Opakovací kulovnice Merkl KR1

Vše o kulovnicích a malorážkách
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Opakovací kulovnice Merkl KR1

Příspěvek od TT33 »

Jak se Vám líbí? Na výstavě v Lysé nad Labem jsem ji měl poprvé v ruce a myslím, že to je opravdu povedená konstrukce s otočným závěrem, uzamykaným šesti zuby a možností výměn jednotlivých hlavní pomocí imbusového klíče. montáž optiky je upevněna přímo na hlavni..., celková konstrukce mi připomíná Blaser R 93 s klikou a komu se nelíbí přímota?ný závěr je to asi ten nejlepší výběr... :wink: :wink: :wink:
Patrik-30-06
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: pon 16.6.2008, 12:09

KR1

Příspěvek od Patrik-30-06 »

Mě se docelá líbí akorát ten závěr mohl být udělaný né tak hranatý, ale s lepší rytinou se to ztratí. Zajímala by mě hlavně přesnost, všude co jsem četl články psali na 100m 1,5 Moa což mi přijde docela dost, je otázka jestli ten co to testoval vůbec umí líp střílet.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1072
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Viděl jsem ji před časem v Brně BVV - na výstavě. Moc mě neoslovila. Prostě mě nevzala za srdce.
Jinak nevěřím, že by v dne?ní době a konkurenci Němci(Merkl) do světa pustili pušku-opakovací kulovnici , která by s lepší tov. municí neuměla z krabice MOA (možní i lehce SUB) na 100M.
Samozřejmě, že člověk může mít smůlu na zmetek.
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Příspěvek od duch Pampuch »

Josef Kuřitka píše:Viděl jsem ji před časem v Brně BVV - na výstavě. Moc mě neoslovila. Prostě mě nevzala za srdce.
Jinak nevěřím, že by v dne?ní době a konkurenci Němci(Merkl) do světa pustili pušku-opakovací kulovnici , která by s lepší tov. municí neuměla z krabice MOA (možní i lehce SUB) na 100M.
Samozřejmě, že člověk může mít smůlu na zmetek.
Videl jsem to a take me to prilis neoslovilo. Hodnotil bych to takto:
vyhody:
Kompaktni kratka lehka zbran
Opravdu bezpecna pojistka (musi se zamacknout placitko ve stredu pojistky a pak se teprv necha odjistit)
Moznost vymeny hlavni
Nevyhody:
Slozite vkladani zasobniku (musi se odklopit cely lucik se spousti)
Velke vylozeni puskohledu, neco jako na kulobroku, montaz neni podeprena na zadni objimce zaveru, protoze jezdi cely zadek
System chodi krasne hladce, ale mam strach ze zaver diky tomu nebude behat v drsnejsich podminkach

Zpracovani pochopitelne odpovida firme MERKEL. Urcite je na teto zbrani dost inovatorskych reseni.
Patrik-30-06
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: pon 16.6.2008, 12:09

KR1

Příspěvek od Patrik-30-06 »

Líbí se mi na ní to, že je s hlavní délky 56,5cm krat?í než stutz od Manlichera a nebo hodně na stejno a přitom má uspokojivou délku hlavně a i váha 2,9 celkem jde i když já mám radši tě??í zbraně, ale na moje účely v ráži 6,5x55se by vyhovovala, hlavně do lesa a na šoulačku. Samozrejmě má tato kulovnice spoustu nevýhod a to je 1) spouš» je daleko od lučíku podobně jako u CZ550 a při napnutí napínáčku se posune až za střed lučíku, takže je daleko od prstu. 2) Zásobník je zbytečně ře?ený tímto způsobem, ještě by mi nevadilo, kdyby se to dalo dobíjet jako u Mausera M03 jako schránko zásobník. 3) Ta montáž je tam opravdu trochu moc dozadu, ale asi to nebude mít vliv, když to vyrábí merkel, kdyby toto řešení dělala zbrojovka nebyl bych si moc jistý, ale u Merkla to asi nebude vadit, jen to není moc vzhledné. 4) Velká nevýho z hlediska praktičnosti bude velmi složité čištění závěru a toho spodního dílu u zásobníku a oddělená spouš» od zbraně, při vyklápění se sklopí i s výkem zásobníku takže zůstává v lučíku.
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

