myslivec vs. pes

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.

Kdo je vinen?

Anketa končí za čtv 16.7.2009, 8:02

majitel psa
2
5%
střílející myslivec
10
24%
oba
29
71%
 
Celkem hlasů: 41
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

No vzhledem k tomu ze mi Andy zavrel vlakno jako double tak to dam sem jeste jednou.
Ale zase riskuji ze mi to smaze nebo dostanu napomenuti ze to je OT. :-)


Davam to sem ani ne tak kvuli diskuzi o tom ze dedek zastrelil psa (at uz umyslne nebo opravdu nevedel na co strili, to je snad bez komentare) ale jak hezky se k tomu vyjadrilo asi 85% prispevovatelu myslivosti (na dane tema).
http://www.myslivost.cz/RadimeSi/detail ... 6&rok=2009

Fakt jsem se bavil. Stoji za to si to precist. Me uplne fascinuje to, ze vetsina myslivcu ma plnou hubu kecu o tradicich a etice. Ale ja udelat to ze slovim prase z auta, dojedu si pro neho, nalozim a odvezu, tak se na mne usporada zase inkvizice. Jsem prazak, nemyslivec a kdo to kdy videl lovit z auta. No az na par vyjimek se o tom na myslivosti nikdo nezminil.
Dalsi pozoruhodna vec je, ze ac reportaz probehla na CT nikoli na bulvarni Nove, tak se prohlasi ze u toho nikdo nebyl. Nebo ze pred kamerou kazdy mluvi jinak. Par pisatelu jasne dedka odsousili, ze, dle jeho vlastni vypovedi, nepoznal na co strili. teda poznal, strilel na prase ale ejhle, prisel Merlin a udelal z nej psa.
Ostatni, vetsinou velice vazeni prispevovatele do radime si, hledali omluvy. Pes tam nemel co delat, majitel psa je divnej, sel vencit psa v prosinci o berli v 1900, urcite lze, cert vi jak to bylo.
Proste mraky vymluv, kde vsude jinde byla chyba. Vite ono je to tezky, mit skoro 80let, byt po operaci oka, po tme, se spatnou optikou, to je hned, musim strilet jinak bych ho nemusel dostat.
je divne chodit vencit psa v 1900 pred tim nez jdu spat, ale neni divne sedet v aute v prosinci (nevzpominal ze by si musel stahovat okenko) takze navlecenej do zimnich hadru a mit flintu na zadni sedacce?? no to mi pripada vic jako lez nez jit vyvencit psa vecer.
Vsichni si stezujete (mam namysli myslivce) ze myslivci maji povest ve spolecnosti takovou jakou maji. A ze se vzdy najde shnile jabko, ktere tu povest kazi. No myslim si ze to je jinak. vseobecny postoj vetsiny pisatelu v tomto tematu na myslivosti jasne ukazal ze to neni v jednotlivcich ale v pristupu a chovani vsech.
Myslivci by meli zacit od sebe. v tomto pripade mel byt dedek karne potrestan a vyloucen ze sdruzeni, prijit o ZP a doktor co mu dal prohlidku mel prijit o praxi (v pripade, ze je pravda to co rekl) a myslivci by od neho meli (alespon verejne) vzit distanc. v pripade ze psa smaznul umyslne to mel priznat a nest dusledky.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: myslivec vs. pes

Příspěvek od Lotr »

Nechci zakládat nové téma, dám to sem - názor druhé strany :

http://bockova.blog.idnes.cz/c/98082/Do ... vubec.html
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: myslivec vs. pes

Příspěvek od johnyc77 »

TO Shiva - Plně s tebou souhlasím.. i já jsem po operaci oka, když jsem měl v 6-ti letech úraz.. Dodnes na něj vidím do půl metru a to ještě rozmazaně.. Ale teď co chci říci.. Když jsem byl na lékařské prohlídce, musel jsem mít speciální oční vyšetření.. prostě doktoři si museli být 100% jistí, že druhé oko vidí dobře.. Dělali mi všelijaké vyšetření jak prostorového vidění, tak ostrosti apod.. Měl jsem strach, že mi ho nevydají, ale nakonec to dopadlo dobře.. Takže s tebou a tvým názorem souhlasím..
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: myslivec vs. pes

