KULOBROK ZOLI CORONA 20M/.30-06 Sprg.

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

KULOBROK ZOLI CORONA 20M/.30-06 Sprg.

Příspěvek od TT33 »

Jaký je váš názor na tento zajímavý kulobrok. Nastřeloval jsem ho a mám z něj ten nejlepší pocit, soustřel kulových ran i z ohřáté zbraně nevyšel ze zálepky, broková s jednotnou střelou Breneke v ose nepatrně níže a to z pevného zahrdlení. Vynikající hřbetní napínání, které když nevypustím, tak se napíná i zlomenín hlavní... (což Blaser neumo?ňuje) a mé zkušenosti převážně s jinými kulobroky (mimo ZH) jsou že po ohřátí střílí postupně nahoru... Zajímá mě taky jak se bude chovat při lovu 20/76 na škodnou... Mám BO 802.3 7x65 R-12/70, jsem s ním spokojený, ale k tomuto se nedá ani přirovnat, ZOLI je prostě o generaci ve předu, asi budu měnit kulobrok... :idea: :P
kpt.stone
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 145
Registrován: stř 11.7.2007, 15:44
Bydliště: Praha

Příspěvek od kpt.stone »

Kulobroky ZOLI neznám, ale měl jsem možnost střílet s klasické opakovací kulovnice ZOLI a byla podstatně lepší než ČZ 550 nebo Savage.
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Z kulobroků od Zoli jsem nestřílel, ale kamarád ho má a nemůže si ho vynachválit, 20/76 je úplně ú?asná ráže, je to menší hlaveň, tím pádem lehčí a až budeš šoulat, určitě to ocení?... :wink: Akorád bych si ho asi koupil v nějaký kulový ráži s rantlem, ale to už Záleží, co se komu líbí... :wink:
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Příspěvek od TT33 »

Jirka83 píše:Z kulobroků od Zoli jsem nestřílel, ale kamarád ho má a nemůže si ho vynachválit, 20/76 je úplně ú?asná ráže, je to menší hlaveň, tím pádem lehčí a až budeš šoulat, určitě to ocení?... :wink: Akorád bych si ho asi koupil v nějaký kulový ráži s rantlem, ale to už Záleží, co se komu líbí... :wink:
Já tomu rozumím, dnes mám BO 7x65 R, ale oni .30-06 SPR s rantlem nedělají, měl jsem kdysi BO 500 v .30-06 SPR a nebyl problém.
vhool

Příspěvek od vhool »

to TT33: :lol: :lol: kdyby 30-06 Sprg. melo rantl tak to nebude 30-06 Sprg. :lol: :lol: :lol: ale jestli chces ekvivalent ke sprigfieldu ale s rantlem tak sahni po 7,62x54 R :wink:
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

to TT33:

Další varianta 30-06 s rantelm je .30R Blaser který je už dnes u nových kombi zbraní veli často v nabídce.
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
vhool

Příspěvek od vhool »

svata pravda,na nej jsem zapomel.je to fakt povedena raze akorat zbrane ktere jsou na ni komorovane jsou zatim doooost drahe :oops:
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Příspěvek od TT33 »

vhool píše:svata pravda,na nej jsem zapomel.je to fakt povedena raze akorat zbrane ktere jsou na ni komorovane jsou zatim doooost drahe :oops:
.30-06 SPR je nostalgie a spokojenost, to že nemá rantl mi nevadí, 7,62 x 54 R je taky nádherný (mám Mosina a UK 59, ne na lov), v kulobroku po něm netou?ím, zůstali mi matrice a střely do .30-06 SPR jsou stejný i do .300 WM...
Naposledy upravil(a) TT33 dne ned 07.10.2007, 13:20, celkem upraveno 1 x.
vhool

Příspěvek od vhool »

TT33 píše:..... a střely jsou stejný i do .300 WM...
:shock: :shock: :shock: no osobne bych strely diametru .311 do 300WM neladoval.mam se rad a zbran taky :!: :!: :!: opacne mozna ale jen do toho UK 59 na plosne pokryti cile :wink:
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Příspěvek od TT33 »

nejsem začátečník, matrice myslím z .30-06 SPR, střely .311 použít do .30-06 SPR a vystřelit z kulobroku.... by chtělo hodně odvahy a "blba" co to zkusí, večer na NOVĚ by byl populární...
vhool

Příspěvek od vhool »

:lol: jo ale precti si po sobe svuj prispevek. :wink: :wink: :wink:
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Příspěvek od TT33 »

vhool píše::lol: jo ale precti si po sobe svuj prispevek. :wink: :wink: :wink:
omlouvám se, jestli to je ono tak jsem to doplnil, 7,62x54R jsem nikdy nepřebíjel, ani s ním nelovil. Viděl jsem na fotkách z roku 2004, že s Mosinem 1891/30 loví ve Finsku a dost mě to udivilo, hlavně vojenská flinta a tradice. U nás bych se styděl s vojenským Mosinem vyrazit na lov i v noci, abych někoho nepotkal... :roll: :P
vhool

Příspěvek od vhool »

:lol: :lol: :lol: jo ted uz to pochopim i jaaa :lol: :lol: :lol:
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Příspěvek od TT33 »

Tak Zoli Corona 20M/.30-06Spr. je doma, splnila očekávání, ale i malé dodo... podobné jako u naší produkce. Hned po uchopení svazku byly na vnější straně, z jedné strany ústí nezačištěné hrany, následek obrábění... ?ábr a černění/max.2min. práce. horší bylo poutko v pažbě, které přípomínalo po nasazení řemenu cinkání zvonku, asi tam zaměsnávají ochranáře, na svazku je dobré.... necinká ani nemá vůli... Očko se závitem do dřeva prům 3,6mm a čep procházející tímto očkem s poutkem prům 3mm, navíc do strany vůle 0,6mm..., prostě kouzlo. ještě že je doma soustruh. Na střelnici výborný soustřel svazku, to jak jednotná střela Brenneke Rottweil, tak vykrytí brokové s kulovou, pouze přez mířidla to de obojí 10cm do nadstřelu... :wink: :wink: :wink:
Jan Podho
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pon 14.1.2008, 13:13

Kulobrok Zoli

Příspěvek od Jan Podho »

Také jsem se stal majitelem kulobroku Zoli Corona sice v ráži 20M/8x57JRS, ale zkušenosti mám naprosto stejné. I ten můj má drobné dětské nemoci jako u kolegy výše. Poutko na řemen je jak rolnička(jak na pažbě tak na svazku), jestli to takhle nechá někdo projít až k zákazníkovi, je to lotr. Dá se to celkem jednodu?e odstranit, ale chtěl jsem kvalitní zbraň a né polotovar (dodělej si sám). Broková hlaveň má plné zahrdlení, což je ve spojení 20/76 a 4mm brok na lišku jak vy?ité, ale výběr jednotné střely je tím zase omezen. Mohli tam dát výměnné zahrdlení a mohli si připsat plusovej bodík. S originál montáží Zoli a puškohledem ZD 3x12-56 od Meopty je to krasavice.....
Odpovědět