Význam tormentační značky

Vše o brokovnicích
Odpovědět
Michal Ficek
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 04.4.2007, 5:32
Bydliště: Kousek od Třeboně
Kontaktovat uživatele:

Význam tormentační značky

Příspěvek od Michal Ficek »

Dobrý den

Dostala se mi do ruky brokovnice Mossberg se značkou tormentace ve tvaru P ve dvojitém kruhu s paprskem (čárkou) na 3., 6., 9. a 12. hodině. Setkal jste se už někdo s takovouto značkou? Jak ji chápat?
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 959
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Význam tormentační značky

Příspěvek od Georg.H »

Zdravím
pomohlo by foto
ale pokud jde o americkou značku tak moc info k tomu není bo američani nemaj povinou tormentaci zbraní a vetšina továrních výrobců si zavedla dobrovolnou zkoušku zbraní a tím pádem i své značky
Michal Ficek
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 04.4.2007, 5:32
Bydliště: Kousek od Třeboně
Kontaktovat uživatele:

Re: Význam tormentační značky

Příspěvek od Michal Ficek »

Díky
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3579
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Význam tormentační značky

Příspěvek od dalas »

Kolegové znalci, je tato tormentační značka platná nebo není? Jedná se o IŽ 27 EM

Ještě doplním pointu. Zbraň jsem koupil jetou v roce 2005. Absolvovala přihlášení bez problémů. V letech 2010, 2015 absolvovala kontrolu opět bez problémů. Letos při kontrole problém. Značka je prý neplatná, že nemá vyražen rok tormentace. Na základě vyhlášky MPO musí zkušebny od května roku 2011 doplňovat značku dvojčíslím roku. Značky vyražené do září roku 2014 jsou bez dvojčíslí roku a jsou platné. ( to by měl být můj případ) Nicméně mě z kontroly posílají na zkušebnu, že značka nemá rok a je tedy neplatná.
Přílohy
7085e488-da1b-4ef5-969d-c72db0bf0092~1.jpg
7085e488-da1b-4ef5-969d-c72db0bf0092~1.jpg (42.54 KiB) Zobrazeno 88 x
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1260
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Význam tormentační značky

Příspěvek od Michal_123 »

Za odborníka se nepovažuji, ale zde je seznam tormentačních značek:
https://mpo.gov.cz/cz/podnikani/standar ... ---142322/

Na straně 21 je uvedena ta Tvoje značka jako značka číslo 1.
Tato značka platí, pokud byla vytlačena nejpozději v září 2014.

A také je tam na konci strany poznámka:
Značka č. 2 (značka zkušebny v Klimovsku) je platná pouze, je-li doplněna
vyznačeným dvojčíslím roku, v zobrazeném případě se tedy jedná o značku
z roku 1996.

Neboli, pouze značka číslo 2 musí být označena dvoučíslím roku.
Značka číslo 1 nemusí. Jestli je to koupené v roce 2005 jako jeté, tak o stáří není pochyb a značka platí.
Klidně to pošli na CUZZS, jestli chceš mít jistotu.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3579
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Význam tormentační značky

Příspěvek od dalas »

Také to tak chápu, ale mezitím jsem mluvil se známým, který dělá na zkušebně, a ten mi řekl, že datum musí mít všechny ruský zbraně. Tak se asi zkušebně nevyhnu. Nicméně na stránkách C.I.P. jsem se o datu nic nedozvěděl. Mám za to, že mezinárodní úmluvy mají přednost před národními, tak fakt nevím. Asi zase nějakej další balíček sankcí. Mám takový pocit, že tu zase někdo vypustil gina z láhve a šíří se to, jako lavina. Tak, kdo máte IŽ s tormentací bez data, můžete počítat se zkušebnou. Pokud je to opodstatněné, tak mi ta zkušebna nevadí, pokud ale je to jen nějaký úřední šiml, tak z toho budu mít trauma na dost dlouho. No nic, asi budu mít další příběh na poslední leče. :evil:
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1260
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Význam tormentační značky

Příspěvek od Michal_123 »

I když je prokazatelně zbraň vyrobena předtím? Ten prováděcí předpis, nebo co to je o tom nehovoří.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3579
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Význam tormentační značky

Příspěvek od dalas »

Otázkou je, zda má smysl se vlamovat do zavřených dveří. Dle toho předpisu je značka platná. V každém případě ten předpis vezmu na PČR, ať mi to vysvětlí. Tormentace budou 8.7., tak mám ještě čas.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Odpovědět