Remington 770

Vše o kulovnicích a malorážkách
jirkam
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: stř 19.5.2010, 17:07
Bydliště: východní hranice vysočiny

Re: Remington 770

Příspěvek od jirkam »

tak dobrý :-) a co tam máš za optiku a na jakou vzdálenost si střílel?
Kaiser
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pát 11.6.2010, 15:24

Re: Remington 770

Příspěvek od Kaiser »

Optika je originál 3-9x40 Bushnell s nitkovým křížem. Nastřelená byla na 50m (páč sem byl línej chodit přikrčenej tunelem 100m k terči a pojezd terče je na Kapslovně jen do 50m). Běžící kanec je v Písku také na 50m. Pomalu je 4m/s a rychle asi 8m/s v průseku cca 10m.
nisus1
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 12.5.2010, 22:11

Re: Remington 770

Příspěvek od nisus1 »

to Kaiser.

Ahoj, jen jsem se chtěl zeptat jestli nemáš problém s nabijením. Když jsem jí nastřeloval, SB - 308 Win, stávalo se mi, že mi nešel po výstřelu otevřít závěr. Musel jsem do něho klepnout, abych mohl znovu přebít.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Remington 770

Příspěvek od Leon »

já jsem s winchester Silvertip neměl žádný problém přebíjelo se lehce a plácaly jsme z toho i barnaul a taky žádný problém asi měly soudruzi někde větší tolerance :lol:
CZ 550 american 308win.
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Re: Remington 770

Příspěvek od Pavel.x »

Kaiser píše:Běžící kanec je v Písku také na 50m. Pomalu je 4m/s a rychle asi 8m/s v průseku cca 10m.
to jsi byl na střelnici Provazce? já tam taky chodím a chtěl bych si to na běžícího kance vyzkoušet ale minulý rok nikdy nebylo otevřené. To jsi domlouval se správcem předem nebo až přímo na místě?

Díky za odpověď
Kaiser
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pát 11.6.2010, 15:24

Re: Remington 770

Příspěvek od Kaiser »

To nisus1: Střílel jsem 14 ran asi během 20 minut (střídali jsme se s kolegou). Celou dobu flinta fungovala bezvadně, ale po posledním výstřelu (opravdu po tom 14) jsem také nemohl otevřít závěr. Předpokládal jsem, že je to horkou hlavní. Nechal jsem jí asi 5min. a pak po mírném klepnutí rukou na závěr šla nábojnice ven. Od té doby zas vše v normálu. Byl u toho i p. Bláha - správce střelnice a taky se přikláněl k názoru, že to nejspíš bylo horkou hlavní nebo prý druhá možnost byla, že se po výstřelu trochu víc nafoukla hilzna v nábojový komoře. Při nastřelování jsem vystřelil asi 8 ran a problém nebyl. Zatím jsem střílel jen s patronami SB 308Win.

To: Pavel.x: Ano. Byli jsme s kolegou v Provazcích. To prase je fakt zábava a byl jsem domluvený předem (asi 10dní) s panem Bártou telefonicky. Jenže po příjezdu se ukázalo, že na nás pan Bárta stejně zapoměl. Ale problém žádný nebyl. Střelnice byla volná. P. Bárta mi sám poradil, abych mu volal tak 2-3 dny předem a o prázdninách mají prý menší provoz a víc času pro veřejnost.
nisus1
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 12.5.2010, 22:11

Re: Remington 770

Příspěvek od nisus1 »

to Kaiser. - je fakt že jsem střílel cca 16 ran. Ale udělalo mi to hned při první ráně. Nedokážu si představit, kdyby se to stalo při naháňce. Ale na druhou stranu se stím čověk musí smířit, když si koupil zbran za cca 13 000,-. Mám také 308 win a střílel jsem SB. Třeba se to časem srovná.
matzer
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: pon 29.8.2011, 21:30