Já bych to zkrátil. Tam kde chodí dráhy v ly?inách to stojí za prd, pokud se tam dostane písek, sníh, nedej bo?e bláto apod. Ale tím trpí i S202. mannlicher Classic/SBS 96, všechny poloaut.systémy apod. Zkrátka, co se týče opakovacích kulovnic, systém M98 je M98 a to mi nikdo nevymluví :wink:
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Patrik-30-06
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: pon 16.6.2008, 12:09

kr1

Příspěvek od Patrik-30-06 »

nimrod nimrod píše:Já bych to zkrátil. Tam kde chodí dráhy v ly?inách to stojí za prd, pokud se tam dostane písek, sníh, nedej bo?e bláto apod. Ale tím trpí i S202. mannlicher Classic/SBS 96, všechny poloaut.systémy apod. Zkrátka, co se týče opakovacích kulovnic, systém M98 je M98 a to mi nikdo nevymluví :wink:
Právě ten Merkel to má udělaný tak, aby se tam bordel nedostal. když mi spadne 550ka do bláta tak je závěr plný bordelu, ale u Merkla se dostane bordel jen na povrch, pokud se ti nedostane něco při otevřeném závěru to by se asi špatně čistilo.
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Re: kr1

Příspěvek od nimrod nimrod »

Patrik-30-06 píše:
Právě ten Merkel to má udělaný tak, aby se tam bordel nedostal. když mi spadne 550ka do bláta tak je závěr plný bordelu, ale u Merkla se dostane bordel jen na povrch, pokud se ti nedostane něco při otevřeném závěru to by se asi špatně čistilo.
Ano to pochopitelně tvrdí výrobci, obdobně Blaser apod. Nicméně kdybych měl jet na Alja?ku nebo do JARu, vybral bych si osobně zbraň postavenou na systému M98.

Jinak KR1 se mi jako lovecká flinta líbí moc, montáž bude vychytaná toho bych se u Merklu nebál. Hodně pěkná je ve verzi Viemar. :wink:
když to byla novinka, myslím 2005, takjsem o ní uvažoval, koupil bych jí ve standardu s lepším dřevem a rytí si dodělal podle katalogu.
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Patrik-30-06
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: pon 16.6.2008, 12:09

Re: kr1

Příspěvek od Patrik-30-06 »

nimrod nimrod píše:
Patrik-30-06 píše:
Právě ten Merkel to má udělaný tak, aby se tam bordel nedostal. když mi spadne 550ka do bláta tak je závěr plný bordelu, ale u Merkla se dostane bordel jen na povrch, pokud se ti nedostane něco při otevřeném závěru to by se asi špatně čistilo.
Ano to pochopitelně tvrdí výrobci, obdobně Blaser apod. Nicméně kdybych měl jet na Alja?ku nebo do JARu, vybral bych si osobně zbraň postavenou na systému M98.

Jinak KR1 se mi jako lovecká flinta líbí moc, montáž bude vychytaná toho bych se u Merklu nebál. Hodně pěkná je ve verzi Viemar. :wink:
když to byla novinka, myslím 2005, takjsem o ní uvažoval, koupil bych jí ve standardu s lepším dřevem a rytí si dodělal podle katalogu.
Přesně jakoby si mi četl myšlenky i mně se líbí Weimar, ale ty peníze už ne, taky bych si ji koupil s lepším dřevem a základ nechal dorýt za 1/4 ceny a ještě s levým systémem. asi prodám CZ a koupím si ji, ale nejdem zatím rohhodnutý jestli Sauer nebo Merkel
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

...tak pak dej vědět do SZ, jsem schopen ti to zmáknout.
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: kr1

Příspěvek od Hirc »

Přesně jakoby si mi četl myšlenky i mně se líbí Weimar, ale ty peníze už ne, taky bych si ji koupil s lepším dřevem a základ nechal dorýt za 1/4 ceny a ještě s levým systémem. asi prodám CZ a koupím si ji, ale nejdem zatím rohhodnutý jestli Sauer nebo Merkel
na podzim jsem byl na naháňce kde byla tahle flinta k vidění jak ve standardu tak ve verzi Weimar - až takový rozdíl to nebyl, obě padli do ramene jak přibité :-)

za těch cca 37t na eGunu je to podle mne slušná koupě http://www.egun.de/market/item.php?id=1671387#img
sako80
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.11.2006, 19:42
Bydliště: SK

