Montáže

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Lipes
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: pon 30.4.2012, 20:34

Re: montáže

Příspěvek od Lipes »

jo dík to vím taky že kozap stojí za nic,ale to se stává :-D teď mám objednanou leupolda tak uvidím ,když to vychle tak to teda nevadí jo? mě se to právě nezdálo tak nevím no.
Flash
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 118
Registrován: pon 07.7.2008, 8:13
Kontaktovat uživatele:

Re: montáže

Příspěvek od Flash »

Standardní weaver slot měří 4,7 mm, nevím, jak jsi měřil Ty. Každopádně kroužek usadit, tlačit dopředu a dolů a potom dotáhnout. Leupold mám PRW a tam neuvádějí doporučený moment utažení kroužků. Ale když jsem se jich zeptal tak mi odpověděli, že pro PRW je kroužek k liště 22 in/lbs a utažení puškohledu do kroužku 15-20 in/lbs.
dusab
Častý návštěvník
Příspěvky: 88
Registrován: pon 25.9.2006, 5:42

Re: montáže

Příspěvek od dusab »

Zdravim. Neviete mi poradit? Potrebujem dvojdielnu montaz bez podhladu na malokalibrovku s rybinou 15mm (ceska Brno mod.2), a neviem to nikde zohnat. Stacila by mi aj duralova.
gulovnica ZG, gulovnica CZ 531, Sauer 80, Gulobrok Brno Super, dvojka Brno 16/16
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: montáže

Příspěvek od kojot »

Zkus Kozap Bánov. Tam Tvoje potřeby jistě a rychle uspokojí.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
hartge30
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: úte 15.5.2012, 16:42

Re: montáže

Příspěvek od hartge30 »

Kupil som Cz 550 s jednodielnou ocelovou montazou s podhladom a puskohladom Meopta 3-9 x 42, tuto montaz chcem vymenit za nizku, a v buducnosti snad aj puskohlad za nejaku 50, 56 tku. Na webe czub som nasiel takuto montaz za cca 110eur, kozap, fao vychadza tak na polovicu. Ktoru zobrat, prip nebude problemm neskor usadit vacsi puskohlad, aby sa nedotykal hlavne. Vdaka.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1410
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: montáže

Příspěvek od Choochoo007 »

Mam na 550 nejnizsi KOZAP co lze koupit s krouzky cca 6mm. Prodavaj se snad jeste 9mm a 12mm nebo tak nejak. Problem jsem nemel ani s 56 Meostarem do doby nez jsem montoval slunecni clonu. Ta prodlouzila puskohled a uz vadilo hledi. Takze hledi a musku mam sundanou a mezera mezi hlavni jestli se nepletu je kolem 1 cm. U hledi stacila sundat ta stelovaci cast co jezdi v drazce drzaku ktery je prisroubovan na hlaven dvema sroubky.
Osobne si myslim ze KOZAP bohate staci, konstrukcne neni spatna, ale obcas byva problem s kvalitou vyroby a co kus to original. Osobne jsem vybiral mezi 3 ks a kazdy byl jiny. Nastrel drzi, kdyz je dobre namontovana a o tom to je. Nevim co CZUB prodava na strankach, ale dodnes ziji v domeni ze montaze CZUB a KOZAP jedno jest :wink:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
hartge30
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: úte 15.5.2012, 16:42

Re: montáže

Příspěvek od hartge30 »

Takze vyska ok by nemala byt problem, prihadzujem fota montazi, predsa ta z czub vyzera mocnejsie :)
Přílohy
kozap
kozap
kozap.jpg (12.05 KiB) Zobrazeno 8778 x
czub
czub
montaz czub.png (90.44 KiB) Zobrazeno 8778 x
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1410
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: montáže

Příspěvek od Choochoo007 »

Koukam ze uz CZUB nabizi taky neco jineho nez origo KOZAP. Ja kdyz kupoval v podnikove prodejne v Praze, tak prodavali KOZAP s vyrazenym znakem CZ. Osobne se mi libi na KOZAPU ze ma oba krouzky s prenosem energie zpetneho razu na montaz. CZUB ma predni krouzek stelovaco do stran, asi z duvodu ze se zbrojovce obas podari sesroubovat pouzdro zaveru a hlaven nesouose :wink: Jak kvalitne je ulozen zadni krouzek u CZUB nevim, ale u KOZAPU je mezi krouzky a listou tak 0,1-0,2mm vule, coz se mi moc nelibilo, ale do doby nez se mi zadni sroubek u krouzku povolil nebo jsem ho malo utahl z duvodu mereni a vyroby vlastni listy na weaver do puvodnich ok, fungovala OK.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: montáže

Příspěvek od Durell »

mechanické štelovanie strany na montáži som nemal už hodne rokov a nevrátil by som sa k tomu. Nooooo jedine že bych už nemal čo dať deťom na stôl.