Příspěvek od Shiva »

2 Lotr
ta diskuze jasne ukazuje jaky nazor ma spolecnost na myslivce. Pani pisatelka je na par facek, ale asi ji to psani dobre vynasi. Ale za tento trend si myslivci mohou jednoznacne sami. Mnohokrat jsem napsal, ze se nechovaji jinak nez ostatni v teto republice. Ale lisi se tim, a nemyslivcum to davaji zatracene najevo, ze jsou "uzavrena" spolecnost, nosi zbrane, mohou strilet atd. zbytecne se rozepisovat.

2 johnyc77
nejak mi unikl smysl prispevku.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: myslivec vs. pes

Příspěvek od johnyc77 »

johnyc77 píše:TO Shiva - Plně s tebou souhlasím.. i já jsem po operaci oka, když jsem měl v 6-ti letech úraz.. Dodnes na něj vidím do půl metru a to ještě rozmazaně.. Ale teď co chci říci.. Když jsem byl na lékařské prohlídce, musel jsem mít speciální oční vyšetření.. prostě doktoři si museli být 100% jistí, že druhé oko vidí dobře.. Dělali mi všelijaké vyšetření jak prostorového vidění, tak ostrosti apod.. Měl jsem strach, že mi ho nevydají, ale nakonec to dopadlo dobře.. Takže s tebou a tvým názorem souhlasím..
doktor co mu dal prohlidku mel prijit o praxi (v pripade, ze je pravda to co rekl)...
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: myslivec vs. pes

Příspěvek od Shiva »

jo tak, ted rozumim.
ale jak rikam, zalozil jsem ten thread kvuli tomu jak se k tomu postavili myslivci. to mi zarazilo.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: myslivec vs. pes

Příspěvek od johnyc77 »

Jo to mě taky.. Nechápu, že někdo dokáže omlouvat tím stylem - ten pes tam neměl co dělat.. A taky tim, že je strejda zvyklej na zákony, který byly před 20-ti lety.. Snad když chce používat zbraň, tak musí mít taky nějaký znalosti.. Ale teď už je to jedno.. Nebudem to rozebírat nemá to cenu.. :wink:
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: myslivec vs. pes

Příspěvek od Shiva »

jo s tim mohu jen souhlasit.

rad bych aby to bylo tak nejak trochu pouceni pro mysliveckou komunitu. Hledat priciny u sebe, vim je to tezke.

prijedes na sraz???
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: myslivec vs. pes

Příspěvek od johnyc77 »

No jelikož nevím co jak bude a abych se přiznal ani nevím kde je, tak asi ne... :oops: Já bych to všechno hrozně moc rád viděl, protože mě střelectví zajímá, ale je mi 19 (nemám žádné znalosti) a nevím jestli bych do Vaší party zapadl.. Vím, že to není o tomhle, ale zas nevím jak to tam chodí a tak.. Prostě měl bych z trošku strach.. :)
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: myslivec vs. pes

Příspěvek od Shiva »

jeeee, prosim te, normalne prijed. nikdo te neukousne a myslim si, ze po prvni ucasti, zadnou dalsi nemines a vzdy se budes tesit.

viewtopic.php?f=23&t=3058

tady mas odkaz. Nevim kde bydlis a jak to mas daleko.
http://www.mapy.cz/#mm=FP@ax=136589296@ ... 42872@z=17

No jestli jsi z domazlic, tak trochu z ruky. kdyz se dostanes do prahy, tak te mohu vzit do auta.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: myslivec vs. pes

Příspěvek od johnyc77 »

A můžu se zaptat jestli jsou nějaký podmínky?? Díky
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: myslivec vs. pes

Příspěvek od Shiva »

Pis do tematu Podzimni sraz lovectvi
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Odpovědět