Jagdterier

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Mikulda
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 16.8.2012, 17:48

Re: Jagdterier

Příspěvek od Mikulda »

Zdravím, ráno jsem prošel nory. ....
http://mikulda100.rajce.idnes.cz/nastenka#PC080021.jpg
Naposledy upravil(a) Mikulda dne sob 22.12.2012, 22:25, celkem upraveno 1 x.
michal25
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 22.6.2012, 16:15

Re: Jagdterier

Příspěvek od michal25 »

Mikulda

Zdravim,pěkná prácička :wink: Upřímně lovu zdar!
CZ 550 lux 8x57JS,JGT Hart z Pocínovských lesů
Mikulda
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 16.8.2012, 17:48

Re: Jagdterier

Příspěvek od Mikulda »

Michal25

Zdar!

JInak s tím jezevcem jsem naložil tak jak jsem s ním naložil taky proto, že jsem se s ním potkal mimo dobu jeho lovu...To jen na upřesnění, aby to nevypadlo, že tady propaguju něco co není v souladu se zákonem....To jen na upřesnění....

Další liška byla ulovena dneska ráno v přírodní noře, když jsem prošel zbytek nor, které jsem včera nestihl. Vyhnal jí zase JGT. Musím trochu brzdit, doma mě teď moc nevidí..... :?
malak
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: úte 02.11.2010, 18:14

Re: Jagdterier

Příspěvek od malak »

Mikulda
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 16.8.2012, 17:48

Re: Jagdterier

Příspěvek od Mikulda »

Výsledek dnešní prověrky nory...

http://mikulda100.rajce.idnes.cz/liska_ ... .12.54.jpg


škoda, že nestíhám střílet a nahrávat.....většinou chodím sám....
michal25
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 22.6.2012, 16:15

Re: Jagdterier

Příspěvek od michal25 »

Mikulda

Gratuluju a lovu zdar :wink:

Tak se taky pochlubim jak postupujeme s mlaďochem.Byl jsem pozvanej 22.na naháňku tak jsem vzal na čumendo mazánka a byl jsem celkem překvapenej jak se choval slušně,když teda opomenu,že by se chtěl kamarádit s každym tak byl vzornej.Na štontu byl klidnej a dělal mi radost,o pauze na sváču byl odloženej na batohu a vydržel znamenitě až jsem sám nevěřil,žádný kňourání,tahání a kdejaký upozornění abych k němu přišel.Od kolegů byla pochvala jak pes vypadá a za klid jakej projevil při střelbě,svačině.No musim říci-díky Hartíku ať Nám to takhle šlape dál!Jinak se stále věnujem poslušnosti a celkem si rozumíme.Oceňuji na něm jak mě dokáže pochopit a je dobře učenlivej bez nikterak velkýho nátlaku.Jen musim ještě pilovat aby mě vydržel když sedíme páč to musí o všem vědět tak se vrtí a nasává kdejakej pach,ale to se podá.Lovu,lesu.
CZ 550 lux 8x57JS,JGT Hart z Pocínovských lesů
Mikulda
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 16.8.2012, 17:48

Re: Jagdterier

Příspěvek od Mikulda »

Tak ať Ti dělá pořád radost! Vypadá, že bude mít rozum:) Nejlepší čas Ti začne až uděláš zkoušky a začneš s ním na ostro;) My máme skoro každý víkend akci - norování nebo naháňku. Ale snažím se to nehnat na krev. Norování v hlubokých a nedostupných přírodních norách jsem úplně vypustil, je to zbytečný trápení. Nějaký menší zranění při norování byly, ale jinak ok. Naháňky zatím proběhly v pohodě. Klidně bych uživil ještě jednoho psa - kvůli odpočinku. Přemýšlím jsem ještě o jagdteriérce. Je to znát když je v sobotu naháňka a v neděli norování. Nějak to potom není ono. Prostě jsou unavený(kdo by nebyl:)) Tak uvidíme jestli z jara nepořídíme tu kámošku...Lesu, lovu ;)
michal25
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 22.6.2012, 16:15

Re: Jagdterier

Příspěvek od michal25 »