Ak je to púzdro tak kryvé, že potrebuje montáž stranovú korekciu skrutkami - tak to je bieda.

mal som 550 FS a problém bol pliešok na pažbe pod hlavňou pred nastrelovanim som ho zafixoval a v priebehu sezony som si všimol, že je volný a cinká o hlaveň. No a to pohar trpezlivosti pretiekol. Preto nič čo zabezpečuje presnosť strelby u mňa nemôže byť štelovacie skrutkami proti sebe.
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: montáže

Příspěvek od Toma »

Když bude přední kroužek štelovací stranově ,potom se se zadním nedostane do jedné osy.
Lovec zabíjí jednou ranou.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: montáže

Příspěvek od pufr »

Ta montáž zde prezentovaná jako CZUB "jako by z oka vypadla" Mildovým FAO montážím, které nejsou špatné. Principielně asi 40 let stará záležitost. Zadní kroužek je samosebou otočný (po uvolnění šroubu :)
Pufr
hartge30
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: úte 15.5.2012, 16:42

Re: montáže

Příspěvek od hartge30 »

Znamena to, že tam radšej dat kozap, pripadne poznate ešte nejaku dobru nasuvnu ocelovu montaz, weaver nepotrebujem a len oka nechcem.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: montáže

Příspěvek od Toma »

To by musel být otočný i přední kroužek jinak to nebude jedna osa.Kdyby měl být štelovací do stran ,tak ta rybina by měla být napříč.
Lovec zabíjí jednou ranou.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: montáže

Příspěvek od pufr »

No ono to slovo "prizma" nebo "rybina" je při více než milimetrových vůlích montáže v téhle oblasti trochu nadnesené. Otázka je, zda silou stavěcích červíků směřujících šikmo k základně montáže "zlomíš" tubus nebo zda střídavým utahováním přitiskneš základnu přední objímky v poloze určené tubusem - asi jak kdy a kdo :)

U jednoho "hmotnějšího" zaměřovače jsem základnu montáže s přední objímkou (po základní rektifikaci se zbraní) spojil šroubem M5 :) Materiál je pevnější, ale stojanová vrtačka a běžný vrták a závitník + pilník na výšku základny objímky neměly problém :)
Pufr
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1410
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: montáže

Příspěvek od Choochoo007 »

Choochoo007 píše:Problem jsem nemel ani s 56 Meostarem do doby nez jsem montoval slunecni clonu. Ta prodlouzila puskohled a uz vadilo hledi. Takze hledi a musku mam sundanou a mezera mezi hlavni jestli se nepletu je kolem 1 cm.
Jen poopravim, ze 1cm mam ted s 6x42, s 56 to bylo cca 3-4mm, zalezi i na posuvu puskohledu dopredu nebo dozadu. Uz jsem 550 nemel dlouho v ruce, takze jsem si spletl ten 1cm, ktery mam ted s 56 na Howe varmint.
pufr píše:No ono to slovo "prizma" nebo "rybina" je při více než milimetrových vůlích montáže v téhle oblasti trochu nadnesené. Otázka je, zda silou stavěcích červíků směřujících šikmo k základně montáže "zlomíš" tubus nebo zda střídavým utahováním přitiskneš základnu přední objímky v poloze určené tubusem - asi jak kdy a kdo :)
V predu krouzek drzi po povoleni cerviku osu puskohledu. Pokud jsou sroubky povolene dostatecne, je videt i moznost otaceni krouzku okolo svisle osy. Asi bude dulezity i postup utahovani, kdy bude dobre nastelovat jednu radu(treba predni) a pak dotahnout druhou radu cerviku.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Odpovědět