Puskohled Meopta ZD 3-12x50

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
SAKO
Častý návštěvník
Příspěvky: 92
Registrován: ned 21.10.2007, 3:32
Bydliště: Praha

Puskohled Meopta ZD 3-12x50

Příspěvek od SAKO »

Mate nekdo vetsi zkusenosti s timto puskohledem? Chci to na REM VLS 243Win., zadna sportovni strelba, obcas do reviru na vetsi dalky a jen tak pro radost. Muzu sehnat VX-III 4,5 - 14 X 50 Illum. Ret. za 18k, jde mi ale trosku i o svetelnost, vim, ze Leupold je Leupold, co ale to ZD? Dik. [/b]
Vojtěch
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: ned 23.9.2007, 17:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Puskohled Meopta ZD 3-12x50

Příspěvek od Vojtěch »

SAKO píše:Mate nekdo vetsi zkusenosti s timto puskohledem? Chci to na REM VLS 243Win., zadna sportovni strelba, obcas do reviru na vetsi dalky a jen tak pro radost. Muzu sehnat VX-III 4,5 - 14 X 50 Illum. Ret. za 18k, jde mi ale trosku i o svetelnost, vim, ze Leupold je Leupold, co ale to ZD? Dik. [/b]
Tak jsem zvědav co se tu strhne za diskusi, měl jsem naprosto to samé dilema a nakonec to bude ten Leupold. všichni oslovení mě ujistili že světelnost Leupoldu není zas o tolik horší než u Meopty. Tak co k tomu řeknete vy?
karel
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 23.8.2007, 5:42
Bydliště: Bernartice

Příspěvek od karel »

Já jsem toto ře?il taky, ale z důvodu případného servisu jsem koupil Meoptu. V současné době připravuji montáž na ZKK 602.300 WM, jsem sám zvědav co to předvede. Po praktické zkoušce dám vědět.
CZ 584.4 12/.308W
Sauer & Son 12/12/9,3x74R
Uživatelský avatar
OndraH
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pon 25.9.2006, 7:17
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OndraH »

Já jsem taky volil mezi leupoldem a Meoptou a těd mám ZD 3-12*56 byla za lepší peníz než Leupold, tak jsem na ní zvědavej dneska to jdu zkusit nastřelit
Browning Maxus high grade 12*76
Tikka T3X CTR 308, Swarovski Z6i 2,5-15x56
Brno combo12/308W x Swarovski Habitch 3-12*50
CZ 455 22lr/17hmr x čínská kopie leupoldu
Herkul
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: pát 02.11.2007, 8:45

Příspěvek od Herkul »

Novou meoptu. Nikdy. Málo kdo totiž ví že poslední rok ..vlstně už dva. Co jde z výroby není!!! v té kvalitě v jaké by mělo být. Více se k tomu nechci vyjadřovat...ale nová meopta za 20 tis.. za 10 bych teprve začal uvažovat o jejím koupení..............................raději si připlatím nebo zkusím ATN
Hynek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 171
Registrován: stř 29.11.2006, 12:48
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hynek »

Herkul píše:Novou meoptu. Nikdy. Málo kdo totiž ví že poslední rok ..vlstně už dva. Co jde z výroby není!!! v té kvalitě v jaké by mělo být. Více se k tomu nechci vyjadřovat...ale nová meopta za 20 tis.. za 10 bych teprve začal uvažovat o jejím koupení..............................raději si připlatím nebo zkusím ATN
Hm, to se mi nezdá...máš nějaké bli??í informce?
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1410
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od Choochoo007 »

Herkul píše:Novou meoptu. Nikdy. Málo kdo totiž ví že poslední rok ..vlstně už dva. Co jde z výroby není!!! v té kvalitě v jaké by mělo být. Více se k tomu nechci vyjadřovat...ale nová meopta za 20 tis.. za 10 bych teprve začal uvažovat o jejím koupení..............................raději si připlatím nebo zkusím ATN
Take jsem si rikal, ze je mozna lepsi si priplatit treba za Doctera, ale po shlednuti nejakych testu a co jsem si precetl na forech, tak je to stejny ne-li dle meho nazoru horsi. O vodotesnosti teto znacky silne pochybuji a jsem rad ze jsem si JEN :? nepriplatil. Jinak rada priplatit si je hovadina, rada ma znit kdyz uz tak uz, Zeiss, S-B, Swraovsky,NF, Leupold a vse ostatni je podobene +/- jako meopta
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Herkul
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: pát 02.11.2007, 8:45

Příspěvek od Herkul »

jestli někdo chce jít do "NOVE" meopty, až jde. Já říkám ta kvalita už dávno není co byla. A co psali všude možně již dávno není pravda. A testy:-)))))když budu mít prachy taky si zaplatím testy a vždycky najdu něco co je na jiném puškohledu k ničemu. Já osobně z fin. důvodů pujdu do leupold(dovezený)..ATN..kupený zde v CR. ¨Rozhodně se řídím tím, nemít puškohled dra??í jak flintu. A prostě 20 hadrů za meoptu nedám(viděl jsem své) ani kdyby mě za koule vě?eli (- to bych totiž dal mnohem víc :lol: )

Tím nemám nic proti meoptě kdybych sehnal puskohled 3-6 let starý..koupil bych si jej taky. Možná i nový, ale až po vyzkoušení "onožení". Nechci mít puškohled se kterým budu půl roku běhat po reklamacích a po všech možných opravách mi přiroste další závada.......začne mi kříž svítit jako stromeček.:-))))

Mohu jen říct podle přátel pracujíchích......kde si domyslete....meo. jen s veeelikým uVážením.......
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

To Herkul - člověče, z tebe ten negativismus jen stříká ...
máš vůbec nějaké osobní zkušenosti s ZD 3-12x50 ? A nebo s nějakým jiným puškohledem ? A viděl jsi někdy na vlastní oči ATN nebo Leupold ? Na střelbu se neptám, jen jestli jsi to alespoň viděl.

