Střelivo SB

Vše o loveckém brokovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Bojar
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: sob 05.3.2011, 20:11

Re: Střelivo SB

Příspěvek od Bojar »

Co všichni máte s tím bordelem v hlavni? Snad to stejně po střelbě čistíte ne.Jinak brokové SaB si myslím je solidní střelivo,pokud někomu nevyhovuje krytí at skusí jiný náboj či velikost broku.Pokud budete pořád špekulovat a měnit náboje věřte že to ke zlepšení brokové střelby nepovede ba naopak.Co znám staré praktiky tak ti si zvykli na jeden druh náboje,naučili se podle něho střílet a trefujou.Jediné na co si stěžujou je že je občas na pultě nemají.Já jsem po několika letech přišel na to ,že pro brokovou střelbu je nejlepší mít pouze JEDNU brokovnici a jeden druh střeliva.S náboji SaB jsem neměl nikdy problém ani žádný selhač a to i v dosti krutých mrazech,takže osobně si na toto střelivo nemůžu stěžovat.U zahraničních nábojů hrozí jejich pozdější problém s dovozem jak se to už mnohokrát stalo.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Střelivo SB

Příspěvek od Leon »

tak to jseš asi jedinej spokojenej jinak co znám tak všichni nadávaj ale kupují dál :lol: :lol: :lol: :lol: A pokud mám v laufu bordel tak to je špatně protože tam je spousta nespálenýho prachu tak že je každá rána jiná :wink: jedině že by to měly vymyšlený tak že se nespálí pokaždý stejný množství :lol: :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Bojar
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: sob 05.3.2011, 20:11

Re: Střelivo SB

Příspěvek od Bojar »

Jednu dobu jsem používal RC ,v mé dvojce vynikající krytí přitom to bylo jen 28 g broků ale bažanti slyšeli i na dálky včetně kachen.Teď používám SaB black flash 32g zpětný ráz citelnější(co by se dalo čekat je tam o 4 g víc olova a stará plstěná zátka),jsou o něco pomalejší (daň za těch 32g) ale nějak jsem si zvykl a měnit nebudu.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 862
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo SB

Příspěvek od Georg.H »

selbel už asi nikdy pokud se nezlepší

hodně sem používal 16 Vegy a sem tam Juniory

a to se hodně zhoršili

3 rokem Sagy a B&P nebo Hull
nimrodl
Troll
Příspěvky: 141
Registrován: sob 27.10.2012, 13:36

Re: Střelivo SB

Příspěvek od nimrodl »

proč si nepřiplatíte pár korun za lepší patrony? třeba tyto sice 11,-/ks ale neexistuje selhač,jsou hodně rychlé,mají pravidelné krytí a za tu dobu co se prodávají sem neslyšel nic špatného. http://www.lov-strelba.cz/baschieri-amp ... -5-mm-d439 nebo obecně lepší značky Winchester,Rottweil,Remington...
Popravdě kolik ran za rok vystříláte aby se vám vyplatilo kupovat levné lovecké náboje pochybné kvality a spoléhat se jestli náhodou je uvnitř správné množství prachu či olova nebo není utopená zápalka,nařezaný košík....
Já si raději na těch pár desítek ran za rok pořídím kvalitní a prověřené střelivo než nějaký šunt za 5,50,- netvrdím,že dobrý náboj musí být drahý ale je jasné kde,kdo na čem šetřil.
Nissan Patrol GR Y 60 long ,35" , navijak a tuna železa navíc :-)
Lada Niva T3
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Střelivo SB

Příspěvek od fesoj »

Mě se to sice netýká, já brokovnici prakticky za celý rok nevytáhnu - ale když jsme zamlada měli chuť si zabouchat, ládovali jsme si patrony sami. Byla to pásová výroba - jeden sypal, druhý měnil roznětky, třetí zakružoval - a ta munice domácí výroby docela trefovala. Kdoví, jestli Jarda Moravec, známý nestárnoucí veterán v trapu, taky někdy vzpomíná na ty časy... A možná, že pro někoho by to bylo nejlepší řešení i dnes - víš, co v těch patronách je a můžeš nadávat jen sám na sebe.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
pavlos
Nový návštěvník
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 25.10.2012, 18:48

Re: Střelivo SB

Příspěvek od pavlos »

U loveckého střeliva nějakou korunu navíc neřeším, ale u sportovní střelby hlídám každý desteník, protože tam už cena hraje roli. Když člověk střílí každý týden, tak se koruna na náboji projeví.
nimrodl
Troll
Příspěvky: 141
Registrován: sob 27.10.2012, 13:36

