Vyhazovák ZKK 600

Vše o kulovnicích a malorážkách
losthorizon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: ned 22.11.2009, 20:26

Re: Vyhazovák ZKK 600

Příspěvek od losthorizon »

Ano, to s tím řidičákem je sice pravda, ale tohle:
TomF píše:A mě bylo divné, že pojistka nejde zajistit
to už považuji docela za problém!
TomF
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 22.1.2013, 14:45

Re: Vyhazovák ZKK 600

Příspěvek od TomF »

Jo to jsem napsal hovadinu, nějak jsem se nad tím nezamyslel :D Každopádně to vypadá jak z jednoho kusu. Jak to tam teda drží? Našroubované?
TomF
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 22.1.2013, 14:45

Re: Vyhazovák ZKK 600

Příspěvek od TomF »

losthorizon: můžeš mi to vysvětlit co se ti na tom nezdá?
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Vyhazovák ZKK 600

Příspěvek od zispo »

Jak to tak čtu tady, tak se děsím. Proč to proboha neodneseš nějakému puškaři! Přece jen je to zbraň a po tvém zásahu můžeš ještě někomu ublížit a nebo sám sobě. Nechápu to. Neexperimentuj pokud tomu nerozu
umíš tak se do toho nepouštěj. Snad my dají i ostatní zapravdu.
TomF
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 22.1.2013, 14:45

Re: Vyhazovák ZKK 600

Příspěvek od TomF »

Mě se líbí, jak jste všichni školení docenti. Jestli s každou kravinou běháte za puškařem tak prosím, já Vám to neberu, ale mě to necpěte. Zase taková věda to není a že nevím jak drží rám závěru s hlavní? No a co jako? Kdybych to potřeboval vědět, tak se zeptám! Pořádně si přečtěte kde byl problém a pak něco pište - čep vyhazováku jezdil v díře sem tam a blokoval zarážku pojistky, tím pojistka nešla zajistit. Už nejezdí, všechno funguje jak má. Zabralo mi to necelou hodinu a ušetřil jsem za puškaře, který ani nevím kde tu v okrese je. Tak nechápu co tu ze mě všichni děláte debila...
Ještě bych chtěl poděkovat pufrovi za rady, pomohlo mi to, díky moc.
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Vyhazovák ZKK 600

Příspěvek od zispo »

Budu reagovat na kolegu TomF. Kolego jde vidět bez urážky že nevíte jak zbraň pracuje. Nikdo z vás hloupého nedělá. Toto je forum kde se radíme a předáváme si zkušenosti. Jen my přijde že, jste mohl neopatrností a nebo neznalostí způsobit sobě problém. Kolikrát stačí více dotáhnout šroubek a zbraň při nárazu sama vystřelí. Neberte to jako osobně, ale zbraň zasažená domácím kutilem je vždy nebezpečná. Je to z bráno z mého pohledu tak snad to tak i vezmete. Asi nejlepší bi bilo část tohoto tématu úplně odmazat. Omlouvám se, že jsem od tématu.
xxxxx
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: pon 18.4.2011, 21:23

Re: Vyhazovák ZKK 600

Příspěvek od xxxxx »

mhhh...tak to je vrchnák.... :D
TomF
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 22.1.2013, 14:45

Re: Vyhazovák ZKK 600

Příspěvek od TomF »

zispo: nejsem si vědom toho, že bych nevěděl jak zbraň pracuje. Aneb chlapík neví jak držeji brzdové destičky na tom kovovém třmenu a přeci je vymění - podle vaší logiky je to stejné, může ohrozit sebe i ostatní ale jezdí. Ty obavy bych pochopil kdyby se mluvilo o nějakém upravování zbraně (zjemňování napínáčku/spouště atd.). O tom se nemluví. Jednalo se pouze o opravu a uvedení do původního stavu. Navíc ZKK není nijak složitá oproti jiným zbraním stejné katgorie.
sailormoon81
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: stř 01.2.2012, 9:00

Re: Vyhazovák ZKK 600

Příspěvek od sailormoon81 »

otec mal podobný problém s CZ 550 lux, neviem či je to rovnaké ako u ZKK ale jednoducho ten jazýček čo vyhadzuje nábojnice sa nevysúval von. Otec si to ani nevšimol, všimol som si to až ja tak som ho jemnučko pílníkomz boku pohladil a od vtedy je všetko OK.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Vyhazovák ZKK 600

Příspěvek od pufr »

Pokud ten čep vyhazovače vylézal do dráhy pojistky na druhé straně nebyl s velkou pravděpodobností originální :?
Pufr
TomF
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 22.1.2013, 14:45

Re: Vyhazovák ZKK 600

Příspěvek od TomF »

pufr: no možné to je, opravdu mi nejde na rozum proč je to takhle provrtané skrz. Každopádně ten čep se do jednoho kladiva obtiskl, takže to kvalitní kousek oceli bude.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Vyhazovák ZKK 600

Příspěvek od pufr »

Do slepé díry se dávají jen ty čepy, které se už nikdy nebudou rozebírat - což určitě není tento případ. Spíš mám dojem, že origo měl mírně "natemovanou" hlavu . nějak obdobně, jak sis poradil ty (ale už jsem tu pušku dlouho nerozebíral, možná se pletu)
Pufr
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Vyhazovák ZKK 600

Příspěvek od kojot »

Mám problém malinko opačný, i když dosti příbuzný. Při rekonstrukci ZKK 601 jsem trochu přefrézoval fortunkou břit vytahováku. Sice spolehlivě vytahuje, nicméně nábojnici nedrží tak dokonale, tudíž při zpětném pohybu závěru a nárazu na vyhazovák NBC jen vypadne a zůstane ležet na podavači nábojové schránky. ¨

Dostal jsem informaci, že by měl pasovat na short závěr ZKK 601 vytahovač z klasiky CZ 550. Tuto skutečnost si mohu ověřit sice sám, ale kdyby s tím měl někdo nějakou zkušenost, abych to zbytečně nemontoval, bylo by to fajn. Druhou variantou je nechat udělat na břit vytahovače mikronávar laserem cca 0,4 - 0,6 mm a opatrně doleštit. Co poradí zainteresovaní?

Vytahovač na ZKK již ve zbrojovce údajně k sehnání není a jeho výroba by byla zbytečně nákladná.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1410
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Vyhazovák ZKK 600

Příspěvek od Choochoo007 »

Ja kupoval vytahovac na CZ 550 v podnikove prodejne CZUB v Praze za 800Kč. Takze bych to videl na to co bude levnejsi.
Zkusenost se zamenou na ZKK nemam, jednalo se o zamenu na 550. Vzdyt to musi jit odmerit, jestli tam nejsou rozdily ne? Taky asi bude otazka jak bude vyroben drapek (brit). Je ale fakt , ze co jsem dostal s novou 550 vypadal jak prebrouslej rozbrusem a nektera patrona se pri malo razantnim zasouvani zaveru za drapek nezasekla, novej o cca 10let pozdeji vypadal mnohem lepe a uvedeny problem jsem nemel.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Vyhazovák ZKK 600

Příspěvek od kojot »

Obě kulovnice mám doma, nicméně doma nejsem, proto jsem chtěl něčí zkušenost, abych vytahovač z CZ 550 případně jen objednal. Dneska se k tomu snad dostanu, tak to poměřím, případně rovnou přehodím, načež se podělím o výsledek. Kdyby to nesedělo (ani po drobné úpravě), nechám tam udělat ten zmiňovaný návar.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Odpovědět