Právní dotaz - druhy účelu registrace zbraně

Vše o kulovnicích a malorážkách
karlik
Nový návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: pon 19.7.2010, 16:10

Právní dotaz - druhy účelu registrace zbraně

Příspěvek od karlik »

Mám jen dotaz, mám možnost koupit malorážku,ale majitel ji má zaregistrovanou na sk.B-pro sportovní účely a já mám zbroják jen C -lov.účely. Přepíšou mi ji na sk. C ? Je to ZKM 455. díky za radu
martin.9mm
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 07.5.2009, 12:31

Re: Právní dotaz - druhy účelu registrace zbraně

Příspěvek od martin.9mm »

Při registraci uvedeš k "loveckým účelům" a je to.
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Re: Právní dotaz - druhy účelu registrace zbraně

Příspěvek od Hans88Vagus »

Ano přesně tak. Když já kupoval malorážku, byla registrovaná na majitele s ZP skupiny B, tudíš sportovní účely. Já mám jen skupinu C a uvedl jsem lovecké, ikdyž jsem s ní venku nikdy nebyl a mám ji jen na střelnici na trénink :wink:
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Právní dotaz - druhy účelu registrace zbraně

Příspěvek od gonias »

Myslím, že pleteš hrušky s jabkama.

Majitel dle tebe má nejspíš zbrojní průkaz skupiny B, ale to o čem píšeš ty, nejspíš znamená, že má zbraň zaregistrovanou jako zbraň kategorie B.(na průkazu zbraně je zbraň kategorie B)

Zákon o zbraních předpis č. 119/2002 Sb.
Zbraněmi kategorie B jsou

a) krátké opakovací nebo samonabíjecí zbraně,

b) krátké jednoranové nebo víceranové zbraně pro střelivo se středovým zápalem,

c) jednoranové nebo víceranové zbraně pro střelivo s okrajovým zápalem, jejichž celková délka je menší než 280 mm,

d) dlouhé samonabíjecí zbraně, jejichž zásobník nebo nábojová schránka a nábojová komora mohou dohromady pojmout více než 3 náboje,

e) dlouhé samonabíjecí zbraně, jejichž zásobník nebo nábojová schránka a nábojová komora nemohou dohromady pojmout více než 3 náboje a u nichž je podávací ústrojí odnímatelné, anebo u nichž není zaručeno, že nemohou být přeměněny běžně dostupnými nástroji na zbraně, jejichž zásobník nebo nábojová schránka a nábojová komora mohou dohromady pojmout více než 3 náboje,

f) dlouhé opakovací nebo samonabíjecí zbraně s hladkým vývrtem hlavně, jejichž délka hlavně je menší nebo je rovná 600 mm,

g) samonabíjecí zbraně, pokud mají vzhled samočinných zbraní, a

h) signální zbraně pro použití signálních nábojů ráže větší než 16 mm.

Skupina C (zbrojního průkazu) opravňuje k nákupu střeliva do zbraní kat. B nebo C, k přebíjení střeliva pro vlastní potřebu, ...

Ty tedy jako držitel zbrojního průkazu skupiny C můžeš zbraň kategorie B nabýt do vlastnictví na základě povolení vydaného příslušným útvarem PČR.

Pokud se tedy nepletu.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Uživatelský avatar
roman300
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19.8.2008, 16:14
Bydliště: Plzeňsko

Re: Právní dotaz - druhy účelu registrace zbraně

Příspěvek od roman300 »

Když už tady tohle téma je, tak bych měl taky otázku...
Pokud je teď někdo majitelem např. brokovnice a má jí zaregistrovanou na skupinu ZP "B" tj. sportovní účely, udělá si zkoušku z myslivosti - bude držitelem Loveckého lístku a rozšíří si svůj ZP a skupinu "C". Je nutné zbraň nějakým způsobem "přeregistrovat", pokud by měl zájem jí používat pro lovecké účely. Katagorie zbraně zůstává stejná, jen se změní či rozšíří důvod jejího držení. Dík za odpověď...
Rem.700 Sendero 300 WM + R2 2,5-15x56; Voere 22-250 + Nikon Monarch 2,5-10x56 IL, CZ550 Medium 300WM + S&B 2,5-10x56; ZKM456+ Leup. VX-III 4,5-14x50; Browning B80 12/70; ZP 49 12/12; Norinco 1911 .45ACP; Taurus 85 .38 Spec.
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Právní dotaz - druhy účelu registrace zbraně

Příspěvek od gonias »

Myslím si, že ne. Ale s jistotou to nevím.

