Výrobci kulových dvojáků

Vše o kulovnicích a malorážkách
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Výrobci kulových dvojáků

Příspěvek od Reno »

Rád bych si časem splnil svůj dávný sen a pořídil si pěkný kulový dvoják v ráži 9,3 x 74R. A tak se poohlí?ím po něčem, co by pro mě bylo doSašitelné. ovšem ceny originálních zbraní této kategorie jsou poněkud drsnější... :? Vím, že například kulová kozlice BO 803 by byla s cenou něco přes 30 tisíc Kč mnohem dostupnější, ale kulový dvoják je prostě moje "srdcová" zále?itost... :) Na značky Krieghoff nebo Heym opravdu nemám, dávat 200 - 300 tisíc Kč za zbraň si opravdu nemohu dovolit. Merkel (zejména model 141) s cenou těsně přes 100 tisíc Kč už vypadá mnohem zajímavěji, ale pořád je to pro mě celkem "rána"... :( Cenově přístupný by byl ruský dvoják Baikal MP-221 "Artemida", ale ten se pokud vím v ráži 9,3 x 74R nevyrábí, z větších ráží akorát .45 - 70 Government. Nevím ovšem, jak je to s dostupností této munice v ČR, asi by bylo nutné přebíjet, každopádně to není přesně to, co bych chtěl... O italské dvojáky různých značek nemám zájem, cena je také dost vysoká a moc chvály jsem zejména ohledně jejich "trvanlivosti" neslyšel. Co se týče přestaveb - k tomu nemám moc důvěry, ale asi hodně Záleží na konkrétním puškaři a Použitém základu, že? takže jak to vyře?it? Poradíte nějaké další výrobce, nebo možnosti přestavby? Nejde mi o nějaký luxusní dvoják s pažbou z drahých dřev a rytinami, ale o spolehlivou a odolnou zbraň.
xhur
Častý návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: úte 29.1.2008, 15:46
Bydliště: jižní čechy

Příspěvek od xhur »

Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

debata o dvojáku ze ZP tady už je dá se to když nemáš na pořádný ale je to pořád díky velké baskuli takový výrobek z nouze a to co dělá Lepič je opravdu lepenina :lol: :lol: :lol: Být tebou tak si udělám výlet do Německa nedávno jsem viděl krásný starší dvoják na egun který vyšel na konci aukce na 2500 eur což za dvoják od pořádného puškaře ze ZP dá? taky. A nebo je taky ještě jedna možnost koupi polotovar baskule a háku a nechat si to dodělat
Uživatelský avatar
OndraH
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pon 25.9.2006, 7:17
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OndraH »

Je otázka kolik do toho chceš investovat? Podle toho co píšeš to asi nebude moc. Viděl jsem pár hezkých dvojáku postavenejch na baskuli ZP ale stejně ta cena je o mnohem výš než jsou zřejmě tvoje možnosti. Možná radši déle šetřit a pak koupit někde nějaký slušný dvoják v komisi.
Browning Maxus high grade 12*76
Tikka T3X CTR 308, Swarovski Z6i 2,5-15x56
Brno combo12/308W x Swarovski Habitch 3-12*50
CZ 455 22lr/17hmr x čínská kopie leupoldu
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

puškař Josef Pochyla z Jaroměře okr. Náchod také staví různé zbraně, nejsem si ale jistý, jestli i kulové dvojáky- mám ale dojem, že jsem u něj jeden viděl. Pokud by jsi mněl zájem o fíce info, můžu ti na něj poslat kontakt.
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Příspěvek od Reno »

Zatím díky všem za příspěvky. K těm přestavbám opravdu moc důvěru nemám, není nad to, když je zbraň od počátku konstruovaná pro svůj účel. Co se týče finančního limitu - strop je asi ten Merkel, dá se nový ve standardu sehnat okolo 100 tisíc Kč. Ale na to bych si musel buď ještě přišetřit, nebo využít nabídku některých firem - prodej na splátky bez navýšení. každopádně by mě zajímalo, jestli existují ještě nějaké další varianty (výrobci) dvojáků v cenové relaci pod 100 tisíc Kč. Víte o něčem takovém? Vím že "Italové" jsou už od nějakých cca 60 tisíc, ale o ty zájem nemám... A máte někdo nějaké reference na dvojáky Merkel? Kvalita materiálu, odolnost, spolehlivost, úroveň zpracování? Mým favoritem je aktuálně již zmíněný model 141. :wink:

PS: ještě k těm "Italům" - váš názor na tuto zbraň?
zekon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 06.9.2007, 17:55

zbrojár

Příspěvek od zekon »

ahoj pozri sa sem, mám vežmi dobré skúsenosti
http://www.kruty.sk/
TIKKA T3 .308 Win. Meopta Meostar R2 2,5-15x56 RD 4K
Marocchi 03 Field 12/76
UB .308 Win. / 12 - 70
CZ 85 Combat 9 Luger
Slovenský hrubosrstý stavač
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

máš od Krutého dvoják??
Mik
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: ned 03.6.2007, 11:21
Bydliště: Pardubický kraj

Příspěvek od Mik »