Mikulda

Zdravim,tak se opět po delší době podělim o svoje zážitky.Musim konstatovat,že jsme se hlasitost (naučili) na 4 a poslouchat to hlášení je prostě něco nádhernýho,ale mazánkovi nastali svoje dny a je naprosto jasný,že ze štěnda tu mam pubíka a palici si postavil na muj vkus dost až kolikrát vařim.Mazánek si už udělal první procházku,kdy jsem ho hledal 2 dny kdy mě poté volal chovatel,že ho maj v útulku.To mě jako překvapil odkud kam se dostal a musim uznat,že jsem váhal jestli prasknout nebo ho přivítat :lol: ,momentálně bojuju páč reakce na ke mě je téměř nulová a o nějaký zájem se nedá mluvit,no nic bohužel to venčení musim odložit jen na dvůr,protože vidim jeho naprostý reakce kdy nemá vůbec cenu po něm něco chtít,proto se ptam jak toto období ustat :lol: doma samozřejmě neslevuju na poslušnosti a dělá to celkem dobře,ale jakmile je venku(na dvoře) a bez vodítka tak papáá dej mi pokoj,no uvidíme nějak si poradim tak zatim a lovu,lesu .
CZ 550 lux 8x57JS,JGT Hart z Pocínovských lesů
Mikulda
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 16.8.2012, 17:48

Re: Jagdterier

Příspěvek od Mikulda »

Michal25

Tak jak to jde? Dojde nebo došlo na volty:) ? Hlavně neklesej na mysli ! :wink:
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Jagdterier

Příspěvek od fesoj »

Jestli na té "vycházce" někde narazil na háravou fenu, tak se dočasné ztrátě zájmu o pána ani překonané vzdálenosti vůbec nedivím. Puberta je puberta, nejen pro lidi platí, že když jde ............................ A kór napoprvé...

edit by kasari
Kritériem pravdy je praxe.
michal25
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 22.6.2012, 16:15

Re: Jagdterier

Příspěvek od michal25 »

Zdravim,no tak k nějaký nápravě došlo a myslim,že je to o dost lepší než těch pár dnů před ( nepolevuji a máme vojnu jak má být).Jinak pacholkovi se ty hormony začínaj pěkně plašit.Doma má přitelkyně medvěda u postele a jakmile se k němu dostane tak to jsou králíci hadr :D takovej šicí stroj to je masakr :D no nic jdu si lehnout zas čumákuju.Lovu,lesu.
CZ 550 lux 8x57JS,JGT Hart z Pocínovských lesů
michal25
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 22.6.2012, 16:15

Re: Jagdterier

Příspěvek od michal25 »

CZ 550 lux 8x57JS,JGT Hart z Pocínovských lesů
michal25
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 22.6.2012, 16:15

Re: Jagdterier

Příspěvek od michal25 »


Zdravim,posílam foto jak sedíme.Tim směrem jak se dívá poté vyšlo srnčí.Čekal jsem,že bude jančit,ale překvapil a zůstal v klidu.Lovu,lesu.
CZ 550 lux 8x57JS,JGT Hart z Pocínovských lesů
Jaarekm
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 27.11.2012, 18:57

Re: Jagdterier

Příspěvek od Jaarekm »

Zdravím, plánuju pořídit parťaka a potřeboval bych mu udělat byteček. Mohli by jste mi doporučit rozměry boudy pro jagoša (výška, šířka, velikost vchodu, šířka předsíňky). Vím že se to odvíjí hlavně od celkové výšky, ale ještě nevím jak moc mi vyroste. Tak co by jste mi doporučili. Díky moc za odpověď
Mauser 98 7x64 + Meopta 2100 10x50
Bajkal IJ27 12/70
Beretta 682 Gold E 12/70
michal25
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 22.6.2012, 16:15

Re: Jagdterier

Příspěvek od michal25 »

Zdravim a probouzim téma.Tak máme s hafanem první úspěch kdy jsme absolvovali KZV a dopadli jsme v první ceně.Společně s námi mu stáli po boku i dva sourozenci kdy to jeden z nich vyhrál,celkově jsme všichni tři dosáhli první cenu a radost všech byla vidět,největší radost,ale asi měl chovatel který stál jak na trní a poté co se dozvěděl jak jsme to dali tak zářil jak sluníčko.Co říci dále,chtěli by jsme se probojovat na LZ tak makáme a vyžaduje se klid,bohužel s jehou povahou to jde hůře tak si to mezi sebou vysvětlujem co mu jako nestrpim,někdy to jde někdy mam co ze sebou dělat a bych se lidově neposral :lol: no uvidíme další etapa je před námi a doufam,že zdárně dopadne.Lovu,lesu.
CZ 550 lux 8x57JS,JGT Hart z Pocínovských lesů
Odpovědět