Myslivecké zážitky

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Děkuju moc za gratulace.Fotografii umístím,jen musím najít datový kabel od mobilu,nějak se zatoulal ro??ák.

ještě takový dodatek,samozřejmě,že člověk musí mít všechno v hlavě srovnaný,jestli střílet nebo ne,je pevně rozhodnut,ale první okamžiky nad ulovenou zvěří,až tím loňským prasátkem,nebo jsou zvláštní.Nemusím vykládat,každý myslivec ví o čem mluvím.

pro Vhoola:
máš pravdu,dobrý poznatek :-)
Ona se malinko rozpustila, a střílel jsem na kraj lesa,kde byla dobrá viditelnost.My u nás moc těch polí nemáme,převážně lesní honitba.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Ponauceni

Příspěvek od Andy »

Tak se mi panove stala vyborna prihoda... opravdu poucna... zejmena pro myslivce "snipery" :?

Byl jsem lovit prasata. Vnadiste bylo cca na 75m. Sedim a cekam.... po pul hodine kdy se na vnadisti produciroval jen jeden srnec dorazily 2 selata... cekal jsem... par dorazila bachna... bala se a ani nevysla na vnadiste... to mi ale stacilo... abych vedel 100% ze jsou jeji a ze to nejsou nejake bachynky a nemaji za sebou jeste pruhovane...

Vybral jsem si tedy jedno sele a jak se ho ulovit. Padla rana na slecho (super rana... nemel sem zadnou nejistotu o tom jak sem spustil, nervozni pred lovem nebyvam) ... koukam na nastrel... a NIC.

Slejzam... jdu se podivat... NIKDE NIC! Ani barva, striz ... NIC co by svedcilo o tom, ze jsem trefil!

Neverim svym ocim.... zkousim druhou ranu (zkusebne) ... zjistuji, ze mi to chodi o cca 20cm NAHORU!!!

Nechapu jak je to mozne.... zkousim jeste na cca 50m na terc ... 7cm UP! Stale nechapu.... a v tom mi to pomalu dochazi... jak jsem strilel ted naposledy tu srnu na 280m a klikal -15kliku .... tak misto toho, abych to vratil zpet... jsem si pocvakal jeste jednou -15!!!! A jelikoz je na meopte jedna otacka 30 kliku, tak mi to sedlo na znacku kde mam 100m.

Cili to sele... jsem strilel (podle tabulek) na 400m!!!

NO NEJSEM IDIOT?
Uživatelský avatar
OndraH
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pon 25.9.2006, 7:17
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OndraH »

tak to nasere :-)
Browning Maxus high grade 12*76
Tikka T3X CTR 308, Swarovski Z6i 2,5-15x56
Brno combo12/308W x Swarovski Habitch 3-12*50
CZ 455 22lr/17hmr x čínská kopie leupoldu
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 457
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Příspěvek od milan »

a pak že zvěř nemá při Použití moderní techniky žádnou šanci :D .
Co se stalo tobě, stalo se i mě a bral jsem to jako ponaučení. když jsem překlikal, odlovil a než jsem šel ke zvěři, překlikal jsem zpět a zavíčkoval.
Teď mohu klikat na montáži, takže vždy vidím na co mám nastaveno.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Jo panove to nasere... ale zase JESTE ze vim cim to bylo... i tak se mi spatne usinalo... to mi verte :oops:
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

Andy pokud není postřelené nejde vůbec o nic a bud vděčný za lekci .této chyby se už na 100% nikdy nedopustí? a pujde i o větší kousky.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Diky Stando! Ale stejne je to vostuda :oops:
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Tak to ti věřím, žes to pak skoro roz?lapal! :wink: Holt příště už si budeš dávat větší pozor! :!: :lol: Kdybys střílel jistotu na komoru, tak třeba lehlo. Podle té výšky bys ho mohl chytit na páteř. Já se takhle také párkrát spálil při ráně na krk u srnčího a teď střílím jistotu až je to jak chce daleko. 8)
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Nemohl Fery, bylo to male sele. Nejspis bych ho ani neucesal, stejne jako tenkrat.

Ostane jsem rad, ze jsem jej nepostrelil... to bych se asi hanbou propad :oops:
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Milý Andy, to je ten důvod,

Příspěvek od precechtel »

proč já po podobných zkušenostech / neúspěšná střelba srnci na krk apod. /, by? dokážu spolehlivě střílet na 200m, lovím uvá?livě do 100m a na komoru. Tam to většinou sedí, jak píše Fery chytím páteř nebo Možná spodní komoru. Nikomu toto nevnucuji, ale časem k těmto závěrům dojde téměř každý. Ahoj a lovu zdar přeje František
politice a politikům zmar
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Fando, tady neslo o to, ze bych to sele netrefil tam kam sem miril... tady slo o to, ze pri nastreleni na 400m ho na 80m trefim ztezi. Nevystrelil bych kdybych si nebyl jistej.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Jde o to jak bylo velké. Např.u 30kg selete bys na těch 80m mohl páteř chytit. Těch 8-10cm by nevadilo. Pokud bylo menší bys ho přestřelil. :wink: . Jistota je jistota.
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

cca 15Kg.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Tak to jo :wink:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

Re: Andy to je právě už tím mým věkem, že vnímám ten vývoj: 1. kdysi jsem věřil všem okolo a pochyboval sám o sobě 2. potom jsem věřil sám sobě a pochyboval o všech okolo 3. dnes už nevěřím ani sám sobě. Ale nemáš se za co stydět a jsem rád, že to dokáže? publikovat, protože většina "zázračných střelců" prezentuje jenom úspěšné zásahy a nahodilé dobré trefy vydává za běžný standard. To ví?, člověk a zvlá?tě chlap je marnivý a taky jsem si kdysi napínal tričko po naháňce, že lišky v běhu na komoru střílím brenekem na 30m jakoby se nechumelilo, dnes už mně to pře?lo a v duchu se tomu usmívám. S úsměvem František
politice a politikům zmar
Odpovědět