Členské příspěvky a pojištění ČMMJ a Halali pojištovna.

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
zalesakpavel
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: úte 21.8.2007, 17:03

Členské příspěvky a pojižtění ČMMJ a Halali pojižtovna.

Příspěvek od zalesakpavel »

Blí?í se konec roku a mmoho z nás řeší problém jestli platit členství v ČMMJ.V současné době po různých tahanicích okolo Interlovu a zvážení co nám OMS ČMMJ a pojiž?ovna Halali nabízí asi nejsem sám.Mimochodem po 25letech provozování myslivosti.Zva?uji jestli nezaplatit pouze pojižtění odpovědnosti při výkonu práva myslivosti u libovolné pojiž?ovny,která tento produkt nabízí.Pokud řešíte podobný problém podělte se o své zkušenosti.
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

Já sám nejsem člen ČMMJ, nějak mám od přirody odpor bejt někde organizován a celkově k různým svazům, jednotám-v?eho druhu, a obecně mi přijde situace kolem ČMMJ více než zajimavá. Pojižtěn jsem u podnikatelské pojižtovny, před tím u české.
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
zalesakpavel
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: úte 21.8.2007, 17:03

Příspěvek od zalesakpavel »

klouda píše:Já sám nejsem člen ČMMJ, nějak mám od přirody odpor bejt někde organizován a celkově k různým svazům, jednotám-v?eho druhu, a obecně mi přijde situace kolem ČMMJ více než zajimavá. Pojižtěn jsem u podnikatelské pojižtovny, před tím u české.
Děkuji za odpověď.Ve svém okolí znám více myslivců, který řeší tento problém. výši pojistného plnění neznám a rychlost vyřízení neřeším. Snad nikdy těchto služeb nebudu potřebovat,ale neštěstí nechodí po ..... . Poplatky na zkouškách loveckých psů pro členy o 100kč ni??í nepova?uji za zvýhodnění.S dětmi jsem se zůčastňuji soutěže O Zlatou srnčí trofej a mám na osvětovou činnost ČMMJ svůj názor.Můj otec mně vždycky říkal abych pamatoval na to , že zvěř za chamtivost lidí nemůže a nemá se jak bránit. Přeji mnoho krásných mysliveckých zážitků! S pozdravem Záležák P.
kpt.stone
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 145
Registrován: stř 11.7.2007, 15:44
Bydliště: Praha

Příspěvek od kpt.stone »

Zrovna té? řeším daný problém a jsem rozhodnut platit pouze pojižtění odpovědnosti za škodu z výkonu práva myslivosti. Nejspíše asi u České podnikatelské.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

Já osobně nevidím jediný důvod, proč být členem ČMMJ, zatím jsem nepochopil a hlavně ani neviděl naprosto žádný přínos tohoto subjektu pro jednotlivého myslivce. Teda kromě toho, že mě na zkouškách hned lanařili. Právě kvůli pojižtění. Já jsem to vyře?il tak, že si u České pojiž?ovny platím pojižtění odpovědnosti sám, stojí to 400 Kč na rok. Tenhle produkt moc pojiž?oven nemá. Ač ČP příliš mé sympatie nemá a je to jediný produkt, který u nich mám, pova?uji tuhle částku za natolik malou, že jsem k nim šel z lenosti, protože jejich pobočku mám asi 200 od baráku. Jednou za rok mi přijde složenka, já dám příkaz k úhradě na čtyři kila a tím tahle zákonná podmínka pro výkon práva myslivosti je vyřízená.
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

To FF: A zeptám se tě: Je to pojižtění dobré? Neřkuli lepší, ne?-li u Halali? Já totiž od nich chcu taky pryč, protože nechci přispívat na ČMMJ a Halali moc nevěřím a přece jen nikdy nevím co kdy sprasím, třebas neš»astnou náhodou. A ty tomu určitě rozumí? o mnoho líp, ne?-li já, tak piš :wink:
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
kpt.stone
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 145
Registrován: stř 11.7.2007, 15:44
Bydliště: Praha

Příspěvek od kpt.stone »

Vidím to stejně jako František.....koukal jsem na tu podnikatelskou....dá se to uzavřít od stolu. Jsem také líný někde obcházet...
kpt.stone
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 145
Registrován: stř 11.7.2007, 15:44
Bydliště: Praha

Příspěvek od kpt.stone »