Re: Remington 770

Příspěvek od matzer »

nisus1 píše:to Kaiser. - je fakt že jsem střílel cca 16 ran. Ale udělalo mi to hned při první ráně. Nedokážu si představit, kdyby se to stalo při naháňce. Ale na druhou stranu se stím čověk musí smířit, když si koupil zbran za cca 13 000,-. Mám také 308 win a střílel jsem SB. Třeba se to časem srovná.
Měl jsem stejný problém (SB - .308Win, SPCE 11,7g)...ale vyřešilo to Geco! :wink: SB má za 1.)"nepřesně" udělaný nábojnice (délka); za 2.) jinej materiál nábojnic než např. u Geco, díky kterýmu se nábojnice "blbě" roztáhne a tím se zasekne v komoře...jinak určitě to nebude hlavní! Jeden známej řek, že Rem. to dělá tak přesně že českej náboj neskousne :) . Od víc lidí sem slyšel že Rem nechce SB, i od prodejce...přechod ze SB na Geco není díkybohu tak finančně znatelnej
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Remington 770

Příspěvek od Zbrojovák »

nisus1 píše:to Kaiser. - je fakt že jsem střílel cca 16 ran. Ale udělalo mi to hned při první ráně. Nedokážu si představit, kdyby se to stalo při naháňce. Ale na druhou stranu se stím čověk musí smířit, když si koupil zbran za cca 13 000,-. Mám také 308 win a střílel jsem SB. Třeba se to časem srovná.
V takových případech je velice vhodné detailně prohlídnout vystřelenou nábojnici, všímat si nenormálních deformací a stop po vytahování z komory. Detailní prohlídka a následné vyčištětné komory, samosebou taky není od věci.
Daný případ by se neměl stát nikdy, pokud je vše tak jak má být a komora je před střelbou vyčištěna. Pokud se to bude opakovat anenalezne se viditelná příčina, doporučuji promazat lehce před lovem nábojnice (střelu ne), a to nejlépe olejem s přídavkem teflonu, nebo breakfree CLP6.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Remington 770

Příspěvek od zispo »

Jak píše kolega Matzer měl jsem tento problém u Howi a to že nešli z nábojové komory. Vlivem měkkého materiálu nábojnic.Veškerý problém vyřešil nákup jiných nábojnic. Tento problém se stává až od tohoto roku, dřívější výroba to nedělala. Jak píše Zbrojovák jen né teflonovej olej toho se nezbavíš i když ho dáš jen na nábojnici. Pokud se tohoto oleje chcete zbavit tak zase jen chemicky.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1410
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Remington 770

Příspěvek od Choochoo007 »

Proc ne teflonovej? cemu muze tolik vadit? Vim ze silikonovyho oleje se tezko zbavujes ale tim pusky snad nikdo nepatla.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: Remington 770

Příspěvek od Žanek »

. pardon
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Remington 770

Příspěvek od Leon »

Zbrojovák píše:
nisus1 píše:to Kaiser. - je fakt že jsem střílel cca 16 ran. Ale udělalo mi to hned při první ráně. Nedokážu si představit, kdyby se to stalo při naháňce. Ale na druhou stranu se stím čověk musí smířit, když si koupil zbran za cca 13 000,-. Mám také 308 win a střílel jsem SB. Třeba se to časem srovná.
V takových případech je velice vhodné detailně prohlídnout vystřelenou nábojnici, všímat si nenormálních deformací a stop po vytahování z komory. Detailní prohlídka a následné vyčištětné komory, samosebou taky není od věci.
Daný případ by se neměl stát nikdy, pokud je vše tak jak má být a komora je před střelbou vyčištěna. Pokud se to bude opakovat anenalezne se viditelná příčina, doporučuji promazat lehce před lovem nábojnice (střelu ne), a to nejlépe olejem s přídavkem teflonu, nebo breakfree CLP6.
příčina je jednoduchá jiná technologie výroby nábojnic a problém se dá vyřešit jednoduše nekupovat SB dokud to nevyřeší vyměnil jsem dvě krabice XRG za MATCH se kterými jsem byl dřív spokojený a bylo to stejný vystřílel jsem je na střelnici tam je na to čas a s jinou municí problém není :wink:
CZ 550 american 308win.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Remington 770

Příspěvek od motolada »

Dnes jsem ji opět držel v ruce v kamenném obchodě:cena 10990,-i s optikou :!: :!: Pro nerozhodné :lol:
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Remington 770

Příspěvek od motolada »

Pánové je to 770 pro leváky nebo se pletu
http://www.youtube.com/watch?v=jZLvH2C9 ... re=related
Odpovědět