výběr samonabíjecí kulovnice

Vše o kulovnicích a malorážkách
cheyen
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: pon 17.12.2007, 9:24

Re: výběr samonabíjecí kulovnice

Příspěvek od cheyen »

Vojta: Pokuď máš namysli Bar Zenith Big Game, tak počítej s cenou 50tis Kč. Ráže je na tobě. Pokud si necháš opakovačku a browning budeš využívat jen na naháňky tak vol silnější kalibr. Jestli jej chceš ale využívat i na čekané na veškerou spárkatou zvěř, tak ráži vol bedlivě (30-06, 7x64..).

Rimar77: osobně jsem pár samonabíjecích zbraní vyuzkoušel, než jsem jednu z nich pořídil. Odtud ty zkušenosti. Netvrdím, že moje tvrzení je jednoznačné a pevné, ale pro mne vyšel jednoznačně jako jasná jednička Browning. Zkoušel si i ostatní samonabíjecí zbraně? Střílel si někdy ze Sauera, Benelli, Browninga a Verney, abys je mohl porovnat?
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: výběr samonabíjecí kulovnice

Příspěvek od Lotr »

4 lovec: prečo má rovno na Sauer zabudnúť? Měl jsem možnost s ním strávit podstatnou část loňské sezony naháněk a musím říct, že je to uživatelsky příjemná a hlavně bezpečná zbraň?!
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: výběr samonabíjecí kulovnice

Příspěvek od rimar77 »

cheyen píše:Rimar77: osobně jsem pár samonabíjecích zbraní vyuzkoušel, než jsem jednu z nich pořídil. Odtud ty zkušenosti. Netvrdím, že moje tvrzení je jednoznačné a pevné, ale pro mne vyšel jednoznačně jako jasná jednička Browning. Zkoušel si i ostatní samonabíjecí zbraně? Střílel si někdy ze Sauera, Benelli, Browninga a Verney, abys je mohl porovnat?
zkoušel jsem Merkla a Remingtona a pak jsem si rovnou vybral Hecklera ale ozvu se pokud tady někdo píše nepravdy takové jako ty - že jen jedna jediná zbraň umí skvělej výcepoložkovej soustřel a ostatní to neumí. Pokud to tak bylo u zbraní ze skupiny co jsi testoval ty napiš to lépe aby nebylo z toho co jsi napsal pochopeno že ze všech semiauto zbraní to umí jedině ten Brauling. Střílím sním běžně na střelnici na 100m s blaser CDP soustřeli jaké ty uvádíš na 80m s oporou nikoliv v nastřelovací stolici a normálně stouto zbraní lovím do vzdálenosti 200m. Nehaním Braulinga určitě je to dobrá zbraň ale zase si musíš uvědomit že například Heckler koch je výrobce s dlouhou tradicí výroby samonabíjecích zbraní pro ozbrojené složky a používají je i odstřelovači, takže toliko ke spolehlivosti mechanizmu u těchto zbraní a navíc jeden z klonů SLB se používá i jako sportovní zbraň kterou střílí na větší vzdálenosti jak jsem četl recenzi na nějakém USA servru když jsem vybíral semiautomnat a hledal jsem na hecklera recenze. A kupříkladu ten Heckler se dá sehnat i v té ráži 300WM o kterou stojí Milan jak v normálním SLLB 2000+ tak i v té sportovní formě zbraně.
Dále heckler taktéž prodává 5ti a 10ti ranej zásobník.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2062
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: výběr samonabíjecí kulovnice

Příspěvek od lovec »

