Odhad stáří srnčí zvěře

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Odhad stáří srnčí zvěře

Příspěvek od Vojta »

To jsou přesně ty problémový srnci. Ono poznat ročka od dvouletého srnce chce už opravdu hodně zkušeností a stejně si člověk není vždy úplně jistý. Ta obličejová maska dost často klame,je třeba brát v úvahu i ostatní znaky. Já si taky myslím,že v tomto případě to bude silnější dvojče toho uloveného paličkáře. Času do konce doby lovu je dost,zbytečně se neukvapte a počkejte,on se jistě ještě nějaký srnec v první věkové najde.
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Odhad stáří srnčí zvěře

Příspěvek od zoubeek »

No kdyby šlo o mě, tak mi to je jedno. Já už mám letos dva srnce v 1. VT, ale ten začínající kolega je natěšený. Já se řídím tím, že raději střílet nebudu, pokud si nejsem 100% jistý co střílím.
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Odhad stáří srnčí zvěře

Příspěvek od Vojta »

Co k tomu říct,tak ať ho uloví. Až zjistí,že je to skutečně roček a navíc červenej tak se bude divit. No a když už mu obeznáváš srnce,tak jsi mu mohl jednoho přenechat,když už máš dva. Nezlob se na mně,že jsem to takhle napsal,ale přijde mi zbytečný řešit jestli ho ulovit nebo ne - podle mně jednoznačně ne. Já snad neznám nikoho,kdo by takovéhleho srnce ulovil,ale chápu tu mladickou nerozvážnost.... Má to být jeho první srnec,tak ať se za něj nemusí stydět! Všechno má svůj čas a i kamarád se dočká nějakého toho paličkáře. Chce se tomu jen věnovat a chodit
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Odhad stáří srnčí zvěře

Příspěvek od zoubeek »

Už jsem mu to vysvětlil, že najdeme jiného. Toho jednoho měl střílet on, ale nevěřil si, třepal se, tak prý abych ho střelil já. Našoulali jsme ho spolu asi na 30 m. Ani po 15 minutách vysvětlování, přemlouvání, střílet nechtěl, tak co... Střílet ho tedy nebude. Já jsem se zatím doposud nesetkal s tímto případem, dvojčata, jedno slabší druhé silnější a celkem mě to i překvapilo....
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1202
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Odhad stáří srnčí zvěře

Příspěvek od Marpie »

Tak to já se setkávám s takovými případy, že je jedno ze dvojčat slabší zcela normálně.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Odhad stáří srnčí zvěře

Příspěvek od Vojta »

Přesně jak píše Marpie-naprosto běžná věc! Možná jsi měl mít více trpělivosti s kamarádem a jít na ono místo víckrát,než říct : ,nechtěl střílet,tak co...''. Ale přeju Vám ať se podaří obeznat a ulovit toho prvního srnce! Lovu zdar!
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Odhad stáří srnčí zvěře

Příspěvek od zoubeek »

Na co tam polezu víckrát? Byli jsme venku asi 10x, jednou srnec přišel, on nechtěl střílet. To tam mám chodit vícekrát a prosit ho, aby ho střelil? Nejsme malé děti... To můžeš zkoušet tak na bungee jumping, že tam vylezeš, ale neskočíš, že přijdeš příště a nebo na zkoušce na vysoké. Dneska se necítím, přijdu příště. Ale kde máš jistotu, že toho srnce ještě potkáš?
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Odhad stáří srnčí zvěře

Příspěvek od Vojta »

Teď budu asi trochu OT- Tak za prvé,jsi na diskuzním fóru,kde může každý vyjádřit svůj názfr. Za druhé by jsi se měl vyvarovat těch tvých emocí,já s tebou mluvím slušně a to samé očekávám od tebe! A za třetí,to že neuvedeš věc na pravou míru hned,je jen tvoje chyba. Že když ti něco napíšu,co jsi mohl udělat jinak kvituješ tím,že jsi to samozřejmě udělal,ale až po tom,co ti to napíšu já,mi taky nepřijde úplně ok. Pro příště to chce udávat všechny skutečnosti a mít chladnou hlavu,než se do někoho pustíš! Toto je má poslední reakce,přeber si to jak chceš.... Adminům se omlouvám za OT,ale takhle tedy opravdu ne...
SEDM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 339
Registrován: stř 21.2.2007, 11:27
Bydliště: jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhad stáří srnčí zvěře

Příspěvek od SEDM »

Pár lovců jsem už na srnce doprovázel, ale nikdy jsem nikoho k ráně nenutil, to je první předpoklad úspěšného lovu. Srnce paličkáře v tuto dobu před říjí najdu poměrně snadno, buď mám srnce obezneného a chci jej nechat kamarádovi, nebo si jej chci střelit sám a potom jej na takového srnce nevodím a najdu pro něj jiného. Tady mi to připadá, že se hledá tak trochu výmluva a potom srnec k odstřelu za každou cenu.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhad stáří srnčí zvěře

Příspěvek od Zdenek41 »

No OT svítí hodně sluníčka,ale když se tady proberu různými tématy...Svítí asi i když mrzne.Kde jsou ty časy 06-09.
Pokud něco ulovit nechcu nelovím,před všim živím,mám pokoru....
Často jsem si natáčel srnce na kameru a seděl doma u televize a rozhodoval o jeho žití.Opravdu to neni jen šroub,který se dá vyměnit,nebo ne.Je to o životě toho tvora. :wink:
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Odhad stáří srnčí zvěře

