Poraďte jakou píšťalku

Pejskové a jejich výcvik
tomikus
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: sob 31.3.2007, 14:26

Píšťalka

Příspěvek od tomikus »

Pánové, zajímalo by mě jaký druh pí??alky používáte při komunikaci se svými čtyřnohými kamarády. Já používal ultrazvukovou (jen nějakou levnou) - ta mi připadala k ničemu, potom z parohu, ale u ní mi vypadl ten vnitřek a tak jsem začal pískat tak zvaně na hubu...
Mám v plánu si pořídit novémo psa a chtěl bych už od štěněte ho zvykat na pí??alku (na tu hubu mi to nepřipadá moc perspektivní). Jaké používáte tedy pí??alky vy a jaké máte zkušenosti :?:
Díky
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

nazdar já používám dvoutónovou ACME a jsem spojenej ale je dost hlasitá tak to některý lidem vadí :lol: z parohu nepoužívám protože ta má zvuk podle momentální vlhkosti a kolikrát když mi namokla tak přestala pískat uplně :( tady se na ni může? kouknout a maj tam i jiný na výběr.
http://www.kanea.cz/?ui=gvboNs0cOn9638&lr=0&ktg=39869
FOXCLEVER
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: úte 27.3.2007, 21:38
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Příspěvek od FOXCLEVER »

:evil: Mimo myslivosti se zabývám loveckou kynologií více než 10 let. vždy před započetím výcviku psa si pořizuji nejméně tři pí??alky stejného typu (používám běžné kovové ultrazvukové pí??alky, laditelné od ultra po infrazvuk, cca 40/Kč/ks s doslechem 200m). Naladím je na jemný ultrazvuk (všechny stejně), jednu používám a dvě uschovám (v průběhu života psa se Píš»alka občas ztratí a navykat staršího psa na cizí zvuk je složité a často nemožné) . Zásadně při výcviku i praxi využívám jen dva základní a jeden pomocný povel - dlouhý hvizd na "down", krátký s dlouhým na přivolání a jako pomocný povel dva ktátké na hledání. Kdo chce působit více stylově, může si tu kovovou pí??alku vsadit do parů?ku nebo nábojnice (ale hned od počátku, nebo? každá tvořivost působí na celkový zvukový projev). :twisted:
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

v minulosti jsem používal ultra pí??alku, nyní z rozklepané nábojnice, stála cca 50,- Kč na nějaké kynolog. akci a má tu výhodu, že ji sly?ím i já. Jinak pí??alky neztrácím, mám ještě i tu původní, starou cca 25 let, stála tehdy celých 13,- Kčs. V zásadě používám dva krátké hvizdy na přivolání, jeden dlouhý na daun, jeden krátký na změnu směru při hledání. A potom taky univerzální povel "KURVA" mezi asi deseti nejpoužívanějšími. S pozdravem F.
politice a politikům zmar
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

ten poslední povel je nejlepší :lol: :lol:
RadekV
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: úte 27.2.2007, 14:24

Příspěvek od RadekV »

Kamarád mi říkal že poslušnost psa je jen o správných povelech. Například na psa volá : " Pude? nebo ne?" a on jde nebo nejde. :D
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

P횻alka

Příspěvek od Bord »

precechtel píše:v minulosti jsem používal ultra pí??alku, nyní z rozklepané nábojnice, stála cca 50,- Kč na nějaké kynolog. akci a má tu výhodu, že ji sly?ím i já. Jinak pí??alky neztrácím, mám ještě i tu původní, starou cca 25 let, stála tehdy celých 13,- Kčs. V zásadě používám dva krátké hvizdy na přivolání, jeden dlouhý na daun, jeden krátký na změnu směru při hledání. A potom taky univerzální povel "KURVA" mezi asi deseti nejpoužívanějšími. S pozdravem F.
Reaguji trochu opo?děně.Ten univerzální povel ppoužívám také.Kde jsme k němu přišli když není vžádné příručce!Lesu lovu.
8x57JRS,bordík
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 963
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Příspěvek od lörinc »

Já používám vlastní výrobu - kulového náboje rozlisovaného ve svěráku a funguje perfektně. Je to v podstatě ta samá co inzeruje v myslivosti nějakej týpek za 250 nebo kolik. Mě to nestálo nic a ještě jsem si vystřelil. :)
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: P횻alka

Příspěvek od Toma »

Bord píše:
precechtel píše:v minulosti jsem používal ultra pí??alku, nyní z rozklepané nábojnice, stála cca 50,- Kč na nějaké kynolog. akci a má tu výhodu, že ji sly?ím i já. Jinak pí??alky neztrácím, mám ještě i tu původní, starou cca 25 let, stála tehdy celých 13,- Kčs. V zásadě používám dva krátké hvizdy na přivolání, jeden dlouhý na daun, jeden krátký na změnu směru při hledání. A potom taky univerzální povel "KURVA" mezi asi deseti nejpoužívanějšími. S pozdravem F.
Reaguji trochu opo?děně.Ten univerzální povel ppoužívám také.Kde jsme k němu přišli když není vžádné příručce!Lesu lovu.
U nás v MS koupil kolega staršího německého drážáka a taky na toto reagoval nejlépe až se páníček sám divil.Znal to zřejmě od prvního majitele. Jinak dobré pí??alky dělá p.Kuchař z kulových nábojnic viz inzeráty v Myslivosti.
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Příspěvek od Bord »

Já měl s pí??akou dost problém.když měl pes přes dva roky tak se mi pí??ala roz?roubovala a už jsem jí Nenašel.Stejnou jsem už nikde nesehnal a pes na jinou neragoval,chodil jen na "hubu".Po dalších dvou letech se mi povedlo předělat ultrazvukovou na klasickou laditelnou a pes mi na ní začal chodit.Ty dva roky to bylo laborací/zkoušení/.Koupit tři stejné-dobrý nápad.
8x57JRS,bordík
Mik
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: ned 03.6.2007, 11:21
Bydliště: Pardubický kraj

Poraďte jakou píšťalku

Příspěvek od Mik »

Dobrý den. Budu si pořizovat své první ?těňátko a bude to Vel?špringršpaněl tak bych se chtěl zeptat jakou zvolit pí??alku pro toto plemeno. :roll:
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Příspěvek od Hirc »

používám dvoutónovou od Bracco - a maximální spokojenost.

http://www.bracco.cz/39870-pistalky-acm ... k-zdarma-/

R.
Sůva
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: ned 10.2.2008, 20:46

Příspěvek od Sůva »

Taky pískám na pusu a je to nejlepší. protože jsem taky nejdřív ztratil několik pí??alek a ani stejná značka pí?talky nezaručí stejný ton.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

dotaz to máte tak krutý návraty z poslední leče že ztrácíte pí??alky??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Odpovědět