Znám zbrojíře kterému se zbraň od pana Lepiče roztrhla v ruce. To je jenom malé upozornění. A neříkám že tak dopadnou všechny zbraně od něj.
zekon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 06.9.2007, 17:55

to : Leon

Příspěvek od zekon »

nemám ja na tieto zbrane nemám využitie, ale dva tesne po dokončení som dr?al v ruke a bola to nádherná práca. Nechal som si tam robi? svoje a otcove zbrane a vždy úplná spokojnos? na rozdiel od zbrojára ku ktorému som chodil pred tým - cena + komunikácia, priebe?ne ?a informuje o stave v akom je puška, dohodnutý termín, kvalita práce, servis..... vždy som dostal presne čo som chcel a to som mu raz priniesol len fotku z netu, že takto by som si to predstavoval. Ja mám skutočne len tie najlep?ie skúsenosti, ale chce mu to samozrejme zavola?, porozpráva? sa čo by človek chcel, dohodnú? si náv?tevu, nie je nad osobné stretnutie.
TIKKA T3 .308 Win. Meopta Meostar R2 2,5-15x56 RD 4K
Marocchi 03 Field 12/76
UB .308 Win. / 12 - 70
CZ 85 Combat 9 Luger
Slovenský hrubosrstý stavač
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

Dvoják postavený individuálně z kusu ?eleza na zakázku podle mě vždycky vyjde dráž než sériovka. Kolega puškař předělává ZP na dvojáky a obojetnice a vypadá to dobře, nicméně já bych to ře?il na nějaké dvacítkové byskuli s uzamčení greener, třeba nějaký starší merkel.
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Příspěvek od Reno »

Dík za info chlapi, ale rozhodl jsem se, že do žádné přestavby nepůjdu, není nad originál. Jak už jsem psal, Heym a Krieghoff jsou mimo mé finanční možnosti. Italové (Sabatti, Zoli...) moc dobrou pověst ohledně odolnosti a trvanlivosti zbraní nemají, takže je do výběru Rovněž nebudu zařazovat. Ruský Baikal zatím také nechám stranou, cena je sice super, ale úroveň zpracování prý nic moc (může někdo potvrdit či vyvrátit?) a taky se nevyrábí v ráži 9,3x74R, kterou bych chtěl. Pátral jsem na netu a mimo již zmíněné značky Merkel jsem našel ještě Chapuis, který je finančně ještě o malinko levnější a má ohledně kvality velmi dobré reference. No a pak ještě zase o trochu levnější Blaser. takže aktuální "hitparáda" vypadá následovně:

Merkel 141

Chapuis

Blaser S2

Jaký na to máte názor? Co z toho by jste doporučili? Nebo mi ještě nějaká vhodná značka unikla?
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

No frantíci mají s vícehlavňovými zbraněmi dost velké zkušenosti, je to tam dost tradiční a většinu spárkaté odloví na nadháňkách, takže ví co vyrábějí. Já bych si to na nějaké větší výstavě do detailu obhlídl, momentálně alespoň u mě vede Chapuis, i když merkel je klasika. Do Blasera bych nešel, není to klasický tradiční dvoják, měl jsem jej v ruce.
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Příspěvek od Reno »

nimrod nimrod píše:No frantíci mají s vícehlavňovými zbraněmi dost velké zkušenosti, je to tam dost tradiční a většinu spárkaté odloví na nadháňkách, takže ví co vyrábějí. Já bych si to na nějaké větší výstavě do detailu obhlídl, momentálně alespoň u mě vede Chapuis, i když merkel je klasika. Do Blasera bych nešel, není to klasický tradiční dvoják, měl jsem jej v ruce.
No, ten Blaser by měl být ohledně materiálu a kvality zpracování taky OK, ale upřímně řečeno nemám z té konstrukce moc dobrý pocit, trochu to na mě působí jako nějaká stavebnice... A taky je z toho výběru nejtě??í. Nevíte někdo, jak jsou na tom v porovnání mezi sebou Merkel a Chapuis?
sako80
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.11.2006, 19:42
Bydliště: SK

Příspěvek od sako80 »

nazdar, ja riesim rovnaku otazku uz asi dva mesiace a stale v tom nemam jasno, tiez chcem gulovy dvojak 9,3x74R a zvazoval som uz vela moznosti, s investíciou som na tom asi ako ty. v poslednom case sa priklanam k moznosti Artemida 45-70 govt avsak hned po zakupeni by nasledovala velka prerabka. chcel by som dat nastavit sustrel hlavni a dat ich zletovat nasledne urobit peknu žínu s mieridlami, potom by nasledoval gravir po nom nova pazba a nakoniec kolimator Docter. takyto komlet by ma vysiel asi na 50tis Sk. kalibru 45-70 govt sa po nastudovani nejakych prispevkov neobavam co sa tyka ucinku a aj dostupnosti streliva. Aký mate nazor na tento moj postup?
Tikka T3 7x64 Zeiss Classic Diatal 7 x 50
Laurona Eibar 12/12
ZKM 451 PSA 4x40
dvojak 45-70Govt/45-70Govt Vixen 1.5-6x42
Odpovědět