Puškohledy Ritter Optik

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
jager72
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: ned 21.10.2012, 9:02

Puškohledy Ritter Optik

Příspěvek od jager72 »

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat ,na egun.de jsem našel puškohledy Ritter Optik za docela příznivé ceny,tak jestli s těmito puškohledy máte někdo nějaké zkušenosti a váš názor na ně?Díky předem za info.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2058
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Puškohledy Ritter Optik

Příspěvek od lovec »

Docela prizniva cena ta ma upozornit na to, aby si to nekupoval.
Ritter je cinsky produkt, oznaceny menom nemeckeho obchodu. Je ich viac, napr. Sutter, Jageroptik a podobne zazraky techniky.
V skratke, je to proste skoda penazi....
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
zekon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 06.9.2007, 17:55

Re: Puškohledy Ritter Optik

Příspěvek od zekon »

no ale na druhej strane čo dnes nie je z Číny že ? tiež som pozeral a našiel na ich stránkach toto http://ritter-optic.de/Zielfernrohre/Zi ... lrohr.html tak som si s nimi popísal a rovno som to objednal. Garantujú že to na .308mičke vydrží a a na tie moje dve spoločné poľovačky za rok by to mohlo stačiť a keby niečo tak je na to záruka... ale pripúšťam že optiku na častý lov na ktorú mám iné nároky by som si takto určite nekúpil.
TIKKA T3 .308 Win. Meopta Meostar R2 2,5-15x56 RD 4K
Marocchi 03 Field 12/76
UB .308 Win. / 12 - 70
CZ 85 Combat 9 Luger
Slovenský hrubosrstý stavač
jager72
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: ned 21.10.2012, 9:02

Re: Puškohledy Ritter Optik

Příspěvek od jager72 »

zekon píše:no ale na druhej strane čo dnes nie je z Číny že ? tiež som pozeral a našiel na ich stránkach toto http://ritter-optic.de/Zielfernrohre/Zi ... lrohr.html tak som si s nimi popísal a rovno som to objednal. Garantujú že to na .308mičke vydrží a a na tie moje dve spoločné poľovačky za rok by to mohlo stačiť a keby niečo tak je na to záruka... ale pripúšťam že optiku na častý lov na ktorú mám iné nároky by som si takto určite nekúpil.
Tak co už došel?
zekon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 06.9.2007, 17:55

Re: Puškohledy Ritter Optik

Příspěvek od zekon »

Zdravim, už je doma doviezol mi to jeden Nemec čo k nám chodí do firmy... nahodil som ho na Tikku a nastrelil na tri rany, až ma prekvapilo ako dobre fungujú korekčné točítka, len si treba zvyknúť, že fungujú opačne ako napr. u Meopty, ale na to som prišiel už keď som to nastavoval takže to nebol problém. Vystrelil som s tým na rôzne zväčšenie pár rán a bolo to v pohode nástrel to držalo takže zatiaľ za tú cenu :lol: a pri mojej frekvencii streľby na nadháňkach / tento rok tri rany / by sme si mohli dlho a spokojne nažívať :D
TIKKA T3 .308 Win. Meopta Meostar R2 2,5-15x56 RD 4K
Marocchi 03 Field 12/76
UB .308 Win. / 12 - 70
CZ 85 Combat 9 Luger
Slovenský hrubosrstý stavač
Odpovědět