Myslivcem bez zbrojniho průkazu?

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Lenka_09
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: ned 08.9.2024, 15:24

Myslivcem bez zbrojniho průkazu?

Příspěvek od Lenka_09 »

Ahoj,

Mam nejspíš pro mnohé hloupý dotaz, proto prosím o shovívavost :) už nějakou dobu uvažuji o kurzu pro získání prvního loveckého listku, který je podmínkou pro to, stát se myslivcem. Ale nijak netoužím po samotném lovu zvěře. Zajímá mě spíš samotná myslivecká problematika, ráda trávím čas v lese a ráda bych i třeba přidala ruku k dílu (například v zimě prikrmovani zvěře a podobně).
Je v tomto případě vůbec lovecký lístek k něčemu? Znáte někoho, kdo taktéž nelovi, a přesto je například aktivnim členem nějakého mysliveckého sdružení? Jakou funkci může takový člověk plnit?

Budu moc ráda za odpovědi a třeba za příklady z praxe. Díky.
Anders
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: úte 21.11.2017, 17:14
Bydliště: Okres Zlín

Re: Myslivcem bez zbrojniho průkazu?

Příspěvek od Anders »

Dobrý den
Ano možné to je a řada mysliveckých spolků by se o Vás porvala. Lovit nechcete ale pracovat ano.
Než se přihlásíte do kurzu, tak si najděte spolek, kde budete chtít fungovat. Prvně je třeba pochopit systém oného MS a třeba zjistíte, že je to ztráta času nebo doděláte ostatní (lovecký lístek, ZP).
Spousta žen se věnuje pouze kynologii ale lovit nechodí.
Lenka_09
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: ned 08.9.2024, 15:24

Re: Myslivcem bez zbrojniho průkazu?

Příspěvek od Lenka_09 »

Dobře, moc díky. Zkusim tedy zjistit, jaké jsou v mem okolí možnosti :)
Odpovědět