Kontrola potřebných dokumentů a plomb

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Odpovědět
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Kontrola potřebných dokumentů a plomb

Příspěvek od Alda »

vsichni, nebo vetsina z nas taha s sebou do lesa vsechny mozny dokumenty (LL, ZP, povolenku) a patricny plomby... moje otazka je, zda jste se setkali s nejakou kontrolou, ktera by vlastnictvi techto prislusnych dokumentu kontrolovala, resp. kontrolovala pripnuti plomby? tedy mysleno primo v reviru...

o co mi jde... nejsem nijak zadostiv po kontrole, ale v ramci me aktivity, kdy se snazim o znovuvyhlaseni oblasti chovu danci zvere, bychom potrebovali i podobnou kontrolu prave v teto oblasti. vim, ze nektere honitby prodavaji povolenky ruznym lovcum a v konecnem dusledku na vetsi pocty trofejove zvere, nez kolik maji v planu...

predem diky za odpovedi!
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Já jsem se zatim s ničim podobnym nesetkal a ani o ničem podobnym z našeho revíru nevim... asi jsem Tě moc nepotěšil... :)
O prodávání povolenek jsem slyšel právě na Třeboňsku, dokonce znám případ pronajmutý honitby, kde člověk, kterej jí pronajmul prodává povolenky, aby měl na nájem... To už se mi zdá až dost... :roll:
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

tak takových spolků či sdružení je asi mnoho, i já vím o několika takových.Sám jsem se nikdy s takovouhle kontrolou nesetkal. Musím říct, že se snažím 100% plnit všechny povinnosti a mít s sebou veškeré nále?itosti, které mi zákon udává. s plombami je to asi nekonečný problém. Mněla by to asi být jedna z věcí které by mněli být kontrolovány.
Vůbec ti Aldo nezávidím pozici, ve které se nachází?, při tvé snaze vytvořit uznanou oblast chovu dančí zvěře. Přeju ti hodně zdaru a síly při tomhle nelehkém úkolu! :wink:
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 963
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Příspěvek od lörinc »

Já jsem se stím přímo nesetkal, ale kamarád který je členem v lesní honitbě, tak toho zastavila pilicie ČR i s lončákem v autě a chtěli vidět všechno. Jinak ho ještě jednou zastavila MS z vedlejšího združení, když šel po hraniční cestě. Ti chtěli vidět povolenku k lovu a jiné doklady o plombě nevím. U nás jsem se s tím nesetkal. S tím pronájmem honitby a prodejem povolenek, nějak tak to funguje i u rybářů, ale to je něco jiného. Aby se nám ta lidová myslivost nezačala vytrácet :cry: :cry: .
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

to lörinc: i kdyz jsem od prirody optimista, tak budoucnost ceske myslivosti a jeji byvaly vehlas nevidim pozitivne... resp. otazka je vubec jejiho soucasnyho stavu, kdy si kazdy mysli, ze ziskana svoboda znamena, ze si kazdy muze delat, co chce...
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Jo Aldo tak nějak to je.Lidé si pletou demokracii s něčím úplně jiným.Kam se podíváš je bordel.A ti poctivý to dneska mají hodně těžký. :x
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 963
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Příspěvek od lörinc »

Taky jsem optimista a docela velkej a na všechno :) :) , jenom o myslivost a rybářinu mám trošku strach. Z vlastní zkušenosti: v našem katastru máme i rybníček cca 5 ha, který patřil JZD. To bylo samozřejmě zrušeno, vzal si to soukromník který byl v pohodě jenom?e předloni krachnul :cry: :cry: . Vzali to dva dobrodruzi z vedlejší vesnice (ti mají asi 2000 ha v okolí a už tvrdí že je to jejich :twisted:, přitom pozemky mají jenom v pronájmu!!! Abych to zkrátil. Prostě chtějí u nás zrušit rybáře 130 členů a udělat si z toho VIP rybník a když to prý nedostanou tak vezmou myslivost :evil: :evil: :evil: . Přitom tomu vůbec nerozumí, jenom mají spoustu peněz a jak říkají lidová myslivost a rybářství je nezajímá. Stačí vám to?........
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

S kontrolou jsem se již několikrát osobně setkal vždy ze strany PČR když pominu společné lovy kde jseme i kromě dokladů byly kontrolováni zda jseme po?ily tak se mě kontrolovaly několikrát při cestě do revíru chtěli vydět veškeré doklady - LL, ZP, PZ, povolenku k lovu a samosebou flintu. Jednou nás přišly zkontrolovat i na tah a po vůdcích chtěly papíry od psů. Ale jestli?e dá někomu někdo povolenku a ten dotyčný "obdarovaný" bude mít veškeré ostatní nále?itosti je nedotknutelný.

Tady je důležitý aby jste měly tohle vyře?ený mezi sebou myslím tím mezi mysliveckými sdruženími v místě dančí oblasti.
V našem a okolních revírech se také začalo dančí ukazovat jeden rok jsme měli dokonce povolený odstřel ale potom jsem se mezi sebou sdružení dohodly že dančí přišetříme. Sousedi nejsou sice úplně důvěryhodní ale řekl bych že se to docela daří.
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Musímříci, že s kontrolou těchto nále?itostí jsem se nesetkal. Ale sám chci naši mysliveckou stráž donutit, aby to striktně kontrolovali a hlídali!!

Jinak poud mě potkal policajt s flintou, tak maximálně dotaz, pokud teda byl, zněl: A od toho kvéru máte taky nějaké doklady?? A stačil mu zbroják. :roll:
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Odpovědět