První lovecká kulovnice...

Vše o kulovnicích a malorážkách
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od Leon »

tak to jsi měl hodně velký štěstí mě tam přinesli tři na pult a akorát u jedné se nesekal při rychlým přebití tak jsem si jí vzal
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od figi »

Já je samozřejmě zkoušel bez nábojů :D :D :D
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
vhool

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od vhool »

uz jsme sice OT tak jen opet upresnim,figi opet slovickaris a me uz to dost nudi ... on zver u nove bude slusne chodit i u cinskeho norrinca ovsem s nabojem v komoe uz ten zaver nemusi byt az tak uplne ready a na pulte nezjistis zaverove vule a staci se podivat na dilenske zpracovani predrazene CZ 550 pro cesky trh a na standart treba u toho nejlevnejsiho remingtnu ...otazkou je co si predstavujes pod pojmem kvalitni chod zaveru...ja beru nejen zaver ale zbran jako celek a nerikam ze CZ 550 je spatna zbran ...sam jednu vlastnim ...jenze aby byla i kvalitni tak osm z deseti potrebuje z krabice na leceni k puskari :wink:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od Leon »

a to myslíš že jsem měl na nádraží terč nebo co ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: pokud má závěr takovou vůli že se při rychlým otevření a zavření seká a prodavač mi ještě radí že musím víc zatlačit tak to je nářez ale ta co jsem si vzal maká v pohodě nevím jestli to byla vrácenka ty dvě byli rok 09 a ta co mám je 07 jestli to číslo na hlavni a závěru je rok výroby
CZ 550 american 308win.
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od Michal P »

Jen k tomu ladění nové 550 z krabice. Né osm z deseti musí k puškaři, ale deset z deseti musí kpuškaři, pokud chci zbraň ze které budu mit při používání radost. Vím o čem mluvím CZ 550 mám dvě a jsem spokojený, ALE obě jsou po vyndání z krabice upravené u puškaře. Když si kolikrát vemu flintu kolegy, která je nová a bez úprav puškaře, tak se divím, že s ní něco trefí. Já bych jí vzteky rozmlátil o první habr. Myslím si, že vyladěná CZ 550 u dobrého puškaře bude dobře sloužit po celý život.
Jápamek
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: pát 11.3.2011, 12:17

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od Jápamek »

Opět pár zajímavých informací, ale jak řikám, už jsem rozhodnutej. Bude to Rem 770 v 308W a hotovo... 8) Jako první lovecká kulovnice, která má být jak pracovní tak lovecká, tak bude vyhovovat... A už mi nikdo nedávejte nic do hlavy :) :) :)
Jinak jsem pokukoval i po 700 VTR, ale jsem finančně omezenej (netvrdím, že jen finančně :lol: ), která mě velmi zaujala.
vhool

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od vhool »

to japamanek: ...rada 700 je zase uplne jinde ...je to jina liga nez 770 :wink: kazdopadne rem v razi 308W ma kratky zaver takze to bude chodit v poho,na to dam krk (Rem dela kratke a dlouhe zavery dle raze)
vhool

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od vhool »

to michal P.: ja na svou CZ 550 taky nedam dopustit...ale je prekopana od zakladu :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od figi »

Takže CZ 550 raději nekupovat, pokud není po ruce výborný puškař.
Ale stejné diskuse jako je tato se vedou právě o R 700 na US fórech ...
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od Michal P »

To Vhool:
Mě to nikdy nepřišlo, že mám v něčem upravenou flintu, do té doby než jsem vzal do ruky flintu přímo z krabice, potom jsem si začal vážit toho, co mě můj puškař vozí a divit se, že je možné pustit na trh takový polotovar. :shock:
vhool

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od vhool »

figi píše:Takže CZ 550 raději nekupovat, pokud není po ruce výborný puškař.
Ale stejné diskuse jako je tato se vedou právě o R 700 na US fórech ...
opomijis jednu dulezitou skutecnost: v usa je trosku vyssi standart "normalu" a tamni strelci nepochopi to ze zbran vyrobena v cz urcena pro trh v cz je kvalitativne jinde nez pro export stejne tak jako nasi strelci nepochopi ze zbrane pro usa jsou kvalitou na stejne urovni jako ty na export ... a pokud to srovnam s automobily tak to kvalitnejsi zustava tam a horsi jde do evropy.kazdopadne je zhovadilost srovnavat diskuze strelcu z usa s diskuzi strelcu v evrope,oba svetadily maji trosku jinou filosofii co se zbrani tyka ...to myslim vseobecne a k tomu by mohl rici vice kolega ktery tam zije a na forum sem casto prispiva :wink:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od figi »

Tak o tom vyšším standardu normálu silně pochybuji. :lol: :lol: :lol:
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
vhool

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od vhool »

figi píše:Tak o tom vyšším standardu normálu silně pochybuji. :lol: :lol: :lol:
pro ty pomalejsi mysleno tak, ze si tam nikdo kdo chce neco prodavat,nedovoli delat vyrobky a prodavat v tak sirokym spektru kvality :wink:
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od johnyc77 »

Chlapi já nevím, že furt do sebe šijete.. :) stejně si každej hlídáte tu svou pravdu.. tak už to utněte.. :wink: :D flintám zdar
Jápamek
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: pát 11.3.2011, 12:17

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od Jápamek »

Souhlasím s názorem. Mám v USA 2 známé a o trhu je tam známo, že pokud uděláš šmejd, tak jsi v prdeli, protože za tebou stojí další řada výrobců, který se snažej uživit a tím pádem i prodávat něco lepšího.A pokud je známo, tak amíci jsou policejní stát, zbraň tam nosí každej první a ta zbrojovka by asi nefugovala kdyby vyráběla šmejdy...
Toť můj názor...
Odpovědět