Lov kladkáčem

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Tak to je marast:-)))))))))),to by se mi teda taky nechtelo,a v tech minus triceti ne na dlouho,priznam se ,ze jednou jsem vypalil do lesa rano jeste za tmy v minus 37 a to bylo naposledy!,to uz se psi taky lamou v zatackach :-))).....proud
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Sitka »

minus 20 je pohoda, jak je to minus 25 a mene, tak to uz je znat. Kdyz je minus 40 a mene tak uz to neni sranda, to fakt muzes rychle zaklepat backorama. Minuly tyden jsme si s kolegou v minus 45 zabouchly klice od truck uvnitr a nechali si tam oba rukavice. Nakonec jsme to otevreli, asi za 7 min. Nastesti jsme stali v Mayo u kramu a tak jsme kazde dve minuty mohli do tepla, stat se to po ceste na odpocivadle, tak je hotovo. Moc aut na ceste nepotkas a mobil funguje jen ve meste a vesnicich. Jo spletl jsem se je minus 35 :) http://www.theweathernetwork.com/weather/cayt0019
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 862
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Georg.H »

hmm tak to tam máte pořádnou kosu....a docela pěkný konec světa....ale je tam pěkně...
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Sitka »

ona ta zima neni tak zla. Je sucha, tak se snasi jinak nez v CR. Jinak krasne tu je, to ano.
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Ahoj po vanocich:-),jaky jsou zpravy z lovu lukem? :-)..pochlubte se sakra s loveckejma dareckama ;-)......proud
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Sitka »

Zdravim. No ja jsem si objednal triko od KUIU merino 250 Vias camo. Stale na ceste :( . No a potrebuju nove lovecke boty, tak mi zena priveze z CR Hanwag Alaskan, tady jsou podstatne drazsi.
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

I tak se mas:-)......ja muzu na lovecky darky zapomenout i kdyz na nich pracuju a kluci mi shanej co potrebuju,protoze tady lovit lukem nesmim:-(,to cemu se tady rika lov kolem pravyho lovu ani nebezelo a je to drahy az je to ostuda.Musim konstatovat ze v ameru to jde se svobodou z kopce,ale to co je tady,ani s tou bidou tam srovnavat nejde,prosta totalita,hnus! A lepsi to tu hned tak nebude jak si to smejdi hlidaj,protoze s tim ani neumej zachazet,natoz si to vubec predstavit.Proste kocourkov:-). Drz se chlape:-).Skoda ze se neda vsem tady naridit at se to na par let jedou naucit a pak se vratej,to by byly panecku zmeny,krast a podvadet, to se naucili rychle,ale brat si z ciziny klady,tomu se branej:-),a pro pravdu do tvare te kamenujou,protoze nic jinyho nikdy nepoznali! Tady se nepremejsli o vecech nejdriv z pozitivni strany a jakej by mely prinos,ale prvni co kazdyho napadne,jak to jde zneuzit,inu,podle sebe soudim tebe,poctivost vymira na souchote......proud
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Sitka »

Nejak nemam silu se k tomu co se v CR deje vyjadrovat. Ja mel v CR velmi slusny zivot, ale nebyl jsem tam stastny a necitil jsem svobodu a tak jsem vzal svou zenu a malou dceru a vse opustil a sel do neznameho. Neumel jsem anglicky a vlastne tu nikoho moc neznal. Nicmene to stalo a stoji za to. Lide jsou tu pratelsti a nikdy jsem nepocitil naznak svinstva. Vzduch je cisty a priroda uzasna, mista pro svobodu tolik, ze se to da jen stezi predstavit. No a samozrejme to nejlepsi z velke severske zvere vsude kolem a vse, krome bisona se muze lovit lukem :) Snad pani moderatori odpusti, ze to neni moc k tematu.
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Ale je to k tematu,bavime se o lovu lukem! A o tom jaka tu je svoboda prave k lovu vubec:-). A celkove.......to znamena zadna,nebo jen pro toho kdo si ji zaplati:-).Jinde je to samozrejmostTady je naopak samozrejmost ti nandavat na hubu kosik,kdyz uz ne jinak,aspon tak ze se ti otravuje zivot ;-).Kdyz uz jsme u tech "temat",skatulkovani,mas lajnu a beda ti jak udelas byt jen krucek vedle,hned dostanes od "policajta" svobodne po cuni:-)))))))))))))))))).........proud
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Sitka »

Clovek ma moznost volby, jak a kde bude zit. Vetsina lidi hleda spis duvody proc to nejde, nez proste udelat zivotni zmenu.
Je jednodussi rikat jak je vse na hovno, nez se tomu postavit. Casem clovek zacne verit, ze opravdu s tim nejde nic delat a smiri se s zivotem, kterej vlastne vubec nechce zit. Je to smutne a pritom to neni nutne. Jinak na lov lukem muzes na Slovensko, je to kousek a cenove velmi slusne. Urcite budou pozadovat lovecky listek, ale meli by Ti uznat i lovecky listek z US.
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Tam prece zadnej loveckej listek neni,kupujes kazdej rok jen licenci :-).Lovit muze jak chce kdo a kdy si vzpomene,jen si musi precist pravidla a mlady jeste povinny testy jestli jsou schopny zachazet se zbrani bezpecne. Zvolit si muzes,to je pravda,ale musis k tomu bejt volnej.Kdyz mas nejaky povinnosti,treba je nejdriv splnit,nez nekam odejdes:-).....proud
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Sitka »

V US nemusis delat test a skoleni pokud chces vlastnit pusku? Tady ano a soucasti je etika lovu a zakladni informace. Myslim ze je to na par hodin o vikendu, nic jako v CR. Nicmene pokud lovis lukem, nepotrebujes povoleni jako na zbran, staci licence na konkretni zvire. Nicmene musis zit v provinci kde zadas dele nez rok, jinak musis mit pruvodce a to je velmi drahe. Toto se tyka BC a Yukonu, jak je to v jinych provinciich a teritoriech netusim, ale predpokladam ze stejne. V Canade jsou na to urcite prisnejsi pravidla nez v US.
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Na lovecky(tedy i luky a kuse) a dlouhy zbrane nemusis asi od 35 let veku,na kratky strelny musej na to skoleni a testy vsichni,co vim :-).......proud
Uživatelský avatar
TWitko
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: sob 05.1.2013, 19:50

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od TWitko »

Panove jsem tu naprosto novy, takze - vsechny zdravim

Jen par slov o mne na uvod .. jsem vecny zacatecnik. Cca pred 20 lety jsem nadsene zakoupil kladkovy luk Bear Bruin. Par let mi vydrzelo strilet samotnyho do terce, az .. luk skoncil na zdi jako ozdoba. Tak nekdy kolem listopadu minulyho roku jsem naprostou nahodou na netu zahlidl novy modely od Beara a znova jsem se zamiloval .. takze pokud vse vyjde, nadelim si opozdene k Jezisku novy Motive 7 v 70lbs + nejaky vehementy k tomu. Pak hodne treninku a pak snad i nejaky lov. Uvidime ...

Oproti vam jsem naprosta trubka. Hodlam z vas tahat spoustu rozumu, tak se moc nezlobte a mejte se mnou trochu trpelivosti :-)

TW
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Zdravim :-), haz co te zajima ,nejaky zkusenosti mas uz urcite sam,aspon co se luku tejka:-), v tom dost spoleham na mathewse,lecos vi,mam pocit ze ty veci opravuje a sklada ;-),ne ze bych zaloval,ale hlasit se to musi :-)))).......proud
Odpovědět