K ZD píšu tady
http://lovectvi.wz.cz/forum/viewtopic.p ... &start=105
Herkul
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: pát 02.11.2007, 8:45

Příspěvek od Herkul »

Napsal jsem co vím, co mi bylo ukázáno. A nehaním meoptu. každý až si sám vyzkouší..a vybere. Napsal jsem svůj názor "zkušenosti". ATN jsem opravdu držel jen v ruce. Leupold má bratr dovezený již 4 rokem a je nadmíru spokojen. A meoptu....ano páááár reklamací mi prošlo rukama....
Více se k tomuto tématu nebudu vyjadřovat. Z čistě bezp. důvodů.

A? mi někdo nabídne odzkoušenou meoptu za 8-12 tis (podle druhu), koupím ji....ale novou za 20 :lol: :lol: :lol:
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

ZD 3-12x50 RD

Příspěvek od Olaf »

to Herkul
A? mi někdo nabídne odzkoušenou meoptu za 8-12 tis (podle druhu), koupím ji....ale novou za 20 Laughing Laughing Laughing
Tak odzkoušené ZD za 8-12 tis.Kč určitě nespla?í?. Poznatky získané z doslechu jsou přímo zavádějící a o čistě bezpečnostních důvodech se nemá asi cenu ani bavit. Dokud s těmi puškohledy nebudeš mít vlastní zkušenosti, je to mlácení prázdné slámy. O nějakém rapidním zhoršení kvality u výrobků Meopty sly?ím poprvé a moc tomu nevěřím. Vzhledem k tomu,že vlastním jak ZD 3-12x50 RD tak ATN 8-24x75 RD mohu srovnávat. ZD i ATN jsou vhodné pro střelbu na větší vzdálenosti, přičemž to ZD je v porovnání s typem ATN který vlastním podstatně lehčí a cenově vyjdou zhruba stejně. Oba puškohledy byly na tomto fóru již dostatečně rozebírány a nechci se k tomu rozepisovat. Plně souhlasím s Figim ohledně těch negativistických stříkanců. Pokud nemáš se zbožím osobní zkušenosti nepou?těj na fórum takové kachny a pokud přece jen ano, tak alespoň trochu jinou formou. Podotýkám předem, že od Meopty žádné dividendy a provize nepobírám, pouze si myslím, že u jejich výrobků odpovídá cena u?itné hodnotě. Pokud jsi jiného názoru, tak si něco "málo" přihoď a kup si toho Leupolda. :lol: :lol:
Herkul
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: pát 02.11.2007, 8:45

Příspěvek od Herkul »

Nechci srovnávat žádný puškoled s žádným. Meopt jsem v ruce měl několik stovek reklamací. každý má svůj názor a nikomu jej brát nebudu.
Tímto jsem skončil s nekonečnou povídačkou....
karel
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 23.8.2007, 5:42
Bydliště: Bernartice

Příspěvek od karel »

Tak pánové už jsem tu s poznatky z nastřelování a zároveň hladám nějakou bednu na puškohled na odeslání na reklamaci.
Kulovnice střílí výborně jen ta Meopta trochu jinak. Mám značnou vůli v ostřícím šroubení okuláru cca 4mm nahoru dolů a po rozsvícení mi nesvítí jen malý křížek ale dolní půlka celé osnovy.Tak jsem sklamán z Meopty ZD 3-12x50.
CZ 584.4 12/.308W
Sauer & Son 12/12/9,3x74R
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

řeknu vám všem jedno. Meoptě jsem věřil, vždy! Ale ted jsem z ni zklaman. Sice ta ma zatim strili dobre, ale mam obavu. Z toho duvodu si v lete skocim na brigadu, snad, vydelam nejakej peniz a mam v planu koupit asi ZEISSE 7x50 se žínou. Uzme nebavi vecne drbani se s krouzky atd. atd. atd.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
SAKO
Častý návštěvník
Příspěvky: 92
Registrován: ned 21.10.2007, 3:32
Bydliště: Praha

Meopta a jine...

Příspěvek od SAKO »

Kamosovi pravdepodobne vyfunela dvoutisicovka 7x50, kdyz zaprsi a je venkutrochu dele, mlzi, ale ne cele sklo, jenom stred, tak max. 1,5cm,za 2 dny to v kuchyni u sporaku zmizi, nema k tomu zarucak, bohuzel, neznate nekoho opravdu solidniho? A jenom tak na okraj, jakou kvalitu skel ma Nightforce? Vim, ze to neni u teto optiky to podstatne, ale zkousel to nekdo porovnat vecer napr. s Meoptou? Co jsem se moh par krat kouknout pres temer nove Swarowski, Zeiss a petilety Kahles, vzdy mi vychazel vecer svetelnejsi Kahles, kamos se Zeissem to priznal taky, sice spis z donuceni, ale priznal. Samozrejme, je to muj subjektivni nazor a zadnej test.
Odpovědět