Kulovnice na naháňky

Vše o kulovnicích a malorážkách
cirda
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: pon 25.5.2009, 14:48
Bydliště: České Budějovice

Kulovnice na naháňky

Příspěvek od cirda »

Zdravím,
Myslíl, že s tou 8 x 57 budu spokojen, Budu do tahat do leče. Tam se dá vždy střílet jen pokud člověk dobře zná terén. Je jasný, že nebudu pálot na vysokou na rovině, ale pokud bude nějaká vlna, aby střelba byla bezpečná. Teď na střelbách měl jeden chlap brok. automat MP 153 12/76. Zajímavý lehounký, ale pořád je to brokovnice a jelikož chodím v leči se psem, nic to neřeší. Je mi proti srsti odstřelovat jinou spárkatou než prase jednotnou střelou.
Naposledy upravil(a) cirda dne pon 08.6.2009, 12:18, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

..

Příspěvek od roedear »

Pokud netrváš na nové zbrani, měla by ti postačit starší a tím i levnější.. víc bych ře?il ráži (věc chuti a názoru) a optiku (kolimátor/naháňkový puškohled,..). V případě Použití v leči - střelba do 50m - nemusí mít ani 100% stav a přesnot střelby jako pro LR.
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

..

Příspěvek od roedear »

Pokud netrváš na nové zbrani, měla by ti postačit starší a tím i levnější.. víc bych ře?il ráži (věc chuti a názoru) a optiku (kolimátor/naháňkový puškohled,..). V případě Použití v leči - střelba do 50m - nemusí mít ani 100% stav a přesnot střelby jako pro LR.

Prosím Andyho o odstranění duplicitního příspěvku - 3xmi to při odesílání spadlo.
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od johnyc77 »

A co takhle ruskou jednušku?? Myslim že by do leče úplně stačila..
SEDM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 339
Registrován: stř 21.2.2007, 11:27
Bydliště: jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

zbraň

Příspěvek od SEDM »

Ruskou jednušku jsem měl, taky jsem ji rychle prodal, nehezká, nepraktická a nebezpečná zbraň. Pokud bych ře?il podobný problém zvolil bych buď nějakou komisní 8x57 JS, v případě nové zbraně bych si pořídil CZ 527 Carabin v ráži 7,62x39. Možná by se dala také sehnat i jetá, nová stojí v Brodě 17570,-Kč.
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 457
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Příspěvek od milan »

CZ 527 Carabin v ráži 7,62x39 není nejlepší řešení na shora uvedený způsob lovu a lovenou zvěř.
Se?eň si starší Zetku nebo ZGčko a přestav to na nějakou minimálně osmičkovou ráži.
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

Na promysu najde? 1000 loveckých mauserů 98 v 8x57JS, do nebo kolem 10 tis kč. Stačí vybrat ten, který má dobrou hlaveň.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Příspěvek od Lotr »

Brácha tuhle situaci vyře?il koupí postaršího ZKK 600 v 308W. Nechal udělat pažbu, načernit hlaveň, pořídil kolimátor, nakoupil náboje. Celková investice 11.000,- Kč. I když je to postarší flinta, je v dobrém technickém stavu (pořízená z pozůstalosti) a svůj účel v tomhle případě splní a cenově je to přijatelné.

jednušku bych nekupoval, na naháňce je rychlé přebití nebo druhá rána neocenitelná. Osobně bych to ře?il buď kulobrokem, obojetnicí nebo kulovým dvojákem. Na Natuře měli ruský kulový dvoják v 30-06 za 25.000 nový. bohužel se u stánku tlačilo tolik lidí, že jsem se nedostal k tomu, aby mi ho půjčili do ruky.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Příspěvek od rimar77 »

no já jsem se dostal na Viva Natura k tomu brněnskému BO-802 kulobroku což má spou?tě stejné jako ta jejich nová kulová kozlice BO -803 a příjemně překvapil, slušně šel do ramene a jemné plynulé spou?tě takže klidně pouvažuj i o té kulové kozlici také ji dělají v 8x57 no jinak vřele doporučuju i poloautomat Heckler Koch co jsem si pořídil levná kvalitní zbraň na naháňky jako dělaná
AGI
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: úte 11.3.2008, 19:29
Bydliště: Plzeň

pro rinar77

Příspěvek od AGI »

Já také uvažuji o poloautomatu HK SLB 2000 .Prosím o jeho zhodnocení .Diky
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Já si myslím, že kulová jednuška je v leči nepraktická. než přebijete, může být pozdě. Volil bych jakoukoli starší kulovnici a to bez puškohledu a bez kolimátoru a nevím co ještě kolegové nademnou zmiňovali. Je to také nepraktické. Pro vůdce psa, který chodí do leče??? Nesmysl! každý z nás, kdo v leči někdy byl, ví, jak to tam vypadá. Husté porosty s výhledem sotva na pár metrů nejsou vyjímkou. A při dosledu postřeleného kusu, lezouc za psem držícího prase v neprostupné houštině-u? vidím, jak to honím v puškohledu či přes kolimátor.
Já bych osobně zakoupil starší, pracovní kulovnici (nová zbraň je do leče zbytečná, stejně tak jako renovace). ráži a výrobce kulovnice bych až tak příliš neře?il - na tak krátké vzdálenosti, na které se v leči střílí - tudí? vše od 7x57 výše. Střelba z kulovnice v leči je nejpohodlnější přes otevřená mířidla. Pokud se ti podaří někde narazit na dobrý kup, je to investice cca kolem 7 tis. Kč.
Uživatelský avatar
ridgeback
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 185
Registrován: pon 14.4.2008, 16:20
Bydliště: pardubice

na naháňky

Příspěvek od ridgeback »

Tikka T3 Hunter Battue
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Příspěvek od Lotr »

4 Vojta: nemáš pravdu. Kolimátor je na rozdíl od puškohledu stavěný právě pro střelbu na pohyblivý cíl na krat?í vzdálenosti. Umo?ňuje mířit oběma očima a sledovat okolí při míření a výstřelu, což s puškohledem nelze. Jestli mířit přes mířidla nebo jestli si pořídí kolimátor, to je "u? potom na vkusu každého soudruha, že" (jak by řekl filmový klasik)

Jinak samořemě souhlasím s tím, že tahat do leče flintu s puškohledem je nesmysl.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

To Lotr: Samozřejmně, že to je na vkusu každého z nás. Já jen uvažuju prakticky. Je pravda, co píšeš o kolimátoru atd. ale přemýšlej: Kolikrát v zimně člověk v leči uklouzne a spadne i s flintou na zem!? Kolik ta zbraň dostane za rok takovýchle ran!?? Pak ještě v leči chodit a hlídat si kolimátor, abych na něj nespadl, nebo s ním někde nepra?til (jako by nestačilo hlídat sebe, psa a okolí)! Podle mně to je zbytečný a v tomto případě nepraktický luxus. Něco jiného je mít kolimátor a stát někde na ?tontu.....
takže já si za svým názorem stojím, ale jak píšeš, je to na volbě každého jednotlivce. Ne každý musí se vším souhlasit a proto jsme na fóru, kde o tom můžeme diskutovat :wink:
Kubajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 209
Registrován: úte 06.5.2008, 11:51
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Kubajs »

No já si myslím, že taková ZKK 600 se skrácenou hlavní by nemusel být špatná. Navíc má dioprické hledína pozdře závěru, a tím pádem se dá velice rychle a přesně zamířit, alespoň mě to tak ?lo. Co se týče ráže tak od 7mm nahoru.
Odpovědět