Novela zákona o zbraních a střelivu

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Uživatelský avatar
Sejenik
Častý návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: pát 27.12.2024, 21:33

Re: Novela zákona o zbraních a střelivu

Příspěvek od Sejenik »

Dobrý večer. U nás se většinou rovněž střílí za obřadní síní. Jinak bych se ještě rád vrátil k části mého textu “byla jiná doba”. Měl jsem spíš na mysli vnímání myslivců veřejností. Tenkrát neexistovaly v takové míře různé ochranářské organizace, které se nezřídka snaží myslivce očerňovat. Rovněž nebyla taková hysterie z loveckých zbraní. Občas někoho postřelili na společné akci, ale rozhodně nedocházelo k tak brutálním činům jako dneska. Je určitě dobře, že si můžeme koupit loveckou zbraň, kterou potřebujeme (většinou po nákupu té poslední nutně potřebujeme další… :lol: ). Za moji osobu bych ale u samonabíjecích zbraní, hlavně krátkých, byl opatrnější a zavedl psychotesty. Z mého pohledu nás dnešní doba vystavuje daleko větší psychické zátěži než v minulosti. Když vidím v okolí lidi, kteří nejsou schopni zvládnou svoji verbální agresivitu, jak asi ustojí některé konfrontace, až jim dojdou argumenty a budou mít za pasem argument 9 mm???
CZ550 Excelent 30-06, Zeiss V6-2,5-15x56, Haenel Jaeger9 8x57jrs, Meopta 7x56 3100RD, Sightline 455, ZKM451, Bettinsoli Sporting 12x76, CZ Drake 12x76, IŽ18 MH 16x70, Německý křepelák.
haluziak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 24.3.2022, 7:47
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Novela zákona o zbraních a střelivu

Příspěvek od haluziak »

A tímhle to začíná :evil:
BTW plány na psychotesty tady už byli, samotní psychologové řekli, že to nebudou stíhat, že jich je málo a že pokud mají být za svůj posudek odpovědní, tak to nedají nikomu.

Osobně si myslím, že ČR má jeden z nejlepších zákonů na světě, jak ten předchozí tak ten současný. Žádné psychotesty, žádná správné uvážení, pokud splňuješ podmínky není o čem, pokud je nesplňuješ taky není o čem.
Beware of old men in profession where men die young.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2281
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Novela zákona o zbraních a střelivu

Příspěvek od lovec »

Na Slovensku sú zavedené psychotesty. Jediný reálny efekt je, že firmy, ktoré ponúkali čokoládové zábaly a balansovali na pokraji krachu, tak im štát prihral cca 150.000 platiacich zákazníkov…
458 SOCOM, 9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .257 Weatherby Magnum, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1258
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Novela zákona o zbraních a střelivu

Příspěvek od Michal_123 »

Sejenik píše: ned 21.6.2026, 20:27 ... Občas někoho postřelili na společné akci, ale rozhodně nedocházelo k tak brutálním činům jako dneska...
Nemáš pravdu.
Byla spousta mrtvých myslivců, vraždy z nejrůznějších důvodů a dokonce dost mrtvejch četníků.
Akorát ses to nedozvěděl.
Dneska je situace horší o zločin spojený s migrací, ale to je zrovna pádný důvod pro pořízení zbraně.
A taky se ze sdělovacích prostředků nedozvíš to, co nemáš a je ti předkládáno to, co si máš myslet.
Utahovat zbrojáky je kravina.
Je třeba důsledně vynucovat dodržování zákonů.
Ať má každý bezúhonný občan zbraní kolik chce a zákon se ho účinně zastane proti zločinci.
Odpovědět