Příspěvek od Vojta »

Děkuju Zdendo, vystihl jsi to přesně a správně pochopil! Zlaté časy o kterých mluvíš už jsou asi nenávratně pryč-bohužel. No a sedm to prostě řekl otevřeně.
vtichy
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: stř 21.7.2010, 14:33

Re: Odhad stáří srnčí zvěře

Příspěvek od vtichy »

Zdenek - máš recht :wink: :wink: :wink: V.
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Odhad stáří srnčí zvěře

Příspěvek od zoubeek »

Vojta píše:Teď budu asi trochu OT- Tak za prvé,jsi na diskuzním fóru,kde může každý vyjádřit svůj názfr. Za druhé by jsi se měl vyvarovat těch tvých emocí,já s tebou mluvím slušně a to samé očekávám od tebe! A za třetí,to že neuvedeš věc na pravou míru hned,je jen tvoje chyba. Že když ti něco napíšu,co jsi mohl udělat jinak kvituješ tím,že jsi to samozřejmě udělal,ale až po tom,co ti to napíšu já,mi taky nepřijde úplně ok. Pro příště to chce udávat všechny skutečnosti a mít chladnou hlavu,než se do někoho pustíš! Toto je má poslední reakce,přeber si to jak chceš.... Adminům se omlouvám za OT,ale takhle tedy opravdu ne...
Pokud z mého příspěvku cítíš nějaké emoce, tak to se omlouvám, ale tak jsem to nemyslel. A na tohle téma asi končím. Vrátíme se k tématu Odhad stáří srnčí zvěře. Tohoto srnce tedy lovit nebudeme, protože s největší pravděpodobností bude opravdu 1letý.
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhad stáří srnčí zvěře

Příspěvek od Zdenek41 »

Ty zlaté časy jsou opravdu pryč..Pozoruji to hlavně po hranicích honitby...Ještě že máme komoru.Pohledat i chovný kus ke konci odlovu je vzácností.Inu říkám si,kde jsou ti pokorní a zvídaví myslivci,co hltali každé slovo i myšlenku.Jsou z nich dnes jen lovci.A to je i slabé slovo.Nerad bych se lovců těch co znám dotkl.Bohužel je to tak.O černé se už nemá cenu ani bavit.
Vše je o společnosti.Demokracie je krásná věc,ale tady,vždyt to všicni vidíte ještě dlouho nebude.
Zvěř je národní bohatství možná jediná po korunovačních klenotech.To co zbylo....
Rád každému poradím co se týká zvěře, lovu.Nikdy jsem s tím problém neměl.Bohužel v současné době se mi zdá,že se mi to nějak vrací trochu jinak,ale zas je to ta naše povaha česká.....
Tak sem s fotkama ne mobilem s čelistima,trofejema.Nejsem ředitel zeměkoule,ale už jsem něco viděl a zažil 30 let je skok života,ale někdo to dnes dokáže po jednom roce.....Smekám,ale daleko to takhle nedotáhnem. :wink:
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1202
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Odhad stáří srnčí zvěře

Příspěvek od Marpie »

Tak ať je to opět k tématu já dnes vyrazil opět na to místo a výsledek? Chodilo mi tam všechno možné a onen pořád nikde a když už za zhoršujících se podmínek vyšel tak mi po chvilce klekl foťák. Ale popořádku nejdřív vyšel dle mého mínění dvouletý možná tříletý šesterák. Podle postavy bych řekl dvouletý, podle masky tříletý. Ten je zde: http://marpie74.rajce.idnes.cz/mlady_sesterak/
Pak vyšli spolu dva srněčci oba podle mne ročci. Jedem šesterák a jeden špičák. Jedna špice s patrnou růží cca 7-8cm druhá cca 4cm ale ještě v lýčí. První chvíli jsem se rozhodl střílet , ale poté co jsem už měl odjištěno a natažený napínáček jsem si to rozmyslel s tím že uvidíme co z toho bude až vytluče i tu menší špičku. A řekl bych že ve zvěřině byl ten špičák trošičku silnější. Oba jsou na těchto fotkách (špičák po chvíli zašel) a vyšel potom o dost později tak je na většině fotek ten šesterák - protože docházela baterka foťáku tak něco je opět mobilem.:
http://marpie74.rajce.idnes.cz/mladici/
Pak vyšel starý pardál řekl bych 5-6let na jedné straně šesterák na druhé sice taky ale zadní výsada kratičká takže bych ho viděl tak na říji pro některého z hostů co přijedou a pokud ho neuloví oni nebo někdo jiný tak když tam bude bych ho zkusil. Dal jsem dvě fotky:
http://marpie74.rajce.idnes.cz/mazak/
A pak konečně vyšel ten špičák. Byl ze všech (co jsem fotil)nejdál a už se začínalo šeřit a nakonec klekl foťák tak fotky opět nic moc ale přeci jen už trochu lepší. Pořád si myslím že roček to není ale červík tam hlodá a protože hlodá tak ho asi nechám být.
http://marpie74.rajce.idnes.cz/Spicak/#
Po chvíli co mi klekl foťák došla tomu pardálovi trpělivost a všechnu tu omladinu kolem něj vyhnal.
Pak vyšly ještě další kusy za velkého šera i nějaký velmi silný srnec, spousta kusů byla v dálce ale to už jsem nefotil.
Tak jak hodnotíte Vy ostatní ty jednotlivé srnce - shodneme se na nich nebo máte jiný názor?
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
Odpovědět