Remington 770

Vše o kulovnicích a malorážkách
nisus1
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 12.5.2010, 22:11

Remington 770

Příspěvek od nisus1 »

Dobrý den, mohl by mi někdo napsat zkušenosti jak jste spokojení s touto zbraní na lov a v jaké ráži? Budu střílet převážně srnčí.

Díky za odpovědi.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Remington 770

Příspěvek od Leon »

minulý týden jsem jí nastřeloval krátká pažba mám 183cm strašně malá pojistka z neopracovaného výlisku muselo by se to dodělat a pro někoho možná tvrdá spoušť nemá to napínáček přesnost na moje ruce v pohodě 5cm na 100m s winchester silvertip 11,7g byl na tom nějaký číňan 3-10x50 tak že za dvanáct tácu to jde to moje CZ 550 american je se silvertipem na 7-8cm nevím proč asi jí silvertip nechutná :D se SAKO super hammerhead jsem na 3-5cm na 100m
CZ 550 american 308win.
nisus1
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 12.5.2010, 22:11

Re: Remington 770

Příspěvek od nisus1 »

A doporučil by si ji na lov jako hlavní kulovnici ?
jirkam
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: stř 19.5.2010, 17:07
Bydliště: východní hranice vysočiny

Re: Remington 770

Příspěvek od jirkam »

jen tak, že se do toho pletu . . .
mít kulovnici s plastovou pažbou si říká o posměch - vypadá to jak špuntovka (ale asi není problém si ji nechat udělat)

jako jednu z levných kulovnic co nabízí rusové je Toz Tula 122 / hlavně mají tvrdochrom i zevnitř ( měla by to být něco jako baikalské brokovnice - nezničitelná pracovní zbraň . . . ale ještě jsem neslyšel posudek nikoho kdo ji měl)
a z fotky nevypadá zas tak zle

jinak všude se píše o tom, že remington 770 vyniká svojí přesností - ale jaká bude přesnost po 500 výstřelech??? nezmizí u někoho drážkování - přece jen je to "levná zbraň"
a co ten puškohled co k tomu dávají? má vůbec skleněný čočky?
nisus1
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 12.5.2010, 22:11

Re: Remington 770

Příspěvek od nisus1 »

To nevím, každopádně jsem si jí včera objednal. Až nastřílím ( tedy možná nastřílim) 500 ran, určitě dám info o stavu vývrtu :wink: . Myslím že pro někoho kdo má omezené finance, staví barák a nemá tátu ani dědu myslivce, aby mohl podědit nějakou kulovnici by to mohl být docela dobrý kompromis.

O té optice si osobně také myslím že nebude nic moc, pokusím se sní tuto sezónu odstřílet a příští rok zainvestovat a koupit pořádnou.
losthorizon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: ned 22.11.2009, 20:26

Re: Remington 770

Příspěvek od losthorizon »

jirkam píše:jen tak, že se do toho pletu . . .
mít kulovnici s plastovou pažbou si říká o posměch - vypadá to jak špuntovka (ale asi není problém si ji nechat udělat)
Nezlob se na mě, ale o posměch si spíš říká tvůj výše citovaný příspěvek. Ano, dřevo je tradiční surovinou pro pažby, je (někdy) krásné, ale též náročnější na údržbu a citlivé na zacházení. Takže plast má své opodstatnění a rozhodně není důvodem k posměchu. Ano, může se líbit a zrovna tak nemusí. Ten komu se plast nelíbí a nevyhovuje mu, si ho prostě a jednoduše nepořídí, ale kdo by se někomu smál kvůli plastové pažbě je duševní trpaslík. To píšu jako spokojený uživatel několika dřevěných pažeb! Sorry za OT...
Kvalita 770ky asi odpovídá ceně, je to vlastně spotřební zboží, které se neopravuje a když přestane sloužit, tak se vyhodí. Taková je praxe v usa. Ale špatná určitě není a svou práci si odvede!
jirkam
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: stř 19.5.2010, 17:07
Bydliště: východní hranice vysočiny

Re: Remington 770

Příspěvek od jirkam »

to losthorizon:
No já jsem si ji taky chtěl koupit, ale právě jeden známej si pořídil flintu s plastovou pažbou a chlapi si z něho prej dělaly srandu (prostě že má špuntovku - holt čeští myslivci na to nejsou zvyklí).
JInak plast má výhody oproti dřevu i v přesnosti střelby - vlivem vlhkosti se nikdy neopře o hlaveň a nevychýlí ji.