Lotr, polujem relativne casto so skupinou ludi, ktori si vzdy kupuju to, co je prave nove a moderne na trhu. Onehdy vsetci naskakali na S303.....tolko nadavok si snad naraz na polovacke ani nepocul. Horko tazko sa toho postupne pozbavovali a ti menej stastni este teraz zbavuju pod cenu. Samozrejme medzitym nakupili to co naozaj a vzdy funguje - Benelli Argo. Sauer si usil na seba slusnu budu a to nie je len lokalna skusenost, treba pozriet napr. nemecke diskusne fora. O Browningu nejdem ani rozpisovat dalej, aby som zbytocne nenastartoval flame, ale to je len taka hrkalka ako stary Rem 7400. Vycackane, poobkladane roznymi platnickami, take ci onake drevo,..... len sa ich dost vela rado seka a celkovo je to taky lacak zabaleny do pekneho obalu (plati pre celu produkciu Browning plosne. Browning uz dost davno zije len zo zaslej slavy, ktoru si kedysi vydobyl modelmi ako Auto 5 a B-eckove kozlice), to vsak dnes predava. Ludia objektivne nemaju prilis skusenosti a ani znalost problematiky, takze logicky daju na vzhlad, aby mali aspon nejake voditko. Takto na nete clovek neziska uceleny obraz, sem tam napise spokojny majitel, vychvali do neba. Ti, ktori sa sklamali radsej mlcia, aby sa toho aspon nejako zbavili. Mam k tejto branzi trosku blizsie, takze priblizne viem coho sa kolko dovezie, kolko preda, ktore znacky su problemove s vyssim podielom reklamacii atd.
K HKcku - sice nie je velmi pekne, trosku take tazkopadno-neforemne, lenze funkcne. Nie nadarmo ma vyrobca desiatky rokov skusenost s vyrobou automatickych zbrani pre armady a ozbr. zlozky, kde to jednoducho musi fungovat.

Moj osobny nazor, zalozeny na praktickych skusenostiach so slusnym mnozstvom zbrani a vychadzajuci zo situacie na nasom trhu.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: výběr samonabíjecí kulovnice

Příspěvek od Lesomil »

Zdravím lovce :) !
Velmi bych prosil o poskytnutí informací (POKUD MOŽNO KONKRÉTNÍCH) o závadách, problémech a nedostatcích Saueru 303 o nichž ve svém příspěvku hovoříš na jejichž základě se Tebou zmiňovaní lovci zbavovali Saueru 303. Napsal jsi sice obsáhlý článek, ale bez čehokoliv, co by podepřelo Tvé tvrzení. Ptám se proto, že jsem majitelem Saueru 303 a potřeboval bych od Tebe informaci co jsem to vlastně koupil za krám, co je na něm špatně, abych si vzal brýle a řádně si to prohlédl.... :) :wink: Já jsem totiž zatím velmi spokojen. No a s jeho přesností..... koluje propagační video.... pravda dá se vše upravit, ale proč, když to tak funguje. Troufnu si tvrdit, že dobrý střelec (např. soutěžní...) s tím bude dělat na těch 80-100 metrů trojlístky nebo i lépe... Já už ne :oops: oči už nejsou jako zamlada... :evil: ale i tak myslím, že do těch tří cm se vejdu... Ber to s úsměvem, ale odpověz... :wink:
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: výběr samonabíjecí kulovnice

Příspěvek od Lotr »

4 lovec: taky bych se přidal k lesomilově žádosti o výčtu závad Saueru, konkrétně modelu 303, po loňských zkušenostech se mi právě tahle konkrétní zbraň velice líbí, tak abych věděl, čeho se vyvarovat. A jestli někdo prodává pod cenou, tak to asi budu mít zájem :D
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
fary
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 134
Registrován: pon 24.1.2011, 18:54

Re: výběr samonabíjecí kulovnice

Příspěvek od fary »

Pro Lovec
Tak z toho nejsem moc moudrý, Browning je krám ( vlastním jej, tří známí taktéž a ani jeden by jej nevyměnil ), Sauer 303 je úplnej krám, HK trochu ucházející, no, když tedy semiauto tak co bys doporučil?
fary
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 134
Registrován: pon 24.1.2011, 18:54

Re: výběr samonabíjecí kulovnice

Příspěvek od fary »

To Lovec,
omluva pozorně jsem si přečetl znovu tvůj příspěvek a už v tom jasno mám! Benelli Argo je vítěz! No vida.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: výběr samonabíjecí kulovnice

Příspěvek od Zbrojovák »

Jediný skutečně terénem, extrémními podmínkami a léty prověřený vítěž v semiautu je M1 Garand 8)
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: výběr samonabíjecí kulovnice

Příspěvek od kasari »

Téma zamykám, pokračujte v tématu Automaty v mysl. praxi. Už se nějakou dobu překrývaj...
Ulkomaalainen...
Zamčeno