Re: Střelivo SB

Příspěvek od nimrodl »

fesoj píše:Mě se to sice netýká, já brokovnici prakticky za celý rok nevytáhnu - ale když jsme zamlada měli chuť si zabouchat, ládovali jsme si patrony sami. Byla to pásová výroba - jeden sypal, druhý měnil roznětky, třetí zakružoval - a ta munice domácí výroby docela trefovala. Kdoví, jestli Jarda Moravec, známý nestárnoucí veterán v trapu, taky někdy vzpomíná na ty časy... A možná, že pro někoho by to bylo nejlepší řešení i dnes - víš, co v těch patronách je a můžeš nadávat jen sám na sebe.
máš pravdu co se týká kvality.Ale tehdá se to dělalo z jiného důvodu než dnes...
Pokud už se tím někdo chce zaobírat na vysoké úrovni,tak potřebuje patřičné vybavení včetně znalostí.Zakružovačka a odměrky z nábojnic nejsou to pravé ořechové v dnešní době :-D sám mám "starodávný" vercajk pro r. 16. ale nepoužívám to.
Pokud už chce někdo produkovat vlastní střelivo (dobré né-li lepší než tovární) musí jít cestou pokus omyl.Zkoušet rychlosti,krytí,tvrdost,měření každé várky... zabere nějaký čas a proto si většina lidí včetně mě připlatí a pro dobrý náboj si zajde do obchodu.
Nissan Patrol GR Y 60 long ,35" , navijak a tuna železa navíc :-)
Lada Niva T3
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Re: Střelivo SB

Příspěvek od Hans88Vagus »

Patřím k těm, pro které je brokovnice flinta #1, ať na střelnici, tak i pro lov. Za poslední dva roky jsem vyzkoušel snad všechny výrobce, co se dají v okolí sehnat (S&B, RC, Saga, Hull, B&P, GB, Kettner, Nobel Sport,..), celkově asi 2500 až 3000 vystřelených kusů a nepozoroval jsem žádné zásadní rozdíly. Proto jsem šel cestou nejmenšího odporu a používám nejdostupnější střelivo a sice S&B. Na sport Skeet a Trap 24g, na lov Corona 32 g 3 mm a Lord 36 g 3,5(4) mm. Do 60ti kroků nemám problém. Kozlice Brno Super
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Střelivo SB

Příspěvek od tonny »

Já jsem s SB spokojenej, nejlépe mi sedí corony 32g ve 12, pak ještě jubilee s tím vysokým kováním. Nepamatuji si selhač, střílím převážně ruskou kozou IŽ 27. Automat Benelli M90 super tactical mi taktéž veškeré SB nabije, krom trap 24 sport (trap 24 super natáhne). Zkoušel jsem dříve GB, NSI, RC (dál už nepamatuji) a vrátil jsem se k SB.

Schválně jsem se díval do nevyčištěné flinty od kačen a žádnej nespálenej prach tam není, jen lehce zašpiněno. A s přesností - někdy mi to sedne, co rána to kus. A jindy ne a ne se trefit. To ale není v nábojích. Naposledy 7 nábojů, šest kačen (corona 3mm). Třeba je to tou rusandou co spokojeně sežere vše.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Střelivo SB

Příspěvek od motolada »

Tak já jsem nabil toto http://www.sellier-bellot.cz/cesky/brok ... roduct=124
A můžu říct,že luxus,padlo vše co se před hlavní zvedlo.Předsazování minimální,dost rychlé.Tak se mě na honě už dlouho nedařilo.5 ran 4 kohouti,jednoho jsem minul asi na 5 m,přes korunu stromu(ještě že tak) :)
Do hlavní se večer podívám,ale už teď vím,u čeho zakotvím.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Střelivo SB

Příspěvek od kojot »

motolada píše: A můžu říct,že luxus,padlo vše co se před hlavní zvedlo.Předsazování minimální,dost rychlé.
Jestli to nebylo nadměrnou hladinou hluku, které tyto náboje produkují. Kohoutovi prasknou bubínky ve zvukovodech, pak mu tlaková vlna rozhodí vestibulární orgán, čímž je dezorientován, padá k zemi a umírá na silné nitrolební krvácení. Jiné vysvětlení není :lol:
Kdo netermí s námi, termí proti nám
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Střelivo SB

Příspěvek od motolada »

Ano dříve to tak bylo,dnes jsme se však poučily a vypouštíme bažanty z umělého chovu s tímto doplňkem.http://www.naradibartos.cz/ochranna-pri ... orist.html
Proto tento náboj,jiná možnost není!!
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Střelivo SB

Příspěvek od Leon »

jen abys nedopadl jako já když jsem s tím samým nábojem prostřelil zajíce na 20m s cylindrem to byla čistá komora
CZ 550 american 308win.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Střelivo SB

Příspěvek od motolada »

Neočekávám z mých rukou komorové zásahy :wink:
Odpovědět