Nová kulovnice ČZ 557 - rok 2012

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
josse
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 133
Registrován: sob 22.5.2010, 20:30

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od josse »

Terče pěkné :) A vynikající když nijak netrénuješ.
V jaké to je teda ráži když nejde srovnat s 243 z předchozí flinty?
A čím jsi to osadil? Nějaké další dojmy z kulovnice?
Jo Liberecká střelnice je pěkná již jsem měl tu čest, bohužél z Moravy je to z ruky.
Uživatelský avatar
jarda65
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 109
Registrován: pon 07.4.2008, 11:59
Bydliště: Jizerky

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od jarda65 »

Ráži jsem dodatečně doplnil (aby někdo něměl josseho za blba :) )
Puškohled tam je taky - Leupold. Ke zbrani byla v ceně (u Procházky) jednodílná ocelová montáž bez podhledu. Přesně takovou bych tam dal i já. Na recenzi mám zbraň krátce, navíc bez zkušenosti z lovu. Ale mě se líbí a to je hlavní. Pěkné tmavé dřevo v oleji, krátká hlaveň, pažba padne do ruky. Spoušť jde dobře vyladit, ještě na tom ale trochu popracuju. Nemusel bych tam mít mířidla, možná je časem sundám a dám tam nějaké záslepky. Originál nic neexistuje. Stále jsem se ještě nerozhodl, jestli přechod od 3-polohové pojistky nebyl trochu krok zpět. Chod pojistky je podstatně čistší než u 550, ale k dokonalosti to bude muset ještě někdo doleštit. Při nabíjení ze schránky se náboj trochu příčí, prostě Mauser. Já ale dávám patronu do komory ručně shora. Poutka na řemen jsou namontována trochu šikmo a nejde s nimi hnout. Trochu mě překvapil návod. Sice je tam CD se vším možným, ale nedovíte se, jaký potřebujete imbus na spoušť a hlavně jaký torx na sundání pažby. To mi neřekli ani na podpoře :( Celkově, spokojenost. Tikka, která byla další kandidát, by měla určitě nějaká plus, ale je o 9 tis. dražší (vč.montáže) a koupit musíte stejně jako zatím u CZ tu jednu jedinou, kterou zrovna má někdo na krámě, bez možnosti nějaké specifikace.
CZ 557 Lux 6,5x55SE + LEUPOLD VX-III 3,5-10x50 Ill, IŽ 27EM-1C 12/76, IŽ 27E 16/70, ZKM 451 + LEUPOLD MARK 4 3,5-10x40 CHINA :(
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Reno »

Koukal jsem na netu, že CZUB začala nabízet další verzi kulovnice CZ 557, konkrétně CZ 557 CARBINE. Parametry včetně nabídky ráží jsou prakticky identické s CZ 557 LUX, jediným rozdílem je pažba s rovným hřbetem místo bavorské. Své zákazníky si i tato kulovnice jistě najde, CZUB ohledně tuzemského prodeje loveckých kulovnic hodně těží z celkem rychlé dostupnosti zbraní i jejich případného servisu. Jinak by mě docela zajímalo, jaké nejsilnější ráže soudobá konstrukce kulovnic CZ 557 snese, tedy jestli se zákazníci dočkají i něčeho silnějšího, jako je např. v Evropě oblíbená ráže 9,3x62. :)
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od pufr »

9,3x62 působí do závěru menší silou než 270W (jak co do maxima, tak pokud se týče časového průběhu tlakové křivky), takže tady bych problém s pevností použitého materiálu závěru neviděl. Leda by vzhledem k zpětnému rázu 9,3x62 možná mohl být problém s pevností "běžného ČZ dřeva" v oblasti krku pažby :)
Pufr
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od petjan »

K té 9,3x62 jsem loni obdržel tuto odpověď:
Vážený zákazníku,
děkujeme za Váš zájem o zbraně vyráběné Českou zbrojovkou a.s.
Na Váš dotaz mohu odpovědět, že výhledově o ráži 9,3x62 pro model CZ 557 také uvažujeme, ale nebude to dříve než tak za tři roky.
Je nám líto, že Vám nemůžeme dát příznivější zprávu.



S pozdravem,


MILAN KUBELE
MARKETING
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
jaroslavn
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 15.5.2014, 14:14
Bydliště: jižní Čechy

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od jaroslavn »

Toto mi přišlo tento týden :

Vážená zákazníku,

děkujeme za Váš zájem o kulovnice vyráběné Českou zbrojovkou a.s.
Mohu Vás informovat, že s výrobou této ráže v modelu CZ 557 Lux počítáme. Bude dostupná ve druhé polovině roku 2015.