No já jsem na tom finančně taky docela zle a začínám s myslivostí. Takže přemýšlím mezi kulovnicemi české zbrojovky (na prodejnách jsou slevy na modely se staršími pažbami), zastavy (M70), remingtonu (model 798 - ale je to defakto zastava), toz tuly ( toz 122) a nebo ještě komisní ZKK 600.
nisus1
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 12.5.2010, 22:11

Re: Remington 770

Příspěvek od nisus1 »

Taky jsem slyšel pár posměšků na plastovou pažbu. Ale dělám myslivost sám pro sebe, se zbraní budu stýílet taky jenom já, tak proč si nekoupit zbraň, která se mi líbí a hlavně na kterou mám.

A je si se mi někdo s těch starších a nebo i mladších směje, to opravdu neřeším. :D
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: Remington 770

Příspěvek od Žanek »

A co nová K98 ze zbrojovky Holice - je to samozřejmě stále to původní staré Brno s jeho původními nectnostmi, ale použitelné to rozhodně je - základní model stojí 12.990,-
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
nisus1
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 12.5.2010, 22:11

Re: Remington 770

Příspěvek od nisus1 »

Taky jsem na ní koukal, ale není to můj tip. 8)
josse
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 132
Registrován: sob 22.5.2010, 20:30

Re: Remington 770

Příspěvek od josse »

taky jsem se nějakou dobu zajímal o tuto kulovnici jsem student a chtěl jsem ji na plnotučne sřileni na střelnici ...
podle prodejce na ni měly byt ošizene a teď cituji "některé povrchové upravy" osobně v ruce jsem ji neměl ale kamarád tvrdil že je celkem normální akorát toho "plastového tam je moc"

a co si myslím o opotřebení pochybuju že by si to remingtong liznul ... životnost bude nižší než u standardní produkce ale i tak 500 ran? :lol: :lol: :lol: až ji někdo ostřílíte tak že bude nepoužitelná tak mi dejte vědět...

puškohled asi určitě nebude nic extra ale svemu učelu poslouží dobře i vice než jednu sezónu a stuji zato aspoň kvůli te montaži ta bude dobra a pujde používat i dál ...
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Remington 770

Příspěvek od Leon »

možná by bylo lepší kdybys jí někde okouknul a pak poreferoval :D jinak puškohled tam je Burris 3-9x40 asi Fullfield II obraz to mělo slušný čistý montáž je hliník a puškohled tam je nalepený na lepících páskách měl jsem to sundaný když jsem mu ten puškohled dával na 223rem. a povrchovka je v pohodě je to sice na omak hrubý ale nerezaví to ani po těch akcích loni na horách si nestěžoval. Tak že jak jsem napsal za ty prachy slušná flinta a keci jsem nepozoroval žádný to jsem se čuměl všichni se ptali jak to bylo drahý nikdo nechtěl věřit co to stálo :lol: :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
josse
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 132
Registrován: sob 22.5.2010, 20:30

Re: Remington 770

Příspěvek od josse »

pravě že jsem se o ni jednu dobu živě zajímal škoda že jsem smazal mejly o prodejce
jinak emeričeni dělají všechny montáže z duralu ať to jde na 22. nebo 50.
nisus1
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 12.5.2010, 22:11

Re: Remington 770

Příspěvek od nisus1 »

Už se těším až příjde.Obědnal jsem si jí v ráži 308.Win., tak jsem zvědav.
Kaiser
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pát 11.6.2010, 15:24

Re: Remington 770

Příspěvek od Kaiser »

V pondělí 7.6. jsem jí nastřelil v Kapslovně. V úterý jsem s ní byl v Písku zkusit pohyblivý terč. Nechybila. Pokud to nebyla desítka byla to moje chyba. Zatím naprostá spokojenost. 500 ran nevystřelím do konce života, tak jak bude vypadat vývrt asi nebudu moci napsat.
Odpovědět