis,jako ciste lovecka strela?Opet stejny problem jako u 8x68S.Vyber je velmi omezeny -u tovarniho streliva.Lapua/Scenar,Naturalis/Hornady/BTHP Match-Sierra/dtto Remington.Ten Scenar ma uzasne balisticke parametry,neni to cisty celoplast/dutinka,vzduch,olovene jadro/Je otazka jak se to chova ve zveri.Diky za postreh ci zkusenost.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2059
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od lovec »

Tuzemska skusenost s kombinaciou 338 Lapua a 250grs. Scenar je taka, ze napr. diviakov (bez ohladu na velkost) na stredne vzdialenosti (max. tusim 280m) to len prepichovalo. Velmi, velmi dlhe dohladavky. Vymenene za Naturalis, vysledok neporovnatelny.

(pozn. - viem, ze dopytujes fabricke strelivo, ale osobne by som neodolal vyskusat prebite Noslery, bud 250grs. Partition alebo 250/300grs. Accubond)
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od BwanaHunter »

gb> no, je treba rict,ze nemam prakticke zkusenosti s lovem ani s 338 LM, ani se strelivem Lapua. Takze cokoliv bych placal je jen moje uvaha, dedukce nebo zkusenost z doslechu.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od BwanaHunter »

Před nějakou dobou tady proběhla krátká diskuze o lovu nosorožce za cca čtvrt milionu EUR, což je bratru cca 6,25 mil. Kč. Debata byla kolem toho, jestli je to moc, málo nebo jak, tak jsem se trochu poptal. Zdá se mi to pořád celkem hodně, podle toho, co mi bylo řečeno, by se licence na nosorožce měla pohybovat kolem 3 mil. korun, k tomu nějaké náklady okolo - cesta, ubytování, průvodce, lovecké dny... podle mě by se to do 3,5-4 mil. mohlo vejít. Nicméně v uvedené ceně byla zahrnutá i full body preparace nosorožce, a tu nepočítám. Tady by stála cca 250 tis. Takže celkem jsme pořád tak na 4,5 mil. Že by zbytek byla marže zdejšího zprostředkovatele?

Kdo chce vědět něco málo víc o adrenalinu, může mrknout an video na tomhle odkazu, ale musí vydržet koukat do konce :):)

http://www.hornady.com/assets/flash/hom ... 012-v2.mp4
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Rogam »

To BwanaHunter

díky za zajímavé info, to už je cena, za kterou se to vyplatí :wink:

ano, slušnej závěr :D
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od BwanaHunter »

Pratele, tak jsem se pred par dny vratil z Afriky, a neslo mi nevzpomenout si nekolikrat na naseho kamarada Mildu :).
Zejmena musel skytat, kdyz jsme se s dvema prateli PH shodli nad lahvi dobre skotske, ze neni horsi kombinace pro lov (nejen :)) v Africe, nez Blaser a RWS. Jiste pamatujete na Mildu. Kdyby tu jeste byl, pridal bych aspon par z tech pocetnych historek o selhanych ranach vinou vsudypritomneho prachu v zaveru R93, nebo jeste hure, R8. Z te jsou uplne nestastny. Ano, Milda by rekl, ze PH jsou levna namezdni sila a nebral by je vazne (a to ze toho za rok nalovi vic, nez on za cely zivot, by vubec nebral v uvahu), ale tady byl jeden z nich soucasne majitelem farmy o rozłoze 35.000 (ano tricetpet tisic) hektaru, tak by ho musel vazne brat asi i Milda. :)).
A pak druha se tykala Zeiss Conquest. To uz nebyl tedy jen Milda, nekdo jiny tu psal, jak v US po uvedeni Conquestu zacali vischni houfne zahazovat Leupoldy.... Ja mel vazne pochyby uz po zkusenosti s Zeiss Duralyt, coz je evropska verze Conquestu a podle me je spatna. Tak konecne jsem mel moznost v poli porovnat primo Conquest. Jak puskohled, tak dalekohled. V obou pripadech spatny, Leupold VX-III puskohled i BX-3 Mojave dalekohled vysly daleko lepe. Nejen podle mych oci, ale i podle vlastniku Conquestu. Dalekohled Conquest patril jednomu z vyse zminenych PH, ktery rikal, ze ho nikdy poradne nezaostri, aby mel jasne pole a obraz, a z meho LP BX-3 byl nadseny, o to vice, kdyz jsem mu rekl, ze me stal pod 400 USD. Objednal si taky jeden. Timto jeste jednou velmi dekuji kolegovi Aresovi za cenne rady.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
argonaut2006
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 116
Registrován: sob 06.9.2008, 12:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od argonaut2006 »

To BwanaHunter budou nejake fotky prosim? Myslim ze mnoho z nas by se rado podivalo a pokochalo :D
Dekuji
Rössler Titan 8x57JS+Meostar R1 7x56RD
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od BwanaHunter »

Fotek je mraky. Otázka je, co by koho zajímalo. A moc pohodlně se sem nevkládají... :lol:
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 862
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Georg.H »

mě všicko :lol:
nahrej to na rajče a dej sem jen odkaz :wink:
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od motolada »

Jasně rajče bude nejlepší.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Rogam »

To BwanaHunter

jasně že nás to zajímá, ukaž oryxe, ať můžem tiše závidět :wink:
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od BwanaHunter »

Rogam> aaaaa, modří už vědí :lol: :lol: Chlubnost není naštěstí součástí mé povahy, ale myslíš tohohle, že?

http://bwanahunter.rajce.idnes.cz/Namib ... 046008.jpg
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od BwanaHunter »

No a jestli vás to skutečně zajímá, tak se podělím. Původně, dokud jsme nevzali metr do ruky, se mi vůbec nezdál ten oryx tak velký. On je totiž veliký ve zvěřině, tak se ty rohy opticky zdají menší.
Našli jsme ho, když jsme šli po stopách stáda několik desítek km dlouhým úbočím, kterým se náhorní plošina svažuje do údolí Fish river. Stádo nám přešlo řeku, tak jsme táhli úbočím podél. Úbočí je rozdělené na řadu sousedících příčných údolíček, vytvořených bočními přítoky řeky, teď v období sucha vyschlých. Takže taková roletka nahoru dolu, porostlá nízkokřovinnou a travnatou buší, ideální místo. V jednotlivých bočních údolích jsme viděli springboky, rodinku prasat bradavičnatých, antilopky travní atd. Občas jsme lezli po zemi, nebo zalehlí vyčkávali, až springbok usoudí, že nejsme nebezpeční, a dá pokoj a nebude pískat aby nesplašil celé okolí. Po přejití jednoho hřebene do sousedního údolí jsme objevili tohohle býka. Byl v keřích a dozvěděl se o nás jen o vteřinu déle, než my o něm, času bylo malinko. Bylo to dost přes 200m, takže jsem ho v puškohledu viděl celého, a proběhlo mi hlavou, že není moc dlouhý, ale je to docela silný a hlavně starý býk, tak proč ne. Po ráně přeběhl hřeben do dalšího sousedního údolíčka. No a když jsme vzali metr, nechtěl jsem věřit tomu, že je opravdu tak velký. Opticky v porovnání s tělem, když jsem na něj koukal před výstřelem, se ty rohy zas tak dlouhé nezdály. Shodli jsme se na tom, že je to tím, že je tak opravdu veliký ve zvěřině. No, je to dost přes zlatou medaili, ale to neříkám proto, že bych se chtěl chlubit, spíš pro zajímavost a na vysvětlenou. Měl jsem zkrátka zase jednou kliku. :lol:
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Odpovědět