S pozdravem,


MILAN KUBELE
MARKETING
ČESKÁ ZBROJOVKA A.S.
SVATOPLUKA ČECHA 1283
688 27 UHERSKÝ BROD, CZECH REPUBLIC
Fax : +420 572 633 811
Mail : INFO@CZUB.CZ
WWW.CZUB.CZ
Mannlicher Luxus 9,3x62, ZKK 600 30-06
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1410
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Choochoo007 »

V Lyse jsem nahodou narazil na Roesslera titan 6 a tak jsem trochu pokoukl. Pekny drevo, za cca 40koliku, koukam tedy jak je ulozena hlaven, kdyz ta cena uz neni zadara a hlaven oprena o jednu stranu dreva na predpazbi. Koukl jsem tedy na vystave na cz 557 a vypadaly obe CZ ulozeny dobre, cca stred, pazba se zda byt docela pekna, uprava dreva taky. Ted jsem koukal na tema o nemckych jednuskach a vypadanych hlavnich za 35tis. No kdyz to tak vezmu 557 bude relativne spolehliva pekna zbran za slusne penize. Snad o nic horsi a pritom vyrazne levnejsi nez mnohem drazsi nemecke kvery :wink:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od crif »

Choochoo007 v tomto s tebou souhlasím. S našimi zbraněmi jsem neměl žádný problém. Na všem v podstatě najdeš nějakou tu mouchu, se kterou si poradíš(puškař), ale na tak zásadní jak jsem uvedl v tom tématu jsem ještě nenarazil.
jaroslavn
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 15.5.2014, 14:14
Bydliště: jižní Čechy

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od jaroslavn »

Každopádně je jisté, že za ty peníze nic lepšího člověk určitě nekoupí. Líbí se mi ještě Fabarm Iris, tu dělají i v 9,3x62 a co jsem četl na německých stránkách, je hodnocena velice dobře. Je tu o ní taky vlákno, ale nic moc informací tam není. Asi počkám ještě rok na tu 557.
Mannlicher Luxus 9,3x62, ZKK 600 30-06
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Durell »

Nedajte sa zmiasť, ak je to ako u CZ 550 tak je to otázka vystredenia a uloženia hlavne v pažbe , čo po x ranách už nemusí byť pravda a môže sa to pohnúť až na dotyk dreva s hlavňou, alebo sa skrúti pažba a vystrediť to už nepôjde ( len ubrať z pažby ) .

Neobhajujem Titana ani nehanim CZ - takto to proste je a funguje Skusenosť z dvoch zbraní CZ 550.
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1410
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Choochoo007 »

Nijak extra jsem to ulozeni nestudoval, ale to ulozeni by melo byt v predu jine nez CZ 550, melo by tam snad byt nejake sikme vedeni pro vystredeni, ale jak rikam nezkoumal jsem a videl pouze 2 az 3 kusy.
Jinak to vystredeni u CZ 550 neni problem udalat doma pomoci http://www.pattex.cz/cs/produkty/opravn ... press.html.
Vybrani pazby rovnez neni problem vybrousit a prelaknout nebo napustit olejem. CZ 550 ma standardne male vule, coz vypada docela dobre. Konkurence nekdy nabizi vule jako kdyz si kolikrat spletly pazbu a lauf a do varmintove pazby dal vyrobce hlaven standardni
Kamarad ted vybira pistoly a zacal mezi Beretama, Sigama,.. Kdyz videl ceska fora jak tady hani CZ 75, 97 Chtel zahranicni kvalitu. Pak koukl na US fora a tam CZ chvali, dokonce byla vyhlasena CZ 97 jako nejpresnejsi seriova .45. v nejakem casopise a tvrdili to i majitele na forech. Haneni ceskech zbrani a optik mi prijde jako narodni sport, pritom konkurence nenabizi nic o tolik lepsiho, ale vetsinou nekolikanasobne drazsiho.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
jaroslavn
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 15.5.2014, 14:14
Bydliště: jižní Čechy

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od jaroslavn »

Jak říkám, myslím, že za tuhle cenu není co řešit. Někteří lidé CZ haní jen proto, že je to český. Možná, že závěr nejde tak hladce, jako třeba u Tikky, ale zrovna tohle srovnávání mi přijde stejný, jako když mi někdo řekne, že Octavia je nejlepší auto, protože má měkčenou palubní desku :-). S haněním české optiky je to ale asi trochu jinak. Když vezmu jen v mém okolí, tak kolega z práce měl Artemis 7x50 s bodem na 9,3x62 a nedrželo to nástřel. Tchán to samé na 30-06, otec na dvojáku Merkel 9,3x74 také a já na Brnu 98 9,3x62 jakbysmet. Všechny puškohledy několikrát na reklamaci.
Mannlicher Luxus 9,3x62, ZKK 600 30-06
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od pufr »

Tak ona se všemi těmi "Savážkami, Marlinkami, Rugry, Remingtony, Mózbergy" atd. je dnes třída "levných kulovnic" pěkně nabitá a řada lidí si vybrala i jinde než u ČZ. Zbrojovka nakonec zhodnotila, že nechce být úplně v té "levné" skupině a zdá se, že má skutečně co nabídnout, tak jí to přejme - ono tady těch úspěšných exportérů s vlastním kompletním vývojem atd. zase tak na čerty není :?
Pufr
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 521
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Jan Slavětínský »

pufr - ale ta pružnost zbrojovky k poptávce a k trhu mě zaráží. To je takový problém vyrábět hlavně v té zmiňované 9,3x62 anebo v jiných rážích teď hned ? Ne, oni na to potřebují 2-3 roky, při tom na flintě zůstane všechno stejné, vymění pouze lauf s "jinou dírou". Nerozumím tomu ,ani obchodní politice zbrojovky, že nebere v potaz poptávku a zájem zákazníků a nejedná. I to ZKK za starého režimu bylo podle katalogu vyráběno v 18 ti rážích.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od kojot »

Výroba kulovnic v CZUB tvoří necelé 1% produkce, tudíž se nediv, že je 9,3x62 nepálí.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Odpovědět