Ale nejjednodušší je si zavolat, přímo na útvar PČR, podle tvého místa bydliště. (Je to tam, kam si chodíš registrovat zbraně)
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: Právní dotaz - druhy účelu registrace zbraně

Příspěvek od sided »

roman300: nic se nepředělává
karlik
Nový návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: pon 19.7.2010, 16:10

Re: Právní dotaz - druhy účelu registrace zbraně

Příspěvek od karlik »

Díky všem za vyčerpávající odpovědi..... :wink:
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Právní dotaz - druhy účelu registrace zbraně

Příspěvek od RADEK »

Měl bych taky dotaz:Mohu chodit se zapujčenou kulovnicí pokud na sebe nemám registrovanou kulovou zbran kdysi mi někdo že nemohu víte o tom někdo víc?Díky.
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Právní dotaz - druhy účelu registrace zbraně

Příspěvek od klouda »

Vždycky je lepší přeregistrovat než se pak divit.
Moje zkušenost s diletantstvím na PČR mi velí se 10x ptát a pak ještě oveřovat o patro výš. Například podobná zkušenost. 2 měsíce před vydáním zbr. prukazu skupiny E jsem si koupil samonabíjecí pistoli a jako důvod k vydání nákupního povolení jsem uvedl sportovní účely. Po 2 měsících jsem obdržel zbroják skupiny E a optal se zda si mám znovu žádat o nákupní povolení. Odpověď paní na služebně byla ne. Za tyden pana na služebně ano. Paní vedoucí řekla ne. Zdůvodnění: je to jedno, nikdo Vás stejně kontrolovat nebue a v případě použití zbraně můžete použít i zbraň registrovanou na sportovní účely ( paragraf ohledně krajní nouze a nutné obrany..). To jsem zíral jako puk, když mi tohle zdůvodnění řekně policajt do očí. Takže jsem se na ně vyprdl. Kategoricky si vypsal nákupní povolení na zbraň jakou jsem měl v té chvíli na pásku pod bundou a vyplázl peníze na kolek. Za tyden ( další věc...co jim trvá tyden na podepsání papíru...ze zákona mi nákupní povolení vydat musí, takže mi uniká ten smysl, proč to nefunfuje tak že oznámím, že si hodlám koupit..výsledek by byl stejný) jsem si vyzvedl nakupní povolení na již vlastněnou zbraň a odešel středem.
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Právní dotaz - druhy účelu registrace zbraně

Příspěvek od klouda »

RADEK píše:Měl bych taky dotaz:Mohu chodit se zapujčenou kulovnicí pokud na sebe nemám registrovanou kulovou zbran kdysi mi někdo že nemohu víte o tom někdo víc?Díky.
Ano, stačí průkaz zbraně při sobě ( za předpokladu, že se jedná zbraň kategorie C ) + lovecký lístek ((((omlouvám se vypadlo mi slovo : "a zbrojak" skupiny B nebo C.)
Naposledy upravil(a) klouda dne pát 22.10.2010, 11:50, celkem upraveno 1 x.
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
kajinek.sniper
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: úte 01.6.2010, 17:12

Re: Právní dotaz - druhy účelu registrace zbraně

Příspěvek od kajinek.sniper »

Tady jsem našel jak si legálně půjčovat zbraně. Jinak o skupinách B a C loveckého lístku jsem nikdy neslyšel, jen že jsou na dobu určitou, neurčitou, pro cizince a pro posluchače škol, kde se vyučuje myslivost.
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: Právní dotaz - druhy účelu registrace zbraně

Příspěvek od sided »

Klouda: pleteš jabka s hruškama, pokud jsi měl vydanou nákupku na ZP skupiny B s důvodem sportovní účely tak jsi měl povolení "nabývat a držet", dodělal sis skupinu E, pokud bys nechtěl nosit tak nic měnit nemusíš ale když nosit chceš tak potřebuješ nový papír kde máš napsáno "povoleno nabývat, držet a nosit za účelem ochrany života, zdraví a majetku" . No a pokud se pro tohle povolení dostavíš s nabitou zbraní za pasem tak přestupuješ zákon :wink: Je fakt že znalost zákona na odděleních bývá tristní ale coby čerstvý absolvent zkoušek bys tohle měl znát a špatná odpověd paní za přepážkou Tě nezbavuje odpovědnosti.
kajinek.sniper
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: úte 01.6.2010, 17:12

Re: Právní dotaz - druhy účelu registrace zbraně

Příspěvek od kajinek.sniper »

Přesně tak.
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Právní dotaz - druhy účelu registrace zbraně

Příspěvek od klouda »

Asi jsem to špatně popsal. Tohle mi bylo samozřejmě jasné - respektive jsem s tím počítal. Proto jsem se o to také zajímal. 2 policisté na přepážce řekli, že není třeba. Když jsme s nimi nesouhlasil tak mi řekli, že to fakt nemusim. Pak zavolali paní ředitelku a ta řekla, že neví. Tak někam volali a nic nezjisili. Takže jsem si řekl, že to prostě chci...a zažádal si o novou nákupku za účelem nošení. Takže jsem si byl vědom toho co popisuješ.
To, že jsem pro vyzvednutí té nákupky a i u žádání měl pistoli u sebe jiná věc. Ale oni díky své hlouposti a pomalosti za mojí bezpečnost nezodpovídají..
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
Odpovědět