A je to ! Jsem pojižtěn u podnikatelské......platí to od zítřka....na dobu neurčitou......za rok jsem platil 350,-....
cimrman
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: úte 21.8.2007, 9:57
Bydliště: horní Posázaví

Příspěvek od cimrman »

Já si myslím,že být členem některé myslivecké organizace je potřeba,protože ta má pak větší možnosti ovlivňovat legislativu atd.Jako jednotlivci takové možnosti prostě nemáme(lechce by nás panelákoví přecitlivělí ochranáři zrušili a pak utloukli čepicema :evil: )Nechci se tady bavit o tom co ČMMJ pro nás dělá nebo nedělá.Myslím to jako v ideálním stavu věci.K pojižtění se radši vyjadřovat nebudu,to by měla být každého svobodná volba. Já zatím zůstávám věrný ČMMJ.Nerad totiž podléhám módním trendům a taky jsem línej něco měnit.Já mám OMS 200m od práce.
M98 7x57+Meopta 7x50,I?43 16/16,Cz75,Zetor 25A
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

To cimrman:
máš pravdu, že by to bylo velmi dobré, kdyby to tak skutečně fungovalo. bohužel se domnívám, že to ČMMJ pro nás toho až tak moc nedělá. Já v tom osobně nevidím moderní trend, ale spíše jaký si důkaz, že je něco v nepořádku, protože jak jinak jim to dokázat, než jimvzít prachy?

Dalším faktem je, že z té pojiž?ovny Halali mám docela obavy. Prostě jak jsem již psal. Mám strach, že něco poseru a budu na to sám, pojistka mi nepomůže.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
cimrman
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: úte 21.8.2007, 9:57
Bydliště: horní Posázaví

Příspěvek od cimrman »

Mosinovi:No jo no,mě se taky lecos nelíbí na ČMMJ,ale jistá pozitiva má,to mi nikdo nerozmluví,Záleží na lidech co tam jsou a jak jsou schopní.Ale to jako členové můžem změnit pokud budem chtít,různým tlakem na omsech,ale problém je v tom,že se až na vyjímky nechce.Sebekriticky přiznávám,že jakožto předseda MS mám dost starostí s chodem sdružení a nemám dost času a náladu abych se ještě zabýval remcáním a kritizováním na sněmech nebo měl nějaké ambice-zatím! :twisted: :twisted:.Jinak o ještě dalším pojižtění -jako pro jistotu jsem taky uvažoval ale zatím to nechám být....
M98 7x57+Meopta 7x50,I?43 16/16,Cz75,Zetor 25A
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

takže jsem se také rozhodl odejít od ČMMJ, protože jak už tady někdo psal, nedává mi jako jednotlivci absolutně nic. Přecházím k podnikatelské.

Cena za rok je 350 Kč-kdo nad tímto také váháte, tato cena platí jen do konce října, od listopadu se zdra?uje!A to veškeré pojiž?ovny se chystají tento produkt zdra?it!Tudí? neváhejte dlouho! :!:
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Ač jsem s činností ČMMJ znepokojen o pojiž?ovně halali nemluvě,tam by člověk občas blil. tak spíše cítím, že jakožto myslivost potřebujeme organizaci, která nás bude slučovat a bude mít nějaký hlas. když v?ici odejdeme na vlastní triko, tak všecky hlasy ztratíme.
Já váhám, nejspíše zůstanu u čmmj.
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

To - Vojta, díky za tip. již od zimy, kdy začala diskuze kolem Nalhali, uvažuji o jiném pojižtění či připojižtění. Můj závěr je takový, členem čmmj zůstanu a připojistím se u podnikatelské. Tj. metoda k?andy-pásek, vůbec se nezaobírám částkou, vždy» co to je za polo?ku v celoročním počítání nákladů na myslivost. Řada z těch, co budou horlit nad vydáním 350,- Kč za pojižtění, prokouří tuto částku za týden, či otočí rundu v hospodě a ani nemrkne. Já jen přestanu odebírat jeden časopis, který začíná být stupid a ještě ušetřím. S pozdravem F.
politice a politikům zmar
Alin
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: pon 13.8.2007, 13:42

Pojižtění myslivců na TV NOVA za chvíli v Judu

Příspěvek od Alin »

Pojižtění myslivců na TV NOVA za chvíli v Judu !! Uvidíme, co tam zajímavého poví a poradí. :?:
Sauer 202 Alaska 300WM, Zeiss VD 6-24x56, Leica Geovid 15*56,Nikon D300 a popelníky
Odpovědět