Re: Opakovací kulovnice Merkl KR1

Příspěvek od sako80 »

chcem si zadovážiť gulovnicu v kalibri 8x64S ale v dnešnej dobe ju veľa výrobcov v ponuke nemá takže uvažujem aj o KR1. Ak má s ňou niekto nejaké vačšie skúsenosti prosím podelte sa o ne. Dakujem
Tikka T3 7x64 Zeiss Classic Diatal 7 x 50
Laurona Eibar 12/12
ZKM 451 PSA 4x40
dvojak 45-70Govt/45-70Govt Vixen 1.5-6x42
johnysvoboda
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: úte 29.1.2008, 17:11
Bydliště: Hlinsko

Re: Opakovací kulovnice Merkl KR1

Příspěvek od johnysvoboda »

Me se ta flinta docela libi, ma ji kamarad takze sem ji videl uplne z blizka.Nic bych ji nevytýkal je to otazka vkusu.Ale prave ta hmotnost té flinty.. Mel sem moznost z ni prakrat vystrelit, jeste jsem zapomel na razi 9,3x62. Pokud ma flinta s optikou ..nevim presne ale ma tam meoptu 3-12x50 muze mit tak 650g flinta jak rikate 2,9kg pokud ma rekneme 3,5 kg v teto razi je to opravdu znat ze se opre do ramene..a to jsem si jeste daval pozor abych ji dobre drzel...vystrilet krabicku naboju z tehle flinty bych si moc nepral, ale zas to byl pradni zazitek. Myslim ze ve slabsi raži na soulacku idealni flinta.. original sundavaci montaz je super..cena okolo10000kcmyslim kdyztak me opravte..
Vsem doporucuji tuto zbran si osahat..ergonomie..vyborna..
Nebal bych se do ni jit...ale nemam penize..a návic uz mam dobrou kulovnici a sem s ni spokojen
Lovu...a lesu...
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Re: Opakovací kulovnice Merkl KR1

Příspěvek od TT33 »

sako80 píše:chcem si zadovážiť gulovnicu v kalibri 8x64S ale v dnešnej dobe ju veľa výrobcov v ponuke nemá takže uvažujem aj o KR1. Ak má s ňou niekto nejaké vačšie skúsenosti prosím podelte sa o ne. Dakujem
Nastřeloval jsem dvě kulovnice KR1, jednu ráži 8x57 JS, druhou .300 WM, mohu jen chválit výborné zpracování a přesnost je to povedená zbraň. Zpětný ráz je úměrný použitému střelivu a nedělalo by mi žádný problém vystřílet jakékoliv množství nábojů .300 WM. Výhodou je výměna hlavní jako u R93, možnost použití jednoho puškohledu i s montáží na více výměnných hlavní a o něco nižší cena oproti R93, napínáček je v základním provedení, nabíjet se nechá jako do schránky z vrchu - má dvouřadové vyústění - nebo jednoduše vyměnit zásobník. Nevýhoda je menší výběr ráží ,.222Rem., .223Rem., 6,5x55, .270Win., 7x64, .308Win., .30-06, 8x57JS, 9,3x62, 7mm Rem.Mag., .300WM.,338WM. Komu se nelíbí závěr R93, tak KR1 má opravdovou kliku. Můžu tuto zbraň jenom doporučit a nebrat zřetel na názor, že se do závěru může dostat nečistota, dotyčný co to tvrdí, tak zajisté s touto zbraní neloví a když se mu dostane nečistota do závěru např. ZH...nebo IŽ, tak si taky nevystřelí, bavíme se o zbrani na lov a ne o zbrani do zákopů, takové typu 98K jsou za podstatně nižší ceny. (Na jarní sraz se budu snažit jednoho z majitelů přesvědčit aby jel se mnou a předvedl KR1)
Patrik-30-06
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: pon 16.6.2008, 12:09

Re: Opakovací kulovnice Merkl KR1

Příspěvek od Patrik-30-06 »

KR-1 je mým velkým favoritem, jediné co mě trochu odrazovalo je ten zvláštní zásobník, který se zespoda vloží a celým lučíkem i se spouští se to zavře. Mám rád trochu těžší a zbraně a obával jsem se toho, že v silnější ráži to bude dost nálož. Jinak co jsem viděl testy tak nic moc přesnost oproti běžné produkci za poloviční peníze, ale test je pro mě nepodstatný, spoustu věcí se dá řešit municí.
22lr, 22 hornet, 222 rem, 243 win, 6,5x52r, 6,5x57, 6,5x55SE, 30-06, 6,5 Creedmoor
Odpovědět